Прескочи до съдържание

Билети SOF / IST - WDH (Виндхук, Намибия)


FlyTraveler

Препоръчани мнения

Най-добрата цена, която успях да намеря за 2 билета (отиване и връщане) до Виндхук (WDH) от София или Истанбул до момента е с катарците от София - 2,724 лева за двама (1,362 на глава) с прикачване в Доха и Кейп Таун (на връщане в Йоханесбург и Доха)..

 

Датите ми са фиксирани (за момента):

Отиване на 26 Април, 2015 (трябва да сме във Виндхук на 27 Април), връщане на 10 Май (трябва да излетим на 10 Май).

 

Някой може ли да намери нещо по-евтино? Осъзнавам, че тази цена е много добра и датите ми са фиксирани, но реших да попитам за всеки случай.

 

Понеже никога не съм летял с катарците до момента, бихте ли ми казали дали и как могат да се резервират седалки предварително.

 

А, някой знае ли дали се иска виза за Южна Африка (РЮА) при транзитно преминаване с престой на летища максимум 04:35 часа (на връщане в Йоханесбург).

 

Предварително благодаря за включванията!

Редактирано от FlyTraveler
Връзка към коментар

При Qatar може безплатно да си резервираш местата от menage booking в сайта им веднага след резервацията. После ако искаш може и да ги променяш. Винаги съм намирал достатъчно добри свободни места :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Fly, на теб тоя вариант с 40 часовия полет ли ти излиза? 665 евра, което е 1300 лева.. не че е голяма разликата де, ама пак е нещо. 

 

Ами излиза ми 25:35 часа на отиване и 23:20 на връщане, много са удобни полетите, да не говорим, че на отиване смяната на самолети е в Кейп Таун (където при кацане и излитане гледката е много красива) вместо в Йоханесбург.

 

124 лева спестяване за два билета са си пари, но 40 часовият полет много ни обърква плановете, виж ако излезе нещо с по 150 евро на човек по-евтино... :) :)

 

Благодаря за поста!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Досега ръчках, и най-ниското което успях поне аз да хвана е Истанбул - Йоханесбург - 473 евра. Ама пък последната отсечка за тия дати за 220 евра ти изяжда изцяло кяра.. 
Оказва се че пакетния е най-добрия, поне при тия условия които са при теб.. 

Връзка към коментар

Досега ръчках, и най-ниското което успях поне аз да хвана е Истанбул - Йоханесбург - 473 евра. Ама пък последната отсечка за тия дати за 220 евра ти изяжда изцяло кяра.. 

Оказва се че пакетния е най-добрия, поне при тия условия които са при теб.. 

 

Благодаря много, просто исках да се убедя, че няма нещо очеизвадно по-добро, което пропускам.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Цената е ОК с оглед на това, че са ти фиксирани датите, а до Йоханесбург рядко са около 450 евро, а явно от там до Намибия няма лоу кост вариант така и така. 

 

Може сигурно да поизчакаш дали ще има някоя промоция с 5-10%, пак ще е нещо...може да поизчакаш още няколко месеца, но едва ли ще спестиш голяма сума при всички положения.

Връзка към коментар

Цената е ОК с оглед на това, че са ти фиксирани датите, а до Йоханесбург рядко са около 450 евро, а явно от там до Намибия няма лоу кост вариант така и така. 

 

Може сигурно да поизчакаш дали ще има някоя промоция с 5-10%, пак ще е нещо...може да поизчакаш още няколко месеца, но едва ли ще спестиш голяма сума при всички положения.

 

Мерси, Георги! Да де, ама нали точно страха да не свършат седалките за определени полети ни кара понякога да не оставяме за по-късно билетите... Пробвах да се обадя на агентката ми да видя каква сума ще ми поиска тя (там предимството е, че може да ми направи резервация и да я пази поне седмица, докато съм сигурен, че поне с отпуските всичко е гарантирано), но тя пък самата в отпуска, а на колегата и му отнема около 4 часа да изпрати маршрут, който нито минава през летищата, които съм му казал, нито полетите са на датите, които поисках, та се наложи да му разписвам отсечка по отсечка с номера на всички полети, това преди 6 часа и още не е отговорил...

 

В България точно това е проблема навсякъде, няма някакъв общ стандарт, даже в една и съща фирма. Ако го няма човека, който умее и разбира, колегата му може и изобщо да не може  да свърши работа, въпреки, че би трябвало да са напълно взаимозаменяеми :) Трябва да си намеря резервен агент :)

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ако се притесняваш от оставащият брой седалки - можеш да го следиш безплатно на http://flightstats.com в секцията flights -> flight availability.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Мерси, Георги! Да де, ама нали точно страха да не свършат седалките за определени полети ни кара понякога да не оставяме за по-късно билетите... 

 

Говорим чак за април догодина, няма нужда от излишен стрес все още си мисля :)

 

Ако се притесняваш от оставащият брой седалки - можеш да го следиш безплатно на http://flightstats.com в секцията flights -> flight availability.

 

Абе то съм сигурен, че в момента всички класове там са U9, K9, O9, особено като говорим за полет след 8 месеца. Ама не се знае в кой момент ще решат някой клас да го дръпнат и на секундата ще изчезне :)

Връзка към коментар

А, някой знае ли дали се иска виза за Южна Африка (РЮА) при транзитно преминаване с престой на летища максимум 04:35 часа (на връщане в Йоханесбург).

 

За съжаление май трябва: 

 

http://www.flysaa.com/za/en/manageMyTrip/Visas/visa_and_passport_info.html

 

Нямам спомен точно къде по транзитните канали на летищата в Йоханесбург и Кейптаун седи проверяващ визите служител, но май съм минавал по тоя начин след 2010.

Връзка към коментар

За съжаление май трябва: 

 

http://www.flysaa.com/za/en/manageMyTrip/Visas/visa_and_passport_info.html

 

Нямам спомен точно къде по транзитните канали на летищата в Йоханесбург и Кейптаун седи проверяващ визите служител, но май съм минавал по тоя начин след 2010.

 

Да, и аз го видях и наистина май искат транзитна виза от 2010 г. насам. Надявам се жена ми да няма проблем, един път вече и дадоха туристическа виза. По-сложното е с визата за Намибия, най-вероятно ще трябва да пращаме паспорта по куриер до консулството на Намибия във Виена.

Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.