Прескочи до съдържание

Санторини


zaharieva175

Препоръчани мнения

а някой може ли да ми каже колко горе-долу излиза пътя до Санторини, предполагам че летите до там :)

 

Аз хванах промоция на Aegean през февруари/март и билета излезна доста евтино.

 

Оглеждай се за оферти на сайта им.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Санторини отдавна ми е мерак , но ако дядо ми научеше , че един ден съм платил да се нося на магаре ще ме гони с тояга до Кипър  :lol:

На нашта Мариана и Петьо съм си отяздил за два живота ... for free.

  • Харесвам 11
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Аз ще бъда на Санторини от 01,10,2014.Решихме го в последния момент и нямаше време да се организираме самостоятелно.Но явно интересът е голям,защото хванахме последните 2 места .Ще летим вечерта на 01,10 до Атина, а на сутринта  в 7,25 се качваме на ферибота.Пристигането го дават в 15,00 часа.Макар и организирана екскурзия,мисля че ще бъде добре.А пък винаги на място можем да си измислим нещо.Много ми нахвалиха екскурзовода- бил на ти с острова,написал е книга за него  и ми обещаха да ни покажат места където и туристи не ходели...Да видим ...Но съм сигурна,че дори самото преживяване да сме там,е чудесно :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Санторини отдавна ми е мерак , но ако дядо ми научеше , че един ден съм платил да се нося на магаре ще ме гони с тояга до Кипър  :lol:

На нашта Мариана и Петьо съм си отяздил за два живота ... for free.

Значи ти ще си пешеходстваш. Все пак е за здраве :). Пък те магаретата освен за пренос на туристи, ги използват и за събирането на боклука, защото в тези градчета / Фира, Оя, Имеровигли, Фиростефани итн/ уличките са само пешеходни и достатъчно тесни, че дори с Марко ще сте на изчакване. :)

post-21-0-06305900-1409227901_thumb.jpg

 

Като бяхме там острова беше пренаситен от азиатци. Виждаш ги навсякъде как пъплят като мравчици. Дори според мен им е следсватбената дестинация, защото навсякъде припкаха булки - слаби, крехки, но с рокли дълги до земята. Първо си мислех, че наистина са дошли тук, за да се бракосъчетаят, но няколко дни по-късно ги излових / една булка тичаше по стълбите и си беше вдигнала бая нависоко роклята под която се виждаха едни опърпани джапанки/, че просто си правят фотосесии. Няма лошо да се омъжиш по джапанки, но не ми се връзваха на официалната рокля... та сега ще ми е интересно дали още ще е така. Капак на всичко беше и Gangnam style, който звучеше от всякъде.

Също това беше мястото на което видях най-много различни туристи. Предполагам, че заради многото кораби, които акустираха във Фира.

Абе много хубави спомени имам оттам.. това е! :)

Редактирано от Polina
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

То е ясно - нагоре с лифта,  надолу - пеша. Но пък, който не е яздил магаре да му мисли. 

Хей , ние да не сме някакви американци, или азиатци - да не сме виждали магаре...

Връзка към коментар

То е ясно - нагоре с лифта,  надолу - пеша. Но пък, който не е яздил магаре да му мисли. 

 

 

A който е изкачвал 1300-те стълби на монумента "Създатели на българската държава" в Шумен, даже няма да му трябва и лифта за нагоре  :P Ще си припка като младо козле по стълбите и в двете посоки :D

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към коментар

Нещо весело за Санторини.

Бяхме на круиз и повечето музиканти бяха българи.Един китарист ни посъветва да се качим с кабинките,защото магаретата много миришат и няма да можем да се отмиришем с дни.

Купуваме си билети и се качваме в кабинката.Ние сме четири човека,кабинката за шест.Та едно от свободните места го зае един от водачите на магаретата-анцунг Адидас целият омазан с магарешки нечистотии.Такава миризма няма.

Връщаме се на кораба и китариста ме пита как е било.

-Голям карък брат!Качихме се с лифта,но магарето се качи при нас.

