Прескочи до съдържание

Блогове и privacy


Травеолани

Препоръчани мнения

Видях, че някои от вас имат блогове за пътувания и искам да ви питам как приемате идеята, че блоговете ви са публични и информацията, която публикувате там може да бъде видяна от всякакви хора?

Аз също имам блог, но темата с публичността на информацията ме притеснява. Знам, че така малко си противореча - от една страна искам да имам блог и да е популярен, а от друга ме притеснява факта, че информацията е публична. Това ме спира и да го разпространявам навсякъде и с пълна сила. Разпространявам го тук-там от време на време, но някакси плахо и не на достатъчно широка публика, както ми се иска.

 

Колебаех се, дали да сложа линка към блога в подписа ми и реших да го направя все пак. Това ми се струва като огромна крачка, но като съм сред пътешественици не ми изглежда толкова проблемно.

 

Какво ви е мнението и имахте ли такъв проблем? Как се престрашихте? Публикувате ли ваши снимки на блога? Аз да, но гледам да не са много.

Редактирано от Травеолани
Връзка към коментар

аз нямам никакъв проблем, затова и направих блога си :) една приятелка от доста време ме човъркаше, а и все пак си е някакъв тип ексхибиционизъм - показваш се на хората :) Мои снимки не слагам, освен профилна, по простата причина, че  мисля , че когато описвам някакво пътуваме физиономията ми няма нужда да е там :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ами просто ограничи личната информация която не искаш да става обществено достояние.

Подобно на mu_ru аз също мисля че собствената физиономия не е много интересна в подобни блогове.

Може някой друг кадър между другото , но това да си на всяка втора снимка не го разбирам :)

Връзка към коментар

аз нямам никакъв проблем, затова и направих блога си :) една приятелка от доста време ме човъркаше, а и все пак си е някакъв тип ексхибиционизъм - показваш се на хората :) Мои снимки не слагам, освен профилна, по простата причина, че  мисля , че когато описвам някакво пътуваме физиономията ми няма нужда да е там :)

 Да, права си за физиономията :), но от друга страна, аз като попадна на нов блог, винаги прочитам страницата "За мен" и искам да видя снимка на човека. Все пак да знам какво представлява този човек и да видиш дали ти допада като човек и да те вдъхновява, и съответно да почнеш да следиш блога му. Понякога е необходима снимка при описване на някое преживяване, точно с цел да се види, че и блогърът е "човек" и хората да се идентифицират с него. Иначе суха, обща информация може да се намери навсякъде, но ще те вдъхнови ли тя да направиш пътуване? Аз следя много блогове за пътувания на английски и огромна част от тези блогъри нямат никакъв проблем с privacy-то. Всичко им е на показ.

Ами просто ограничи личната информация която не искаш да става обществено достояние.

Подобно на mu_ru аз също мисля че собствената физиономия не е много интересна в подобни блогове.

Може някой друг кадър между другото , но това да си на всяка втора снимка не го разбирам :)

 Да, прав си Стенк, аз това се опитвам да направя, да огранича доколкото мога лична информация. Не става въпрос да си на всяка втора снимка, ама все пак да си там, да е ясно че си човек от кръв и плът :).

 

Попаднах веднъж на блог, където не се споменаваше името на пишещата, нито имаше нейни снимки. Въпреки, че пише хубаво и посещава интересни дестинации, някакси блога изглеждаше много "стерилно" ако мога така да се изразя, unpersonal.

Редактирано от Травеолани
Връзка към коментар

Говорех по принцип иначе сега погледнах блога ти и набързо прелистих Ванкувър .

Не си от хората които визирам ;)

От снимката на заглавна страница може да си паднеш по човека , а може и да те отблъсне , но едва ли само по снимката си личи човек.

Връзка към коментар

Говорех по принцип иначе сега погледнах блога ти и набързо прелистих Ванкувър .

Не си от хората които визирам ;)

От снимката на заглавна страница може да си паднеш по човека , а може и да те отблъсне , но едва ли само по снимката си личи човек.

