Прескочи до съдържание

остров Мавриций


Георги Матеев

Препоръчани мнения

Ако може да се направи някаква статистика в минало време дали се случва регулярно, попадам на миналогодишна септемврийска промоция на Бритиш от Барселона до Мавриций за 485 евро двупосочно, полетите се изпълнявали ноември-април. Също така май в трип адвайзър четох, пак в минало време, един румънец се хвалеше с билет Букурещ- Мавриций през Цюрих със Суис за 500 евро. По принцип проверих за октомврийските ти дати такива варианти и в момента не открих такива интересни цени. Ако покрай това ти хрумне нещо, успех!

Редактирано от батко Биси
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз за гуруто съвсем сериозно си го казах :)

Промоционално ниските цени до тези райони, от Европа, се движат между 400 и 500 евро, както споменах.

При тях винаги е сезон и всичко зависи от европейските празници и сезони.

Връзка към мнение
Георги Матеев

Ще поизчакам значи и септемврийските промоции... Може да изпадне нещо по-така :)

Връзка към мнение

Аз заминавам натам на 26.10 Реюнион+Мавриций, жалко че се разминаваме.

 

Аз пък точно размишлявах къде да си карам именния ден (26.10) и без майтап Реюнион е един от вариантите. 

 

Мавриций 7 дни,

 

Ти сигурен ли си, че си такъв човек ? Който да издържи 7 дни на Мавриций, без да умре от скука (под чадърчетата на плажчетата) или от клаустрофобия (в пренаселените места). При това, след като е ходил вече на море на Сейшелите.

 

На Реюнион може много повече от 7 дни да уплътниш с планински преходи, каньони, вулкани, вкуснотийки, ... Само плажове са кът. Ама на Мавриций?

 

Пак се налага аз да изиграя ролята на Черната станция. Но истината е, че като ме питат в коя страна, която съм посетил, най ми е харесало, нямам еднозначен отговор, но на обратния въпрос за най не харесало имам и това е точно Мавриций  :( 

Лично мнение, което е плод и на обективни, и на субективни фактори, и на моментни настроения, разбира се, но пък - твърдо.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Георги Матеев

Определено ще имам предвид мнението ти. Дните ги определих малко на око. Не твърдя, че все още съм проучил нещата в пълни детайли, а плановете и програмата засега могат да търпят всякакви изменения.

Връзка към мнение

Аз миналата година след ЮАР имах да избирам между Мавриций и Сейшели и избрах Мавриций, така че разни хора, разни.... :)

Все още не знам дали съм се минал, защото не съм бил на Сейшелите. Тази година пак ги гледах, но избрахме Европа-та. За 800-100евро няма да ме спечелят, ако изникне нещо за 500- там сме(това лято още нямаше Етиопиан, бяха прекратили полетите за известно време), сега щом са започнали отново и на тази цена си е супер новина.

Лятото гледах от Дубай също Mihin Lanka, летяха от Шарджа за около 400евро+ Wizz се връзваше, но 2 low cost-a и Август в Дубай на 50 градуса и тук се изказахте много лошо за Mihin Lanka и жената нещо се намуси и така Сейшелите се отложиха отново. 

По снимките ми прави впечатление, че освен супер красивите скали на LaDigue има и доста 'обикновени' плажове, много ми е трудно да преценя дали са супер красиви или е преувеличено. Също е и доста по-скъпо от Мавриций.

Връзка към мнение

тук се изказахте много лошо за Mihin Lanka 

 

Аз не съм  :) 

Надежден превозвач по линията Коломбо-Дака.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Лично мнение, което е плод и на обективни, и на субективни фактори, и на моментни настроения, разбира се, но пък - твърдо.

 

 

Ако трябваше да избираш сега и не беше ходил на нито една от двете дестинации (знам, че си ходил и на двете), какво би избрал м-у крайбрежието на Мозамбик и Сейшелските о-ви (извинявам се, че вкарвам нова променлива в уравнението)? Би ли дал кратка обсосновка защо (ако би могъл да предпочетеш едното пред другото). Предполагам, че е трудно да се сравняват ябълки и портокали, но все пак...

 

Идеята за Мозамбик е, че и двете плажни дестинации стават за комбинация с други места в Африка. Не, че други не стават, но ми е интересно какво мислиш за тези.

Редактирано от FlyTraveler
Връзка към мнение

Ако трябваше да избираш сега и не беше ходил на нито една от двете дестинации (знам, че си ходил и на двете), какво би избрал м-у крайбрежието на Мозамбик и Сейшелските о-ви (извинявам се, че вкарвам нова променлива в уравнението)? Би ли дал кратка обсосновка защо (ако би могъл да предпочетеш едното пред другото). Предполагам, че е трудно да се сравняват ябълки и портокали, но все пак...