  • Харесвам 15
Връзка към коментар

Санторини е вулканичен остров,образувал се е при изригване ,станало около 1400г пр н.е.

Днеска олисана в магаретата и съм пропуснала това твое мнение за острова.

Цикладите са  вулканична група от острови, а Санторини е един от тях, който обаче  не се е образувал при изригването на вулкана. Преди изригването на вулкана самия остров е бил правилна окръжност, при самото изригване средната част на острова потъва / или изхвърква във въздуха,както го описват / и така се образува Калдерата, която се запълва с вода. Това е и причината от северозападната (вътрешната) страна да няма плажове. Там скалите са отвесни.

 

А пътят до фериботното пристанище (което е под Фира, не в самия град, където спират круизните кораби) е много живописен и в първия момент като го видиш стряска, както е описала и mililia, защото е изкопан в самите скали, което не е никак странно за там, след като видиш, че и къщите са така направени..

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Днеска олисана в магаретата и съм пропуснала това твое мнение за острова.

Цикладите са  вулканична група от острови, а Санторини е един от тях, който обаче  не се е образувал при изригването на вулкана. Преди изригването на вулкана самия остров е бил правилна окръжност, при самото изригване средната част на острова потъва / или изхвърква във въздуха,както го описват / и така се образува Калдерата, която се запълва с вода. Това е и причината от северозападната (вътрешната) страна да няма плажове. Там скалите са отвесни.

 

А пътят до фериботното пристанище (което е под Фира, не в самия град, където спират круизните кораби) е много живописен и в първия момент като го видиш стряска, както е описала и mililia, защото е изкопан в самите скали, което не е никак странно за там, след като видиш, че и къщите са така направени..

Тази информация беше посочена от една туристическа агенция.Явно информацията им е неточна :) Но защо ли не съм изненадана...Все още се хващам на въдицата да пътувам организирано... ;)

Връзка към коментар

И кога смяташ да бъдеш на Санторини.?И аз ще съм там на 17,18,19. септември.2014-та...след две-три седмици. Та ако случайно сте там преди това, тъкмо ще ми разкажете.Сега съм седнал да събирам инфо за местата и нещата там.

Връзка към коментар

И кога смяташ да бъдеш на Санторини.?И аз ще съм там на 17,18,19. септември.2014-та...след две-три седмици. Та ако случайно сте там преди това, тъкмо ще ми разкажете.Сега съм седнал да събирам инфо за местата и нещата там.

Аз съм на Санторини от 01,10,2014лПисах за това някъде по-нагоре.Ще чакам твоите впечатления от там :)

Връзка към коментар

Направете задължително обиколка на острова със спирки. Няма да повтарям другите, само ще допълня/препоръчам някои неща.

 

- посететe музея на виното. На острова се отлеждат много хубави вина и специално десертните си заслужават.

- в единия край на острова има фар, вътре не може да се влезе, защото е воненна зона, само отвън. По пътя в близост има ресторанти. Единият от тях /име не помня/ е добър и евтин с голими порции.

- в едно село /за име трябва да търся/ между Фира и Oia ядох калмари, пълнени с фета и спанак с чери домати. Невероятно вкусни.

- не препоръчвам вървене пеша по пътеката с магаретата - опасно е даже. На отиване до долу за да вземем лодка - ексурзия до вулкана слезнахме пеша, защото за лифта имаше опашка и щяхме да изпуснем часа. Видяхме доста наритани туристи с рани, течаща кръв, хвърлени от магаретата също на живо. Ние с тези пред/зад нас се залепяхме за стената, и пак е много опасно, когато преминава поредното стадо. На връщане с лифта.

- археологичния музей и Museum of Prehistoric Tira

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Направете задължително обиколка на острова със спирки. Няма да повтарям другите, само ще допълня/препоръчам някои неща.

 

- посететe музея на виното. На острова се отлеждат много хубави вина и специално десертните си заслужават.

- в единия край на острова има фар, вътре не може да се влезе, защото е воненна зона, само отвън. По пътя в близост има ресторанти. Единият от тях /име не помня/ е добър и евтин с голими порции.

