Прескочи до съдържание

Санторини


zaharieva175

Препоръчани мнения

Калояне,кога ще си там? Аз ще съм също за 4 дни 29 април до 3 май.

Ако се засичаме, да пийнем по едно магеланско :)

Ееее, аз точно на 29 летя за България, жалко че така се разминаваме! 

 

 

 

Да се включа и аз:

 

Ние бяхме е в този хотел:

https://www.booking.com/hotel/gr/kafiers-apartments.en-gb.html?aid=368032&sid=176975466709bd7c11698350eef016b3;dcid=2

 

Не съм ги гледал по цена - твоя несъмнено е по-лъскав.

 

 

Но този дето ти предлагам отговаря точно на съвета на Neuromancer, а и гледката е превъзходна (може би една от най-добрите)

 

За ресторанти - Има няколко по пътеката между Фиростефани и Фира - с гледка, риба или други вкусотии... На Санторини не се интересувай от цени - всичко е по-скъпо от нормалното.

 

Изобщо не зачертавай плажа в края на април. Ние бяхме в началото на май и ставаще за перфектен плаж.

Носи си банските, макар, че за плажа, който аз ти предлагам не са задължителни - Vlychada beach.

Е, отдели 1-2 часа и за червения плаж - интересно място - тъмно червено.

 

За транспорта - Аз не съм привърженик на обществения транспорт. За мен тази местна рент-а-кар фирма е перфектна.

http://www.vazeos.gr/

Плащаш кеш при взимането на колата и край. Няма депозити, няма кредитни карти, застраховки, формалности, ...

И,и,ии  искаме снимки. За април 2017 година в календарите на магеланци да има твоя снимка от Санторини. :P

Благодаря много за съветите. Ще разгледам рент а кар-а. Как беше водата края на април, не е ли много студена? Обещавам снимки разбира се :) 

Връзка към коментар

... Как беше водата края на април, не е ли много студена? ..

 

Ами, това си е относително, за мен никога не е достатъчно студена (в цяла Южна Европа, де) :)

 

Сетих се за един много стар виц:

 

Една даскалка на средна възраст (в критическата)

Та през 5 минути викала:

- Деца съблечете се!

- Деца облечете се!

Редактирано от ven62
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Едно питане към пътувалите до Санторини със самолет.Попаднах на една тема за аерогарата на Санторини. Хората масово пишат , че бил голям хаос там, особено при излитащите.Един човек дори пише , че е чакал 3,5 преди полета.Така ли е наистина и ще трябва да се въоръжим с търпение при тръгването.Ние всъщност ще бъдем там по великден, и се надявам да не е все още силен сезона, та да за избегнем такива емоции.

P.S.един човек даже сравнява летището но Санторини, с това в Кайро. Единствената разлика била,че тук няма камили...

Връзка към коментар

Едно питане към пътувалите до Санторини със самолет.Попаднах на една тема за аерогарата на Санторини. Хората масово пишат , че бил голям хаос там, особено при излитащите.Един човек дори пише , че е чакал 3,5 преди полета.Така ли е наистина и ще трябва да се въоръжим с търпение при тръгването.Ние всъщност ще бъдем там по великден, и се надявам да не е все още силен сезона, та да за избегнем такива емоции.

P.S.един човек даже сравнява летището но Санторини, с това в Кайро. Единствената разлика била,че тук няма камили...

Нищо подобно в сравнение с това, което аз видях. Малко , нормално , съвсем прилично летище. Ако самолетната компания е забавила полета е друго нещо, но ..... летището си е ОК.
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Нищо подобно в сравнение с това, което аз видях. Малко , нормално , съвсем прилично летище. Ако самолетната компания е забавила полета е друго нещо, но ..... летището си е ОК.