 

Идеята за Мозамбик е, че и двете плажни дестинации стават за комбинация с други места в Африка. Не, че други не стават, но ми е интересно какво мислиш за тези.

 

Много променливи вкара наведнъж :huh:

 

Ако не бях ходил и ми се дадеше един единствен шанс, сигурно бих избрал Сейшелите, защото звучат по-екзотично и по-различно от други места, където съм ходил.

 

Но понеже съм ходил, отговорът е Мозамбик. Там повтарям и потретвам с удоволствие напук на цената на визата (около $100). Но е добре да се има предвид, че крайбрежието на Мозамбик е няколко хиляди километра (от 2500 до 6500 в зависимост от метода на мерене) и характерът му не е един и същи. Любими са ми и историческият чар на о-в Мозамбик, и руините на о-в Ибо, и ексклузивността на лоджовете по архипелага Киримбас (по-евтино е на круиз на малка гемия/яхта, което не съм правил), и гмуркането при китовите акули около Инямбан, и по-хипарските места със сламени барове на юг, предлагащи ледена Laurentina или 2M.  Не чак толкова любими са ми масовите нашествия на южноафриканци с джипове и АТВ-та през ваканции и дълги уикенди в южния край. Също не са ми любими някои дразнещи дребни криминални и корупционни практики, на които шансът да налетиш е по-голям в Мозамбик, отколкото на Сейшелите. 

 

А най-доброто гмуркане в скромната ми кариера на гмуркач се случи ... на Сейшелите.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

По снимките ми прави впечатление, че освен супер красивите скали на LaDigue има и доста 'обикновени' плажове, много ми е трудно да преценя дали са супер красиви или е преувеличено. Също е и доста по-скъпо от Мавриций.

Мани го този плаж на Ла Диг :) Вярно, камъните са красиви, но от толкова паплач не можеш им се порадва. На същия остров има няколко по-девствени плажа .. мен ми се понравиха повече.

Иначе, мога да се похваля, че с помощта на един спец по плажовете (таксист) видях 90% от тези на Махе. Има приказни, които ги няма по брошурите.

На Пралин са по-малко, но по-хубави. Видях поне половината и смятам, че е топ-мястото в района за чиста плажна екзотика :)

 

Но, да се върнем на Мавриций. Сейшелите сами си правят реклама, няма нужда и ние :) И да, скъпо е. Дори в супермаркетите.

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Темата премина в търсене на билет към Сейшелите и беше отделена тук: http://magelanci.com/topic/2709-%D1%81%D0%B5%D0%B9%D1%88%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B7-%D1%84%D0%B5%D0%B2%D1%80%D1%83%D0%B0%D1%80%D0%B8/

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

http://www.holidaypirates.com/holidaypackages/mauritius-2-weeks-in-september-935

 

Не знам дали ще ти помогне това и доколко си флексибъл (за септември е) - 925 паунда полети от Лондон+трансфери+хотел 2 седмици! цена на човек на база двама души.

Редактирано от Kaloyan89
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Ужас, аз съм на раздвоен Мавриций 700 евро или Кабо Вереде около 450  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

Разгледай снимки, виж и валежите за твоят месец и решението само ще дойде.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ужас, аз съм на раздвоен Мавриций 700 евро или Кабо Вереде около 450  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

Това видя ли :

 

http://www.fly4free.com/wow-last-minute-flights-from-dusseldorf-to-cape-verde-only-144-eur/

 

След 2 седмици е ама ...

Има ги и от Щутгарт.

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ужас, аз съм на раздвоен Мавриций 700 евро или Кабо Вереде около 450  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

 

За кой период планираш Мавриций? Аз бях там в края на ноември - началото на декември и времето беше чудесно, не много горещо, 28 градуса през деня, към 23 през нощта. Сега между януари и март е най-горещо. Според нашия местен гид на Мавриций, времето е много хубаво и през юли и август, които се водят нисък сезон, но не заради дъждове, а заради по-ниски дневни температури, около 23 градуса. Пак според него септември е по-рисковано, времето е по-често променливо и нестабилно. Тази информация, разбира се, засяга предимно любителите на плажа и мързеливия луксозен туризъм :) .

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За кой период планираш Мавриций? Аз бях там в края на ноември - началото на декември и времето беше чудесно, не много горещо, 28 градуса през деня, към 23 през нощта. Сега между януари и март е най-горещо. Според нашия местен гид на Мавриций, времето е много хубаво и през юли и август, които се водят нисък сезон, но не заради дъждове, а заради по-ниски дневни температури, около 23 градуса. Пак според него септември е по-рисковано, времето е по-често променливо и нестабилно. Тази информация, разбира се, засяга предимно любителите на плажа и мързеливия луксозен туризъм :) .

Исках да се възползвам оп промоцията на Еър Франс  за 700 евро в края на април, началото на май, но тя така или иначе свърши. Така , че за сега отпада Маврций 

Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.