Прескочи до съдържание

Санторини


zaharieva175

Препоръчани мнения

Има ли много катерене нагоре надолу, че сме с 2 годишно?

Моето мнение за Санторини + дете - не става! Тесни улички с магазинчета и заведения, шаренко и пълно със забавляващи се хора, част от които би трябвало да сте и вие /в Тира и Оя/, уникални залези, които можеш да гледаш изправен на ръба на някоя урва или седнал на терасата на къщата си, която също виси на урвата и до която слизаш шлш си катериш по стълбички /тесни и криволичещи/, плаж с червен пясък, до който за да се добереш се пързаляш по склона надолу, плаж с черен пясък, който при ярко слънце пари. Невероятно извънземно място лично за мен, бих се връщала отново и отново, но без дете, защото ще се изтормозите с него и няма да може да се насладите на невероятния магнетизъм на това вулканично островче. А и много духа, единия път щеше да ни отвее  ATV-то :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За плаж става, даже днес някои плуваха на Хот Спрингс. Но има вятър. На слънце е топло, даже изгорях, но на сянка си е хладно, особено вечер. Ясно небе и голямо слънце. Супер е!

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

За плаж става, даже днес някои плуваха на Хот Спрингс. Но има вятър. На слънце е топло, даже изгорях, но на сянка си е хладно, особено вечер. Ясно небе и голямо слънце. Супер е!

Ауууу, много ти благодаря, че тъкмо се чудех какви дрехи да повлека:)

Връзка към коментар

Нещо връхно със сигурност. Сега е около 15 градуса а аз съм си с якето с което си карам зимата в Ница и ми е добре. За през деня нещо по-леко и бански за чернеене (не за къпане, студено е по моите стандарти).

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Нещо връхно със сигурност. Сега е около 15 градуса а аз съм си с якето с което си карам зимата в Ница и ми е добре. За през деня нещо по-леко и бански за чернеене (не за къпане, студено е по моите стандарти).

По една по-тънка пухенка за вечер, а за през деня - летни дрехи добре ли е, според теб?

Че тука днеска сутринта си беше студ, та си бях с кожено яке. Ама там трябва да е по - топло отколкото у нас.

То тука, ако трябва да се ориентираш по дрехите на хората е трудна работа - едни са си извадили овчите кожуси, младежта е предимно по джапи и къси гащи :)

Благодаря ти, ориентирах се, ще видя и утре каква е прогнозата.

Вие май утре си тръгвате, правилно ли съм запомнила? Няма да можем да изпием по едно узо/вино, за съжаление:(

Връзка към коментар

Петък летя за София. Дори по-дебело яке май няма да е излишно, но го дават уж да се затопля. В цяла Европа имаше студена вълна тая седмица, в Париж днес Валя сняг. През Деня и на сянка е хладничко, но на слънце е горещо. Никакво време с една дума. Ей такова е гадно:

post-1318-0-56285900-1461784217_thumb.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ех, разминаване са във въздуха - ние в петък в 8 летим натам.:(

Ако през август си в Ница, тогава има шанс да се видим.

Много ти благодаря още веднъж :)

Връзка към коментар

Привет на всички пътуващи за Санторини! Преди да купя билети за 4 нощувки там през септември погледнах в booking цените на dbl room + 1 child в Оя и Тира - няма нищо под 100Е! В airbnb има стай за 60 - 80Евро, но гледка към вулкана май няма. Някой да има идея къде и дали въобще има по-ниски цени?

Редактирано от nadin
Връзка към коментар

Няма по-ниски цени с гледка, има по-високи. Ако толкова държиш, наблюдавам по чуждите форуми какво правят, една или две нощувки на калдерата и после на евтино място.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Нашият хотел е супер и на много комуникативно място във Фиростефани - Rêverie traditional apartments. Разгледай в трипадвайзър мненията, аз съм много доволен. За четворна стая плащаме 400€ за 5 нощувки но без закуска. Част от персонала са българи. Препоръчвам, но не знам как ще са цените през сезона.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

А някой може ли да препоръча хотел, който хем да има хубава гледка от басейна към морето (примерно), хем да не е по 300 евро на нощувка?

