Прескочи до съдържание

остров Мавриций


Георги Матеев

Препоръчани мнения

Георги Матеев

Днес ми влезна муха в главата за остров Мавриций и цял ден проучвам дестинацията. Оказа се изключително интересна и е излишно да казвам, че много ми се доходи :)

 

Намират се хотели на много прилични цени, което за съжаление обаче не важи за полетите. До момента най-ниската цена, която открих за SOF-MRU-SOF (през CDG) е 850 евро. Кофти.

 

Някой да има идея за по-евтино придвижване до там? Рових и доста low cost авиокомпании, но не открих нищо по-добро, може би ми убягва някоя хитра комбинация.

Става въпрос за периода 1-10 октомври.

Връзка към мнение

Хубава муха. Не намирам нищо по- интересно от 850€ от София, но това е доста добра тарифа, аз съм търсил и винаги досега са били над 1000€. Може би ако пробваш някой тур оператор за оферта полет+хотел да излезе нещо,но пък често има допълнение за единична стая... Видях и през Реюнион, има добри оферти, но не бият тази. От Париж за около хиляда евро намерих комбиниран билет Париж- Реюнион-Мавриций- Париж, но не мисля че си струва за десет дни, хубаво е да имаш поне две седмици и да си любител на сърф/силни усещания/ планини и походи. Не мисля, че по-добро предложение, при това от София може да излезе. Аз заминавам натам на 26.10 Реюнион+Мавриций, жалко че се разминаваме.

Редактирано от Kaloyan89
Връзка към мнение

Да добавя, ако ходиш до Мавриций, виж опции и да отскочиш за два три дни до Родригес. Казват че било супер, много спокойно, автентично, красиво и диво - Мавриций преди 50 години, така ми казаха. Ер Моришъс летят до там май не беше много скъпо, но определено мисля че си струва - 5 звездни хотелски комплекси като в Мавриций може да видиш навсякъде по света. За мен си струва да се комбинира с някой от околните острови, всеки има своя чар и идентичност, въпреки етническата омешеност на населението им.

Редактирано от Kaloyan89
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Имаш няколко варианта:

 

Кондор през Мюнхен или Франфурт - обкновено около 800 евро, но от София е повече. Падат промоции понякога. Тук съм обяснил как се търси.

 

Меридиана от Рим/Милано - отново около 800 евро.

 

Комбинация между два еднопосочни с Кондор и Меридиана е един от най-добрите варианти (може да паднат до 700 евро) ама трябва ровене и компромиси.

 

Томсън от Лондон - 900 Евро ама може да се издебне и по-добра цена. Имат не лоши пакетни цени с хотел.

 

Емиратите карат дотам за около 770 евро от Италия и Чехия. Може да изпадне и по-евтина цена.

 

Корсар карат за 900 евро от Париж, но при тях е най-голяма вероятността да пуснат промоция.

 

На Великден смятам да съм там.

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

Имаш няколко варианта:

 

Кондор през Мюнхен или Франфурт - обкновено около 800 евро, но от София е повече. Падат промоции понякога. Тук съм обяснил как се търси.

 

Меридиана от Рим/Милано - отново около 800 евро.

 

Комбинация между два еднопосочни с Кондор и Меридиана е един от най-добрите варианти (може да паднат до 700 евро) ама трябва ровене и компромиси.

 

Томсън от Лондон - 900 Евро ама може да се издебне и по-добра цена. Имат не лоши пакетни цени с хотел.

 

Емиратите карат дотам за около 770 евро от Италия и Чехия. Може да изпадне и по-евтина цена.

 

Корсар карат за 900 евро от Париж, но при тях е най-голяма вероятността да пуснат промоция.

 

На Великден смятам да съм там.

 

Благодаря ти за отделеното време. Ще поровя допълнително, но на пръв поглед май предложението на Air France за 850 евро директно от София продължава да е едно от най-добрите.

 

Тайната ми надежда е Томсън, които понякога пускат евтини ласт минит билети. Точно в момента предлагат LGW-MRU-LGW за само 460 евро и умирам от яд, че датите не ме устройват. Трябва да се дебне постоянно.

 

Ти за Великден на кой вариант за пътуване си се спрял?

 

И тъй като моите дати са супер плаващи (т.е. не държа чак толкова на периода 01-10 Октомври) се чудя дали по-скоро да не се възполвзам от една промоция за (католическия) Великден. В момента XL Airways предлагат полет до Реюнион (CDG-RUN-CDG), с тръгване 30 Март и връщане 10 Април. Цена 540 евро. А от Сейнт Денис има доста полети до Мавриций на поносими цени с Air Austral и Air Mauritius. Така спокойно могат да се направят 5 дни Реюнион и 5 дни Мавриций.