- в едно село /за име трябва да търся/ между Фира и Oia ядох калмари, пълнени с фета и спанак с чери домати. Невероятно вкусни.

- не препоръчвам вървене пеша по пътеката с магаретата - опасно е даже. На отиване до долу за да вземем лодка - ексурзия до вулкана слезнахме пеша, защото за лифта имаше опашка и щяхме да изпуснем часа. Видяхме доста наритани туристи с рани, течаща кръв, хвърлени от магаретата също на живо. Ние с тези пред/зад нас се залепяхме за стената, и пак е много опасно, когато преминава поредното стадо. На връщане с лифта.

- археологичния музей и Museum of Prehistoric Tira

Много благодаря за съветите :) Стана голяма тема,мислех,че повечето от съфорумците са били на острова,но все още има желаещи :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 1 година по-късно ...

Хей, да не отварям нова и повтаряща се тема, да попитам няколко въпроса свързани със Санторини. В кой град е добре да се спи? В Тира или градчетата наоколо? Ние ще ходим края на април, и най-вероятно няма да става за плаж. Огледах забележителностите на острова и нямам търпение. Дано ни стигнат 4 дни! 

Как се стига от летището до града? Как се придвижва между градовете, освен кола под наем/АТВ/магаре? Има ли някакъв градски транспорт, скъпи ли са такситата? И изобщо скъпо ли е на острова? Ресторанти, заведения, атракции да препоръчате конкретно? 

Edit: за градския транспорт видях в другата тема, но останалите въпроси остават. Най-вероятно ще спим във Фира и ще обикаляме с АТВ или автобус. 

Редактирано от Kaloyan89
Връзка към коментар

Хей, да не отварям нова и повтаряща се тема, да попитам няколко въпроса свързани със Санторини. В кой град е добре да се спи? В Тира или градчетата наоколо? Ние ще ходим края на април, и най-вероятно няма да става за плаж. Огледах забележителностите на острова и нямам търпение. Дано ни стигнат 4 дни!

Как се стига от летището до града? Как се придвижва между градовете, освен кола под наем/АТВ/магаре? Има ли някакъв градски транспорт, скъпи ли са такситата? И изобщо скъпо ли е на острова? Ресторанти, заведения, атракции да препоръчате конкретно?

Edit: за градския транспорт видях в другата тема, но останалите въпроси остават. Най-вероятно ще спим във Фира и ще обикаляме с АТВ или автобус.

 

Най-добре спете във Фира или Фиростефани, те са на ръба на калдерата и там е най-интересно, дори и хотела ви да не е с гледка. Ия също, но там май е доста по-скъпо. Ако ще ползвате автобуси - Фира, защото там е хъба (автогарата) и така или иначе винаги ще минавате оттам. АТВ е по-приятно и евтино от кола, ако не вали и сте двама. Ако сте повече ще трябва да вземете повече от едно. Магаретата са само между града и пристанището по стръмната пътека и хич не ги препоръчвам.
  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Благодаря много, резервирах във Фиростефани ето това тук, номер 1 в трипадвайзър : https://www.tripadvisor.fr/Hotel_Review-g635607-d617848-Reviews-Reverie_Traditional_Apartments-Firostefani_Santorini_Cyclades_South_Aegean.html

Някой може ли да ми потвърди дали местоположението е добро за ходене пеш? За колко време се стига от фиростефани до гарата във Фира и евентуално там където е нощния живот? 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

от хотела до гарата на Тира ще вървите 15-20мин. не е много далече, а и е много красива гледката при разходка по алеята Тира - Фиростефани. В зависимост от времето е наистина много добре едно скутерче или АТВ. Но не знам как ще е април. Ако си вземете нещо за придвижване ще можете да отидете до столицата Ия за приятна разходка и залез. До древна Тира горе на хълма. Посещение на археологическия музей в Акротири. До вулкана единия ден да се разходите е задължително :)  От Имеровигли също ще направите много хубави снимки - разходете се и до там. 

 

За хапване в Тира препоръчвам една таверничка "Науса" се казва, точно до хотел Атлантис. В Ия кипърския ресторант "Киприда" - много вкусно, само че няма гледка.

