Прескочи до съдържание

Хумор


Препоръчани мнения

2 hours ago, AlexandraKo said:

„Мандатът на българският президент е 4 години“, „Човекът и обществото“, 4 клас, изд. „Анубис“

Нали преди наколко месеца завърших 4 клас, имам свежи спомени😁. По Човекът и обществото бяхме на издателство Домино. По учебника за мандати още не учат, но доста се затрудних на една задача от изходното ниво. Довършете изречението: Днес българската държава се ръководи от......... Не знам дали от издателството са имали предвид един човек с “Б”😛. Аз подсказах на детето да пише народа, уж както е по Конституция, макар че това не го учат. Накрая учителката прие, че всеки даден отговор е верен.

  • Харесвам 2
  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 13 часа, AlexandraKo каза:

"Освобождението на България е излишно, защото трябва да се отделят пари за армия и се забелязва рязък спад на стопанския живот, например драстичното намаляване на козите”

 

Тоя дето го е написал това, не иска ли да дойде да живее у нас, вместо да "отделя пари" за собствена къща? В замяна ще му осигуря "стопански живот". Ще му дам едни земи, да си пасе "многото кози" и ще му зимам редовно само 10% от продукцията...кво толко? От време на време мога да побийвам него и цялото му семейство, е така за кеф.

  • Харесвам 2
  • Браво 2
  • Смея се 2
Връзка към коментар

Два еврея уехали из России-один в Израиль, другой в Германию. Через год они созвонились:
— Изя! Ты не представляешь, как мне повезло. Я живу в Хайфе, у меня свой магазинчик, здесь все наши, погода отличная - я счастлив! ! !
— Абраша! Как повезло мне! Я живу в Мюнхене, работаю в местном крематории.
Ты не поверишь — Я СЖИГАЮ НЕМЦЕВ! ! !

 

  • Харесвам 6
  • Шок 1
  • Смея се 11
Връзка към коментар

По повод на сборището на кифли на Езерния връх, за което споменах в друга тема, поствам нещо от сураттефтера.
 

Цитат

 

Пак ми излезе мерак да пиша "есе".
Тоз път за Планината. И по- конкретно за Рила. И още по-конкретно, как вчера ходИхме на Мусала с Ванката.
Аз на Мусала не бях ходила, ще да съм била яла нещо развалено вечерта, преди да взема решение да ида.
Връх Мусала го покорихме няколко десетки хиляди, разделени равномерно на малки, спретнати групи от по 100 човека.Други стотици хиляди стигнаха само до хижите, където предполагам, са яли леща, тройка кебапчета с лютеница, и са се чекнали с изглед.
Беше вълнуващо, в смисъл, нямаше я обичайната скука, дето те обзема като ходиш по планината. Дето няма жива душа, само ти и който там си повел, мълчите, пукат съчки под обувките и понякога срещнеш някоя двойка в "насрещното", пък се поздравите кротко с "Добър ден".
Не знам дали знаете, закон божи е в Планината хората да се поздравяват, 'ако и да не се познават.
Но за Мусала да се върна. За скучно, не беше скучно. Цялото човешко биоразнообразие беше там. Бебета ти лазят в краката, баби те побутват с щеките, младежи си носят музичка, куче повърви с теб час-два щото си е загубило стопаните, те не го търсят щото пък при тях дошло друго...Мацки, дето до последно не са разбрали къде ще ги води Милото, дошла с току- що опънати с преса екстеншъни до кръста. Иначе маратонките съобразени с цвета на потника. Видях мадами с бели дантелени гуменки, и такива , дето ще катерят Мусала с дамски чанти на едно рамо (честно, кълна се)! Видях пичове, дето ще се качват на 2900 и кусур метра, без грам багаж, небрежно мятайки само шише с вода...
Видях клети женички, увиснали по зимната маркировка, вкопчени в стоманеното въже в поза " ни напред, ни назад" и вербално заявявайки точно това " Аз от тук не мога!". От къде може, не става ясно, явно чакат да им никнат крила, па да станат на соколи...Пред тях мъжете им, или гаджетата им, или там който е имАл глупостта да ги поведе към Мусала, вместо да я черпи една бира в Южния парк. И той я моли, гледа жално, дава й кураж...И събралите се вече сто- двеста човека, дето е задръстила и ние я молим, пък и ние почваме да губим кураж, че ще се приберем да си доотгледаме децата..
Ще питате защо лятно време по зимната маркировка?! Защото по лятната е още по-екстремно. Придвижването е на две нива. По- високите туристи са по- горе, а между краката им се провират по- ниските и децата.