Връзка към мнение

Да, ние летяхме с Кондор на сайта им има промоции от време на време, въпреки това не пада много. Нашият билет струваше 420 лв. в едната посока. Това обаче иска и полет до Франкфурт.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

bay_kolio, в профила ти пише Мавритания, да не си я объркал?

 

Иначе има и чартъри от Москва с Трансаеро ама трябва да се види коя агенция ги препродава. Има линкове в темата с търсенето за Кондор.

Edit: И те си ги продават ама ако не са в супер-промоция, цените не струват.

 

Аз най-вероятно ще мина през Франкфурт или Мюнхен.

 

На XL не се качвам, докато не ми върнат парите :)

Редактирано от macf1an
Връзка към мнение
Георги Матеев

На XL не се качвам, докато не ми върнат парите :)

 

Това прозвуча кофти и леко ме разколеба за XL  :lol:

 

От друга страна много добре ми изглежда и комбинация Мавриций / Сейшелски острови за 2 седмици. Между двете държави има добри връзки.

 

Ще поровя и в тази посока, току-виж за Сейшелите изникне нещо добро.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

Дубай-Сейшелите-Дубай (през Адис Абеба) с Етиопските авиолини = 420 евро.

 

До Дубай и обратно с Wizz Air, а от Сейшелите до Мавриций има поне 3 варианта.

 

Май почва да се нарежда пъзела :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

До Сейшелите (почти) винаги има евтин вариант Холандия/Белгия-Абу Даби-Сейшели-Йооханесбург-Абу Даби-Германия.

Много често я мотаят тази промоция по блоговете, като оферти има до различни градове.

От България въпросната комбинация ми излизаше под 1000 долара, преди да замина, и то без да трябва да излизам от летището в ЮАР.

Комбинацията с Уиз до Дубай и после през Кения, обаче, беше на промоция. Тоталът беше към 950 долара без трансферите в Дубай.

Топ-цената от София, с най-малко разправия и доста удобни трансфери, беше 1100 долара през Берлин и Абу Даби. Падаше до 1000, ама за кратко.

 

Иначе, най-добри цени до Сейшелите съм виждал около 400-500 евро, ама са рядкост.

 

Ако стигнеш до Сейшелите ... малко се обезмисля ходенето до Мавриций, според мен, ама ГПДВ :)

 

Тия 850 евро през Амстердам и Найроби ли са?

Редактирано от macf1an
Връзка към мнение
Георги Матеев

Иначе, най-добри цени до Сейшелите съм виждал около 400-500 евро, ама са рядкост.

 

Ако стигнеш до Сейшелите ... малко се обезмисля ходенето до Мавриций, според мен, ама ГПДВ :)

 

Тия 850 евро през Амстердам и Найроби ли са?

За момента постигнах цена около 530 евро за София-Сейшели-София (без трансферите в Дубай). С Wizz до Дубай + Ethiopian до Сейшелите. Май по-надолу няма да го бъде.

 

Иначе защо Сейшелите да обезсмислят Мавриций?

 

А билетът за 850 евро (поскъпнал е с 20 евро от вчера) е този: 

post-1175-0-52988400-1408369250_thumb.jpg

 

Брандиран е като Air France, но се изпълнява от Bulgaria Air + Air Mauritius.

Връзка към мнение

И аз мисля, че при положение, че отиваш на Сейшелите, по-добре остани десетте дни там и разгледай различните острови (Praslin, La Digue, Ile au Cerf, Mahé), отколкото да биеш път до Мавриций.

В тази връзка, поздрав.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

530 Евро е идеално, направо скърцам с зъби :) Що нямаше такива оферти преди 4 месеца ...

Бих те посъветвал да се мяташ без да се замисляш.

 

Според мен, с впечатления само от Сейшелите, и според хора с впечатления и от двете места - Сейшелите е много по-добре.

Природа - в пъти по-красива. Хората са много по-читави. Вярно - много е скъпо, ама получаваш много в замяна.

Имаш и страшно много места за посещаване, макар да е значително по-малко от Мавриции. Там урбанизацията била много по-силно изразена. Говорих си със сейшелци по темата и всички казват, че ходят там само да пазаруват - не биха останали за повече.

 

От Сейшелите до Мавриции и обратно едни 300 евро не ти мърдат.. бих ти препоръчал да оставиш Мавриций за комбинация с Реюнион или Мадагаскар.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Георги Матеев

 От Сейшелите до Мавриции и обратно едни 300 евро не ти мърдат.. бих ти препоръчал да оставиш Мавриций за комбинация с Реюнион или Мадагаскар.