Много приятни тавернички покрай плажа на Периса и в Камари също, но...не знам извън сезона дали ще работят.

Ако обичаш сувлаки - в Тира точно, където е Т-образното кръстовище - като идваш от Фиростефани си задължен наляво да завиеш, точно там отляво има "Сувлаки карвунаки" се казва. Смотано, тип фаст фуд, но правят само сувлакия - което означава, че ги правят както трябва :) преминавайки може да спрете да "мушнете" 5-6 сувлакя.

 

Извън сезона не би трябвало да е много скъпо. В сезона си е от "по-скъпата част на Гърция", няма как. Но зависи къде ходиш. Може би като си гледал хотелите си забелязал, че има такива от по 500-600-1500 евро на вечер, така че трябва да има места и заведения за всеки тип туристи ;)

Редактирано от floros
Връзка към коментар

Хей, да не отварям нова и повтаряща се тема, да попитам няколко въпроса свързани със Санторини. В кой град е добре да се спи? В Тира или градчетата наоколо? Ние ще ходим края на април, и най-вероятно няма да става за плаж. Огледах забележителностите на острова и нямам търпение. Дано ни стигнат 4 дни!

Как се стига от летището до града? Как се придвижва между градовете, освен кола под наем/АТВ/магаре? Има ли някакъв градски транспорт, скъпи ли са такситата? И изобщо скъпо ли е на острова? Ресторанти, заведения, атракции да препоръчате конкретно?

Edit: за градския транспорт видях в другата тема, но останалите въпроси остават. Най-вероятно ще спим във Фира и ще обикаляме с АТВ или автобус.

 

Калояне,кога ще си там? Аз ще съм също за 4 дни 29 април до 3 май.

Ако се засичаме, да пийнем по едно магеланско:)

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към коментар

Хей, да не отварям нова и повтаряща се тема, да попитам няколко въпроса свързани със Санторини. В кой град е добре да се спи? В Тира или градчетата наоколо? Ние ще ходим края на април, и най-вероятно няма да става за плаж. Огледах забележителностите на острова и нямам търпение. Дано ни стигнат 4 дни! 

 

Как се стига от летището до града? Как се придвижва между градовете, освен кола под наем/АТВ/магаре? Има ли някакъв градски транспорт, скъпи ли са такситата? И изобщо скъпо ли е на острова? Ресторанти, заведения, атракции да препоръчате конкретно? 

 

Edit: за градския транспорт видях в другата тема, но останалите въпроси остават. Най-вероятно ще спим във Фира и ще обикаляме с АТВ или автобус. 

 

Да се включа и аз:

 

Ние бяхме е в този хотел:

https://www.booking.com/hotel/gr/kafiers-apartments.en-gb.html?aid=368032&sid=176975466709bd7c11698350eef016b3;dcid=2

 

Не съм ги гледал по цена - твоя несъмнено е по-лъскав.

 

Най-добре спете във Фира или Фиростефани, те са на ръба на калдерата и там е най-интересно.

 

Но този дето ти предлагам отговаря точно на съвета на Neuromancer, а и гледката е превъзходна (може би една от най-добрите)

 

За ресторанти - Има няколко по пътеката между Фиростефани и Фира - с гледка, риба или други вкусотии... На Санторини не се интересувай от цени - всичко е по-скъпо от нормалното.

 

Изобщо не зачертавай плажа в края на април. Ние бяхме в началото на май и ставаще за перфектен плаж.

Носи си банските, макар, че за плажа, който аз ти предлагам не са задължителни - Vlychada beach.

Е, отдели 1-2 часа и за червения плаж - интересно място - тъмно червено.

 

За транспорта - Аз не съм привърженик на обществения транспорт. За мен тази местна рент-а-кар фирма е перфектна.

http://www.vazeos.gr/

Плащаш кеш при взимането на колата и край. Няма депозити, няма кредитни карти, застраховки, формалности, ...

И,и,ии  искаме снимки. За април 2017 година в календарите на магеланци да има твоя снимка от Санторини. :P

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.