 

Аз имам лека остатъчна горчилка от летището в Санторини - много стриктно проверяваха габаритите и теглото на ръчния багаж - та се наложи да се дообличам. :)  и да тъпча тук-таме разни неща... :)  ... иначе летище, като летище ... от малките

Връзка към коментар

Чака се доста,особено на излитане,ние бяхме точно по първи май миналата година.Малко и много бутниви служители.На влизане не ни провериха паспортите даже ,което беше изненада за нас.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Тръгват от старото пристанище. http://www.santoriniport.com/


Ето един примерен оператор - вижда се какви варианти има и колко са дълги. http://www.santorini-excursions.com/excursions.php

Връзка към коментар

Има ли някой, който е акостирал с круизен кораб на Санторини? По точно ме интересува колко време се губи от кораба до Тира. Лотките от кораба до брега на какъв интервал са? Казват, че стават големи опашки на лифта и на отиване и на връщане. Магарета и пеша - не са вариант за мене. Това директно орязва времето, което ще можем да отделим на острова. Зная, че е доста относително, но все пак да си направя сметка. :) 

Връзка към коментар

Чака се доста,особено на излитане,ние бяхме точно по първи май миналата година.Малко и много бутниви служители.

 

Съвсем същото и при нас. Сега се сетих, че беше толкова тясно и имаше толкова чакащи пред гейта, че нямаше къде да си оставиш багажа. Горещо, без климатизация сигурно е било. И полетът не беше обявен навреме. Малко летище, без особени екстри, но все пак това не е много съществено, поне за мен.

Редактирано от rik4o
Връзка към коментар

Има ли някой, който е акостирал с круизен кораб на Санторини? По точно ме интересува колко време се губи от кораба до Тира. Лотките от кораба до брега на какъв интервал са? Казват, че стават големи опашки на лифта и на отиване и на връщане. Магарета и пеша - не са вариант за мене. Това директно орязва времето, което ще можем да отделим на острова. Зная, че е доста относително, но все пак да си направя сметка. :) 

 

Круизните кораби акостират на котва в морето. Круизната компания има грижата за лодките. Нормално около 1-2 часа е разтоварването на кораб от 3-4 000 човека. Възможно е да акостира повече от един, но това обикновено е съобразено като час. Разтоварват ви на лифта, който ще ви извози директно до централната част на Фира.

Та сметката би трябвало да бъде: ако сте бързички (от по първите) на криузния кораб, то ще имате предполагам няколко часа във Фира. Напълно достатъчно за разходка и някое заведение, но едва ли нещо повече.

Горното е вярно, само ако не е предвидена нощувка на кораба, там :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
  • 2 седмици по-късно ...

От април тръгна отново високоскоростната връзка  HELLENIC HIGHSPEED

Разписанието

Време и цена:

CLASS OF SERVICE          PRICE

VIP TABLE           74,00 €

ECONOMY          68,00 €

ECONOMY TABLE    68,00 €

 

ITINERARY  ROUTE

RAFINA                07:15:00               DEP.

TINOS                  09:15:00               DEP.

MYKONOS           09:45:00               DEP.

PAROS                10:40:00               DEP.

IOS                      11:55:00               DEP.

THIRA(SANTORINI)    12:45:00   ARR.

 

Highspeed7.jpg

Връзка към коментар

Права е Полина, няма лошо там. Посетете вулкана и задължително вижте залеза на слънцето / илио василема/ от градчето Ия ако не бъркам, но така или иначе няма как да ги пропуснете.

Ако не е тайна къде точно е този вулкан?

Връзка към коментар

Санторини е прекрасно и с АТВ под наем може да се обикаля цялото. Столицата Фира, Ия, Имеровигли, както и местенцата във вътрешността на острова, са част от възможнота програма. Има черен, бял и червен плаж, но на Санторини не се ходи заради плажа, а заради красотата на гледките.

 

Жоре, не само вулкан има там, но и легендите говорят, че Санторини, това е изгубената Атлантида. Освен това е силно земетръсна зона. Аз бях смаяна, когато разбрах, че преди последното опустошително земетресение на острова, някъде 50-те години на миналия век, е липсвало електричество и за транспорт се е използвало магарето. След като островът е бил изцяло разрушен от земетресението е било решено първо да се изгради летище, за да може при изригване на вулкана или друго земетресение, хората да бъдат изтеглени бързо от острова, а след това и на пътища, за да може да започне строителството на сгради. Само за около 40 год. след това мястото е превърнато в рай. Не съм била нито на Малдивите, нито на Сейшелите, но си мисля, че близо до нас има кътче, което им съперничи и не са необходими много средства, за да се стигне до там. Задължителна част от програмата на острова трябва да бъде разходка по изгрев и залез по калдерата. Гледките са незабравими. За мен това е най-романтичното място.