Да, полетите м/у Сейшелите и Мавриций се оказаха сравнително скъпи. Ще поумувам още малко...

 

Мадагаскар го проучвах наскоро и ми харесва като идея, но ме изнервя момента с визата, която (според сайта на МНВР) се вади в посолството им в Москва. Дали има по-лесен начин за взимане на мадагаскарска виза?

Връзка към мнение

Не може да няма посолство в ЕС, примерно Франция... Не виждам как ще те пращат в Москва, за където трябват визи, а не в ЕС

Връзка към мнение

Мадагаскар го проучвах наскоро и ми харесва като идея, но ме изнервя момента с визата, която (според сайта на МНВР) се вади в посолството им в Москва. Дали има по-лесен начин за взимане на мадагаскарска виза?

Жоро, не чети сaйтa нa нaшето МВнР. Случвa се дa е с остaрялa и неaктуaлизирaнa информaция. Чети сaйтовете нa МВР или съответствaщото М-во нa туризмa нa държaвaтa.

Зa Мaдaгaскaр бях зaдълбaл в крaя нa минaлaтa годинa, и бях видял нa техния сaйт, че зa бългaри може и с VoA. Нещо кaто туристическa входнa тaксa. ;)

Освен aко не сa нaстъпили някaкви промени от тогaвa...

Редактирано от wilks
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Мадагаскарската виза е безплатна и се вади на място при пристигане на летището. Най-лесната виза, която съм вадил.

Не знам дали знаеш, но Сейшелите, Мавриций, Реюнион, Мадагаскар и Коморските острови сключиха т.нар. споразумение Ванилови острови да се промотират взаимно и да правят комбинирани пътувания, на два, до три острова. Т.е. плащаш си дългите полети от Европа, а междинните ти излизат много по-евтини (почти безплатни). Виж дали няма да излезе нещо интересно.

https://www.facebook.com/Iles.Vanille.Vanilla.Islands?fref=ts

http://www.air-austral.com/en/about-air-austral/vanille-islands-pass.html

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Мадагаскарска виза : 41 EUR

 

Стабилни източници по темата с визите:

http://www.staralliance.com/en/services/visa-and-health или http://www.iatatravelcentre.com/passport-visa-health-travel-document-requirements.htm

 

@Kaloyan89, много интересно. Уви, условието за поне 4 отсечки малко е рестриктивно.

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

Мадагаскарската виза е безплатна и се вади на място при пристигане на летището. Най-лесната виза, която съм вадил.

 

Не знам дали знаеш, но Сейшелите, Мавриций, Реюнион, Мадагаскар и Коморските острови сключиха т.нар. споразумение Ванилови острови да се промотират взаимно и да правят комбинирани пътувания, на два, до три острова. Т.е. плащаш си дългите полети от Европа, а междинните ти излизат много по-евтини (почти безплатни). Виж дали няма да излезе нещо интересно.

 

https://www.facebook.com/Iles.Vanille.Vanilla.Islands?fref=ts

 

http://www.air-austral.com/en/about-air-austral/vanille-islands-pass.html

Щом мадагаскарската виза се вади при пристигане - супер. А пък чак и безплатна, еха :)

 

За това споразумение не знаех, но звучи страхотно на пръв прочит. По принцип най-първоначалната ми идея беше да си отделя около месец и да обиколя повечето острови из региона, само че високата цена на пътуване м/у отделните дестинации ме разколеба. А това ценно инфо сега може да се окаже доста полезно... Благодаря много, наистина!

 

P.S. Мозъкът ми след малко ще се пръсне от комбинации и варианти, ама толкова пък да го обичам това усещане  :sungum:

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

На Малдивите няма какво да правиш, освен ако не си с булка или не си шнорхелист/гмуркач.

Песок и вода.  :beach: И пиенето е скъпо.

Сам няма да стъпя там и пари да ми дават. Не е пътешественическо.

 

Сейшелите за от-до си трябва поне 10 дена. Мен едвам ми стигнаха.

 

За Реюнион да се изкаже форумния френско-колониален гуру :) Аз от 2ма души знам, че е красиво, но екзотиката му отстъпва на съседите, а и откъм плажове е слабо.

 

За Мавриции споделих каквото знам, но и там май поне седмица ще трябва. Гледах ги в Орел и Решка преди няколко седмици, има какво да се види.

 

Комори-момори - последно бях чел, че имат някакви драми с управлението, та не знам колко са туристически вече.

