Прескочи до съдържание

Пътуване гратис в градски транспорт и не само


Hollywood

Препоръчани мнения

Ще съживя темата, попаднах случайно, но ми се иска да споделя един гратис със вас, относно Рома Паса в Рим. Нали е валиден до 3-тия ден, да, ама ние като българи, решихме да пробваме и на 4-тия ден и цял ден си ни пускаше в метрото, без проблем. Иначе съм от тези, които си се возят с билети.

Това след първоначалната активация на картата за пътуване ли?

Връзка към коментар

Ще съживя темата, попаднах случайно, но ми се иска да споделя един гратис със вас, относно Рома Паса в Рим. Нали е валиден до 3-тия ден, да, ама ние като българи, решихме да пробваме и на 4-тия ден и цял ден си ни пускаше в метрото, без проблем.

 

А турникетите какви са? Защото преди години и аз бях забелязал, че доста гратисчии минаваха в римското метро. Частта с абонаментни карти свободно се преминаваше и какво да кажа: веселба. 

Връзка към коментар

Ние си активирахме картите сутринта първи ден неделя и в сряда сутринта(4-ти ден) и цял ден ни светваше жълто ли,зелено ли беше и отваря тези турникети(трипод от снимките). И с двете карти минахме. Чудехме се много. Но на 5тия ден светна червено, изнагляхме.Купихме си билети,но вече пътувахме към летището.Обаче яко си избихме Рома Паса, с един ден бонус мин. 3 евро на човек.

Редактирано от nataly_2003
Връзка към коментар

В деня гратис, се возехме на автобус, маркирахме си картата и си светеше пак, но ми направи впечатление(апарата беше до нас), че никои не си маркира билет като се качва.Само на една спирка се качи монахиня, отиде и си пусна билет от машината.

Връзка към коментар

Да се "похваля" и аз как ползвахме пет дневната Copenhagen Card цели седем дни. Все пак пак шестия ден ползвахме метро само два пъти. До летището и обратно, а цял ден бяхме в Малмьо. Седмия ден ни беше последен и пак я ползвахме 2-3 пъти.... Не че и един път не е достатъчно да те срещне контролата в Метрото, иначе в автобуса няма проблем. Там шофьора даже не гледа, като види каква е картата и вика ОК!

Връзка към коментар

ха, тази тема нещо съм я изпуснала, но тъкмо сега има какво да споделя :) не знам дали е коментирано по-напред, но ако решите да ползвате нощните автобуси в Милано, които вървят по линията на метрото може би ще се окаже, че няма от къде да си купите билет и ще се возите гратис. На мен ми се наложи да пътувам към 5 часа сутринта (по червената линия 1) и имах огромното желание да си купя билет от някъде, но питах 3-ма различни човека и всички ми казаха, че толкова рано няма от къде да си купя (всичко било затворено), никога не са се качвали проверяващи и едва ли не - нощните автобуси били безплатни :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.