Прескочи до съдържание

Осигуряват ли авиокомпаниите нощувка при нощно прекачване?


Препоръчани мнения

Имам въпрос? При положение че реша да ползвам следният полет на Austrian

  20:35 SOF Sofia Austrian Airlines OS794   21:15 VIE Vienna 1h 40       Connect in airportLong wait 9h 50     07:05 (+1) VIE Vienna Austrian Airlines OS411   09:15 CDG Paris Charles de Gaulle 2h 10  

от авиокомпанията ще ми осигурят ли спане във Виена или не? Или какво са ми виновни те че не съм хванал някой нормален полет и от къде на къде чак и хотел ще ми осигуряват :D . Въпросът ми е принципен и въобще не става дума само за Austrian.

Връзка към коментар

Много зависи от а/к, но в днешната реалност Оустриън няма да ти осигурят хотел и ще имаш "уникалния" шанс да опиташ "удобството" на диваните на новия терминал... Някоя по-източна а/к - не е изключено... Но това е по-скоро изключение... :)

Връзка към коментар

Много зависи от а/к, но в днешната реалност Оустриън няма да ти осигурят хотел и ще имаш "уникалния" шанс да опиташ "удобството" на диваните на новия терминал... Някоя по-източна а/к - не е изключено... Но това е по-скоро изключение... :)

Благодаря за отговора.Така си и мислех че, едва ли която и да е а/к ще бъде чак толкова заинтересувана от скромната ми особа че, чак и хотел да ми осигури :D . Ама реших да питам за всеки случай :)

Връзка към коментар

В общия случай е така - ако си платил под 200 евро за билета няма как да очакваш нощувка :) Да не казвам голяма дума, но не съм сигурен че остана авиокомпания, която да дава тази услуга за пътниците в икономична класа...може би само някоя от близкоизточните, както спомена akair, но и за тях не съм безкрайно сигурен. 

Връзка към коментар

По принцип само някои компании осигуряват нощувка, ако пътуваш първа класа. Другия случай е ако по тяхна вина си изпуснал връзката и е невъзможно да те пренасочат с други полети същия ден.

Връзка към коментар

По принцип не осигуряват и не е описано никъде като условие. НО :) ако след като кацнеш в междинното летище и веднага отидеш да се чекираш (ако има гише на съответната авикомпания) може и да те огрее. Разбира се говоря обаче за полети над 200 евро.

При мен това са случи наскоро в Кайро с Египетските авиолинии и доколкото видях доста хора изпратиха към летищния Новотел с ваучери включващи закуска, обяд и вечеря. Никъде преди това не беше упоменато подобно нещо и със сигурност ако бяхме питали предварително щяха да кажат, че не правят подобно нещо, но е факт че се случи :)

Връзка към коментар

Осигуряването на нощувка и ваучери за храна е задължение на авиокомпаниите само в случай на закъснение или отмяна на полет. Не разбирам въпросът? Закупуваш билет с предварително фиксирани часове и уточнено прекачване на определено транзитно летище. Знаеш, че между двата полета има престой от почти 10 часа. Всичко това ти е известно по време на поръчката, дори ти е подсказано под формата на уточнението "Long wait". Защо и на какво основание очакваш същата авиокомпания да ти осигури нощувка на транзитното летище?

 

Нека Георги да каже, но за мен тук нямаме казус...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не, никакъв казус няма естествено. Но в предишните години преди и пътници и компании да почнем да цепим стотинката на 2 мисля, че да ти предложат легло, когато имаш дълъг нощен престой е било нормално. Не знам, нека кажат хората, които са пътували повече в "ония" времена.

 

Иначе в днешно време е почти изключено, освен ако не си бизнес или първа класа пътник, както отбелязахме :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Пътувал съм с Gulf Air към Азия рез Иснабул преди 5-6 години. Тогава на връщане се минаваше през Бахрейн и имаше престй за нощта и авиокомпанията осугураваше нощувка. Сега така направиха разписанието, че да няма толкова голям престой.

Връзка към коментар

Катар дават , но ако имаш повече от мисля осем часа и дотогава няма друг полет (което е почти изключено , но някъде май четох че имало такъв случай с полет до Йоханесбург).

 

Изобщо не е изключено. Ако летиш SOF-DOH-CGK, като нищо ще се нахлузиш на едни осем часа и половина престой. И да - вече дават и безплатна нощувка катарците, преди време беше само безплатно ядене.

Връзка към коментар

Сигурно има , но едва ли са много като знам как излитат на всеки 15-20 минути нощем за цяла Азия - примерно за Банкок летят 4-ри пъти дневно.

 

П.С. Не мога да свикна с тая виртуална клавиатура и се налага да редактирам почти всяко мнение -:)

Редактирано от stenk
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.