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Георги Матеев

На Малдивите няма какво да правиш, освен ако не си с булка или не си шнорхелист/гмуркач.

Песок и вода.  :beach: И пиенето е скъпо.

Сам няма да стъпя там и пари да ми дават. Не е пътешественическо.

 

Сейшелите за от-до си трябва поне 10 дена. Мен едвам ми стигнаха.

 

За Реюнион да се изкаже форумния френско-колониален гуру :) Аз от 2ма души знам, че е красиво, но екзотиката му отстъпва на съседите, а и откъм плажове е слабо.

 

За Мавриции споделих каквото знам, но и там май поне седмица ще трябва. Гледах ги в Орел и Решка преди няколко седмици, има какво да се види.

 

Комори-момори - последно бях чел, че имат някакви драми с управлението, та не знам колко са туристически вече.

 

За Коморите също трябва виза, като гледам. За Малдивите съм съгласен, на мен също не ми се ходи там. Иначе е нормално алкохола да е скъп, и Малдивите и Коморите са ислямски държави. Скучно.

 

По принцип перфектния вариант си го представям така: Сейшелите 10 дни, Мадагаскар 8 дни, Мавриций 7 дни, Реюнион 5 дни. През февруари.

 

Ще видим какво ще излезне накрая :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ами през следващите няколко дни ще преодолееш психологически неприемливата към момента цена и мисля щом си го наумил февруари си  вече там !

 

Поне при мен така работят нещата  :lol:

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

И при мен се случват по същата с хема. Влезе ли ми в главата някоя дестинация, малко по малко свиквам с мисълта, че ще съм там. И постепенно приемам идеята като факт, който ще се случи, без значение цена и други условя и фактори.

Жоро, като знам колко си "сбъден", нямам съмнения, че ако не този февруари, то другия, или друг месец, независимо кога, ще го направиш ;)

 

 

Ще видим какво ще излезне накрая :)

То е ясно какво ще излезе. Даже си мисля, че и ти нямаш такива съмнения. :P

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Това за гуруто го приемам в кръга на шегата.

Реюнион действително не е най-екзотичното място от горе изброените. За това казах, че за да си струва ходенето там, човек трябва да обича походи, планини, вyлкани и каскади. Невероятни гледки се откиват на високото. Плажовете са красиви, но Мавриций, Сейшелите и Мадагаскар имат по-хубави плажове. Само че са по-спокойни, а Реюнион водата е по-бурна и е любимо масто за сърфисти. Друга атракция е парапант-а, канйонинг, разни планински спортове и ВТТ, гмуркане... Ако искате по цял ден да се излежавате и да си пиете коктейли и ром, не е мястото за вас. Там се ходи за активен туризъм.

Тук съм писал подробно за Реюнион, и за Мадагаскар, прегледайте за идеи.

http://magelanci.com/patepisi/article/139-%D0%BE%D1%81%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B2-%D1%80%D0%B5%D1%8E%D0%BD%D0%B8%D0%BE%D0%BD-%D0%B5%D0%B4%D0%BD%D0%B0-%D0%B3%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%B0-%D0%B2-%D1%80%D0%B0%D1%8F/

http://magelanci.com/patepisi/article/146-%D0%BC%D0%B0%D0%B4%D0%B0%D0%B3%D0%B0%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%80/

PICS: http://magelanci.com/gallery/album/219-%D0%BE%D1%81%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B2-%D1%80%D0%B5%D1%8E%D0%BD%D0%B8%D0%BE%D0%BD-%D1%84%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%86%D0%B8%D1%8F/

http://magelanci.com/gallery/album/220-%D0%BE%D1%81%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B2-%D1%80%D0%B5%D1%8E%D0%BD%D0%B8%D0%BE%D0%BD-2/

Мавриций си е супер, но според мен е по-скоро мързелив луксозен туризъм. Има интересно неща за гледане и правене, но най-вече анимацията е по хотелите (+ излизане с катамарен до различните малки острови наоколо, цветните скали, пазара в Пор Луи...)

За Коморите и аз не знам за какво се ходи там, много бедна държава и една от най-нестабилните в света. Остров Майот (френски) казват че не е лошо имало невероятно красива лагуна, лемури и морски обитатели, риф. Единствената част от Франция 95% мюсюлмани, стана департамент през 2011 и част от ЕС през 2014 г. Коморите не признават Майот за френска и я считат за Коморска, а Майотци не щат и да чуят. Отглеждат ванилия и иланг-иланг, може да е интересно да се види.

Редактирано от Kaloyan89
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.