Прескочи до съдържание

Кой какви лекарства носи при пътуване?


Препоръчани мнения

Някой може ли да препоръча хапчета против морска болест? Не само такива, които се продават на нашия пазар, ами по възможност и във Франция и Португалия? 

Една приятелка организира фирмено парти в Португалия и част от програмата е тур за делфини. Когато четях за турове за китове в Азия, заедно с кутийката закуска се предполагаше да получиш и такова хапче, но не ми се струва възможно в Европа да се раздават така лекарства, освен ако не са някакви без противопоказания. 

В общи линии идеята й е да се вземе от няколко човека от различни клонове на фирмата преди пътуването, с листовките на подходящ език и да си прецени всеки за себе си има ли риск да ги пие и нужни ли са му такива. Всъщност ако някой има по-добра идея, ще се радвам да я сподели  ;)  Благодаря  :)

Връзка към коментар

И понеже ти се чудеше как така могат да забранят някакво безобидно лекарство - ето нещо интересно за четене. И съвсем не е измишльотина, за съжаление. Отпреди стотина години го провят тоя номер да се надрусат със сироп за кашлица.

Преди сто години като бях в казармата, някои от старите песове редовно пращаха новорбранците да ходят в лечебницата и да се правят, че имат кашлица, за да им изпишат кодтерпин и сиропче с кодеин ;)

Връзка към коментар

Аз след няколко часа летя за ЮАР и предвид бременността ми съм си взела следните лекарства (по принцип почти нищо не вземам, но този път се консултирах изрично с доктори):

Но шпа/папверин

Магнезий

Фолиева киселина - нея продължавам да си я пия още

прахчета Хидрасек - против разстройство

свещички Милалакс - в случай за запек, но при положение, че пия магнезий едва ли ще ми се наложи да ги използвам

Коризалия и Хомеовокс - против хрема и гърло

Капки за нос - за мъжа ми

и антибиотик за всеки случай.

 

Тъй като по принцип мъжът ми е тотално против пиенето на лекарства успях да се договоря с аптекарката до нас да купя антибиотика и ако не го използвам да й го върна след това, като за платената сума тя ще ми даде неща, които ползвам по-често :) 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)

Аз след няколко часа летя за ЮАР и предвид бременността ми съм си взела следните лекарства (по принцип почти нищо не вземам, но този път се консултирах изрично с доктори):

Но шпа/папверин

Магнезий

Фолиева киселина - нея продължавам да си я пия още

прахчета Хидрасек - против разстройство

свещички Милалакс - в случай за запек, но при положение, че пия магнезий едва ли ще ми се наложи да ги използвам

Коризалия и Хомеовокс - против хрема и гърло

Капки за нос - за мъжа ми

и антибиотик за всеки случай.

 

Тъй като по принцип мъжът ми е тотално против пиенето на лекарства успях да се договоря с аптекарката до нас да купя антибиотика и ако не го използвам да й го върна след това, като за платената сума тя ще ми даде неща, които ползвам по-често :)

Капки за очи не си взела, ако имаш време,вземи един Тобрадекс - капки за очи, стават и за нос, и за уши. Само очните капки!!!!

Тези за нос и уши се ползват само за каквото са предназначени.

И за водата - пийте само бутилирана, не ползвайте лед.

Пожелавам ти да нямате никакви проблеми и да се върнете живи и здрави!

И да се обадиш, като стигнете там, да знаем, че всичко е наред. :)

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Някой може ли да препоръча хапчета против морска болест? Не само такива, които се продават на нашия пазар, ами по възможност и във Франция и Португалия? 

 

Все пак си е океан. Аз съм си купувала Кокулин специално за морска болест, при едно круизно пътуване. Не ми се бе наложило да го пия.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И за водата - пийте само бутилирана, не ползвайте лед.

Водата от чешмата в градовете в ЮАР  е годна за пиене. По селата и по буша пийте бутилирана, но можете да си пиете водата в Претория или Йоханесбург. Имайте предвид че страната е много развита и имат здравни грижи на изключително високо ниво, кактои аптеки, ако ви се наложи (дано не). Южна Африка не е Африка :) Изкарайте си супер и ще чакаме да разкажете. 

Редактирано от Kaloyan89
Връзка към коментар

Все пак си е океан. Аз съм си купувала Кокулин специално за морска болест, при едно круизно пътуване. Не ми се бе наложило да го пия.

Според мен Кокулина се приема по-скоро като профилактика срещу морската болест, ако наистина я хванеш, едва ли ще помогне кой-знае колко...

Връзка към коментар

Да се включа и аз в докторската тема  :)

 

Кокулин трябва да започне да се приема поне ден преди пътуването за да има ефект.

 

Медрин  не се продава в България от няколко години.

 

Дименхидринат се продава в аптеките и е точно за "разходка с лодка".Трябва да се вземе 1-2 часа преди пътуването.За силно гадене може да се добави и таблетка Деган.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Според мен Кокулина се приема по-скоро като профилактика срещу морската болест, ако наистина я хванеш, едва ли ще помогне кой-знае колко...

 

Единствено съм го изпробвал при едно невероятно лошо пътуване с автомобил в Италия. Едва при две таблетки имаше ефект.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.