Мога да препоръчам този:

Фантастичен е, но и ценичките са възрастни - не е триста, ама натам. :blush:

Ето как изглежда панорамата, докато се къпеш, пиеш кафенце или вечеряш:

 

post-1504-0-17186800-1462461824_thumb.jpg

 

post-1504-0-39191900-1462461841_thumb.jpg

 

post-1504-0-27921100-1462461851_thumb.jpg

 

post-1504-0-07406300-1462461861_thumb.jpg

 

post-1504-0-33925200-1462461894_thumb.jpg

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Мога да препоръчам този:

Фантастичен е, но и ценичките са възрастни - не е триста, ама натам. :blush:

Ето как изглежда панорамата, докато се къпеш, пиеш кафенце или вечеряш:

 

 

Доста е хубав, ама и дава над 2000 лв. за 3 нощувки, което... нали :D

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравей! Горещо препоръчвам този

http://www.booking.com/hotel/gr/panorama-studios.bg.html?aid=368032

 

Прекарах четири незабравими дни по време на великденските празници. Гледки, обслужване, невероятна закуска. А и в хотела работят двама българи. Намира се във Фира, на "златната уличка", перфектна локация, комуникативно място,  а гледките са повече от невероятни. Ние бяхме в студиио 22, терасата е супер. 

post-1955-0-51012700-1462463826_thumb.jpg

post-1955-0-78587900-1462464057_thumb.jpg

post-1955-0-04954000-1462464110_thumb.jpg

post-1955-0-21448300-1462464231_thumb.jpg

post-1955-0-85166600-1462464596_thumb.jpg

post-1955-0-15923400-1462464696_thumb.jpg

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Доста е хубав, ама и дава над 2000 лв. за 3 нощувки, което... нали :D

Там всички, дето са на калдерата са на такива цени.И нищо, че сега не е сезон, пак си имаше хора .

Фантастични гледки,адекватни цени.

Връзка към коментар

Доста е хубав, ама и дава над 2000 лв. за 3 нощувки, което... нали :D

Виж и този, в който е била Ася,днес има 51%намаление и е 171Е, ако се плати веднага.

На последната снимка (в средата) е нашия кораб - Celestyal Olympia. Точно на 01.05.16 бяхме в Санторини. Светът е малък!

Че светът е малък, то си е ясно:)А че на Санторини по Великден се беше изсипал всичкото българско народ, това също е вярно.Освен китайците, които нямат стигане в нищо.:(

Този ден, когато бяха акостирали три круизни кораба наведнъж, опашката за лифта беше направо до долния край на главната, а беше много горещо.Тези туристи си прекараха поне по час и половина там.:(

Колкото прекарахме и ние на летището на връщане:(

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Виж и този, в който е била Ася,днес има 51%намаление и е 171Е, ако се плати веднага.

Че светът е малък, то си е ясно :)А че на Санторини по Великден се беше изсипал всичкото българско народ, това също е вярно.Освен китайците, които нямат стигане в нищо. :(

Този ден, когато бяха акостирали три круизни кораба наведнъж, опашката за лифта беше направо до долния край на главната, а беше много горещо.Тези туристи си прекараха поне по час и половина там. :(

 

 

 

Така си беше -  и за българското нашествие, и за опашката на лифта.  Казаха, че имало 7 чартъра с българчета от Варна и София плюс N на брой автобуси. А китайците няма как да ги бием - много са :)

Виж и този, в който е била Ася,днес има 51%намаление и е 171Е, ако се плати веднага.

Че светът е малък, то си е ясно :)А че на Санторини по Великден се беше изсипал всичкото българско народ, това също е вярно.Освен китайците, които нямат стигане в нищо. :(

Този ден, когато бяха акостирали три круизни кораба наведнъж, опашката за лифта беше направо до долния край на главната, а беше много горещо.Тези туристи си прекараха поне по час и половина там. :(

Колкото прекарахме и ние на летището на връщане :(

 

 

Да,  на летището беше ужас - вместо в 18:40 излетяхме около 20 ч. Ретрограден Меркурий, какво да го правиш:) Преди 2 години в Крит се получи нешо подобно и на летището в Ираклион, пак по ретро Меркурий. Добре, че не ни загубиха багажа:)

Редактирано от Asya Assenova
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.