Прескочи до съдържание

Високи такси за вход в Петра


stanimir

Препоръчани мнения

Еее, стига де, Фичо си е прав. То е като в магазин - като ти изнася -купуваш, като - не , отиваш в друг. То и стоките на Луи Вюитон са безбожно скъпи, ма не ви чувам да се жалвате по тоя повод.

Няма място за разсъждения - хората са си определили тази цена, а какви са твоите възражения, изобщо не ги интересува.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Така, понеже виждам, че моето мнение е станало причина за реакция - не ми се иска да тръгват спорове или пререкания по този повод. 
Ако някои, в случая Meidj,  приемат мнението за неподходящо, или по някакъв начин обидно - моля за извинение. 
Може би не съм се изразил добре, защото съм малко изненадан от такова тълкуване. А иначе доста хора тук ме познават малко или повече и предполагам имат лични впечатления дали съм тесногръд или еснаф. 😉 
Та молбата ми е да не се зараждат спорове. 🙂

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 4
Връзка към коментар
Боян Димитров
преди 8 часа, FlyTraveler каза:

Почти съм сигурен, че беше Rum Stars.

Да, намерих потвърждение в други теми. Исторически тази беше най-старата, а аз ги почвам отзад напред да ги чета. 

Връзка към коментар
  • 7 месеца по-късно ...

Тази тема е много добра. 

Преди да тръгна за Йордания я бях чел, но сега реших пак да я попрехвърля. 

Без да създавам излишно напрежение, нека си кажа мнението и аз. Мисля, че идеята на темата е не как и къде да се влезе безплатно, а доколко цените на входовете в Йордания са високи и оправдана ли е цената им???

Цената на входовете в Йордания е определена само и единствено въз основа на туристическия поток. Там, където има струпване на бели турсити цените са умопомрачителни - Петра е над 100 лв. / 4 часа с джип в пустинята е над 150лв. / Jesus Baptism Site е над 30лв. / къпането в Мъртво море също.

В същото време крепостите на Шобак и Керак например са по 1 и 2JD😁.

С всичко това искам да кажа, че  цените на забележителностите в Йордания не се определят по някакви обективни критерии свързани с поддръжка, изхранване на местното население (бедуини), значимост на обекта и т.н. Принципът е - "трябва да вземем толкова, колкото можем да изцедим". 

Не мога да уважавам подобно отношение, нито от хора, нито от държава!!!

Аз, лично не бих минал някъде без да си платя, защото не го считам за редно. Ако някой обаче е минал free през тези обекти, не бих го обвинил нито за миг.

Редактирано от Radnev
  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 40 минути , Radnev каза:

Принципът е - "трябва да вземем толкова, колкото можем да изцедим". 

Е то по тоя принцип се движи цялата съвременна икономика с малко изключения 🙂 И не винаги е в наша вреда. Защото Ryanair като могат да изцедят само по 10 евро взимат по толкова. Гледай го по-оптимистично - двупосочен самолетен билет плюс вход за Петра за по-малко от 100 евро си е много добра сделка 🙂 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.