Горе на върха...абе аз съм ходила на рок концерти, ама там имаше по- малко хора. И по-тихо беше сякаш...
Опашката, дето се заформила , за да се снимаш до пирамидката, дето пише Мусала, без проблем може два пъти да опаше земното кълбо по екватора. Аз такава опашка не съм виждала, откакто мама ме пращаше в късния соц да чакам за банани по Коледа!
И сега по- сериозно. Кой е виновен? Виновен е лифтът! Виновна е криворазбраната общодостъпност на планината!
И лифтът създава едно фалшиво усещане,че всеки може. И на връщане срещаш едни изнурени лица , и напират въпроси "Още много ли има?", "Все така камъни ли е до горе?"...А, не. Камъните след малко свършват, нагоре е мокет!...
Планината изисква малко повече уважение, хора! Аз разбирам, всеки иска и има право да иде на връх Мусала
(или на Рилските езера, или в Пирин...). Ама за това трябва да имаш някаква нагласа, някаква подготовка, усещане, възпитание ...
Ама лифта спестявал 4 часа! Ама защо?!
Мусала е 2900 метра! Мусала е най- високият връх на Балканите! Мусала не заслужава да е еднодневен преход, барабар с пътуването от София..Ако ти нямаш нагласата да вземеш раница, да вървиш и вървиш нагоре, да стигнеш, но да нямаш време да се върнеш, та да останеш да преспиш на хижата. Или в Заслона...Да седнеш вечерта да пиеш една ракия с непознати, ама да имаш чуството, че сте отдавна познати...Да седне и хижарят при вас, леко подпийнал и да ръси лакардии.Щото един хижар не е ли леко подпийнал, значи не ми го хвали...Ей това, ако не ти е присърце, то на теб не ти трябва това преживяване. Нещо повече, отнема се покорителският дух на тези, които го имат. Принизява се Мусала до баира на село зад къщата...
Ок, ходи си из планината, ама иди до Боянското езеро. Иди до Драгалевския манастир или по някоя екопътечка...
Ама не обиждай Мусала! Аз ако бях Мусала, вчера щях баш по обед да сваля температурата с 20 градуса, да извадя една мъгла, да изтряскам един дъжд, да ми имат малко уважението!
Качването на Мусала не е да си покажеш новите шарени маратонки и да цапнеш една бира на хижата.
То и аз искам да прасна две кебапчета на Анапурна, ама нещо ми подсказва да си трая. Или един боб по манастирски на Монблан и да поразцъкам наоколо..
Ама ще почакам лифта...в краен случай да ударят един черен път като за джипки!
П.П. И не на последно място...Апелирам , в тази обстановка, да се поставят Екотой тоалетни, хем повечко, че пикането става все едно на площада да клекнеш. Пък ако си много на зор, току виж покориш и Маркуджик, ей така, докато търсиш нужното за целта уединение.
П.П.П. Подкрепям си есето със снимков материал, като специално слагам и една снимка,дето дълго дебнах да я направя, да няма хора по нея. Нито в близост, нито наклякали в далечината, незнайно защо мислейки, че са се скрили..За чуждите опаковки от кроасани , дето Ванката прибра с нашия боклук , то си е отделна тема...

  • Харесвам 14
  • Браво 1
  • Смея се 5
Връзка към коментар
преди 31 минути , Костов каза:

Аз мисля, че най-добре е на нудистки плаж. 

Ти съвсем не искаш да има някаква тръпка, баси. А и чакам да ми кажеш колко си навил за подобна първа среща 😛 

  • Харесвам 1
  • Смея се 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.