 

Вулканът е действащ и учените казват, че с наличната техника могат да предвидят действието на вулкана за година напред. Не могат обаче да предвидят земетресенията, който могат да предизвикат изригване на вулкана. Докато обикалях острова имах странно усещане, че днес мястото е рай, а утре може и да го няма. Всички казват, че там се строи с идеята, че нещата няма да са вечни. Не мога да си представя колко скъпи са застраховките там.

Нито един плаж ли не става за къпане в Санторини ,тъй като ще ходя аз пък на плаж там

Връзка към коментар

Вулкана е на островче в центъра на калдерата. Плажовете стават за къпане естествено, просто не са хубави жълти пясъчни плажове, както ги харесват хората. На Санторини се ходи главно за гледката, но нищо не пречи да идеш и на плаж.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Вулканът, според мен, е задължителен. Интересно е, на някои места мирише на сяра, а гледката е страхотна!

От плажовете аз лично бях на Периволос. Ами нормална плажна ивица с чадъри и кристална вода, разликата е, че пясъкът е черен, което поне за мен беше супер интересно. Не е имало камънаци или боклуци примерно, тъй че спокойно за плажа, просто не е стандартния бял или жълт пясък, на който повечето сме свикнали. :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Нито един плаж ли не става за къпане в Санторини ,тъй като ще ходя аз пък на плаж там

 

Санторини не е баш плажна дестинация, особено на фона на останалата Гърция. Но все пак има доста плажове. На нас най ни хареса Vlychada beach. Просторен, със супер интересен бекгаунд, само морето става изведнъж дълбоко т.е. може би не е най-подходящ за деца.

И е малко нудиски. ;)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Санторини не е баш плажна дестинация, особено на фона на останалата Гърция. Но все пак има доста плажове. На нас най ни хареса Vlychada beach. Просторен, със супер интересен бекгаунд, само морето става изведнъж дълбоко т.е. може би не е най-подходящ за деца.

И е малко нудиски. ;)

Да със сигурност има много по-добри плажове от острова като например Керамоти или Неа Врасна или може и те да са и други острови.А този близко ли е до летището vlychada beach .Няма да ее за деца споко  :)

Все пак мерси за информацията.Ще ми бъде полезна тя. :)

 

Вулкана е на островче в центъра на калдерата. Плажовете стават за къпане естествено, просто не са хубави жълти пясъчни плажове, както ги харесват хората. На Санторини се ходи главно за гледката, но нищо не пречи да идеш и на плаж.

Ние сме за гледката,но дано да е добро времето може и на плаж да се отиде. А водата поне чиста ли е или не много?

При вас как беше? :)

 

Вулканът, според мен, е задължителен. Интересно е, на някои места мирише на сяра, а гледката е страхотна!

От плажовете аз лично бях на Периволос. Ами нормална плажна ивица с чадъри и кристална вода, разликата е, че пясъкът е черен, което поне за мен беше супер интересно. Не е имало камънаци или боклуци примерно, тъй че спокойно за плажа, просто не е стандартния бял или жълт пясък, на който повечето сме свикнали. :)

Тъкмо ще ге пробваме дано да ми хареса. Ако имаме време ще отидеме и до вулкана,защото ще сме 4-дни само,но мисля,че ще успееме.Поне казвате,че водата ее супер дано и при нас да ее супер. :) Благодаря Ви. :) Редактирано от Пожето
Няколко поредни мнения с цитат - моля използвайте опция "Мултицитат"
Връзка към коментар

Да ви питам санторини има ли кво да се прави въобще или? С тия ходения нагоре по чукарите нещо ми е много съмнителен. Само по басейните май се седи....а и другото е че сме с 2 годишно по това време....

Питам защото за същите пари има и до Миконос а там вече хич не е зле....

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

В Санторини се ходи заради гледките. Ако ще седите в басейна няма смисъл. А според мен в Миконос съвсем няма защо да се ходи, та всеки си е различен.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.