 О да, разбира се, че една снимка не е нищо, но все пак е някакво първо впечатление. А като ще му четеш писанията на този човек, все пак трябва да си решиш за себе си дали ти допада като човек. Аз обикновено следя блогове само на жени, просто не мога да се идентифицирам с мъжете, които пътуват, освен ако не пътуват с жена си ;)

Връзка към коментар

Красива двойка от БГ хайлайфа , много ми допадат от пръв поглед , но дали бих следил блога им ... не знам :)

 

attachicon.gifimage.jpg

 А кои са те? Нещо съм назад с БГ хайлайфа :)

 

Аз нямам предвид човека да ти допада на външен вид, но просто да знаеш как изглежда, да свържеш името с лице, като казват на английски :)

Редактирано от Травеолани
Връзка към коментар

Синът на Ахмед Доган и модел понастоящем водеща на прогнозата за времето по Нова ТВ .

Снимката е произволна само исках да кажа , че ми изглеждат много приятни весели хора , но извън това може да са ми съвсем безинтересни.

Връзка към коментар

Според мен създаването на блог е начин да изразиш себе си и това, което те вълнува. Има голям минус и това е липсата на дискусия. Затова като цяло форумът е с предимство в това отношение. Но пък за пътеписи и други описателни дейности блог/сайт е по-добър вариант, най-малкото има визуални и структурни предимства.

 

Ако говорим за публичност от фейсбука на един човек особено ако е по-активен, може доста повече да разбереш. Но аз лично не виждам за какво да се притесняваме. Тук е мястото да приветстваме решението на Шефа на Изпълкома :keeporder: за одобрението му да се популяризират нечии блогове. Евала, Шефе!

Връзка към коментар

Според мен създаването на блог е начин да изразиш себе си и това, което те вълнува. Има голям минус и това е липсата на дискусия. Затова като цяло форумът е с предимство в това отношение. Но пък за пътеписи и други описателни дейности блог/сайт е по-добър вариант, най-малкото има визуални и структурни предимства.

 Получава се дискусия - в коментарите примерно, ако блогът е популярен. Но блоговете не са форуми и не това е целта им.

Връзка към коментар

Вътрешно съм си казал, че щом излизам публично и с име и със снимка, тоя кораб с личната информация е отплувал. Чисто и просто приемам, че информацията, която съм дал онлайн вече е достъпна за всички. За това и теб те съветвам, ако имаш усещането, че споделяш прекалено лични неща в блога... просто не ги споделяй, вместо да се опитваш да ограничаваш разпространението на блога, няма да проработи :) Може да си мислиш, че някои неща са достъпни само за приятелите ти, но гугъл като налази става страшно. Имах един блог преди време, който вече не е публичен и буквално си писах всякакви дивотии, които ми дойдат на ум, увря ми главата и го скрих. Сега вече като пускам лична информация, снимки и т.н. съм с ясното съзнание, че е налично за целия интернет. 

 

 

Тук е мястото да приветстваме решението на Шефа на Изпълкома :keeporder: за одобрението му да се популяризират нечии блогове. Евала, Шефе!

 

Така и така блогъри са в тази тема... чудех се дали да не пусна отделен раздел с RSS от разни блогове, предимно лични, но може и да е сайта на Стойчо също. Нещо беше леко бъгава RSS системата на форума и я поотложих тази идея за следващия софтуерен ъпдейт, но май не е лоша. Освен, че хората ще се откажат да пускат пътеписи при нас, което не искам да става в никакъв случай...

 

 

 Получава се дискусия - в коментарите примерно, ако блогът е популярен. Но блоговете не са форуми и не това е целта им.

 

Тоя форум се роди, точно защото коментарите на блог постове станаха тесни за дискусиите :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Вътрешно съм си казал, че щом излизам публично и с име и със снимка, тоя кораб с личната информация е отплувал. Чисто и просто приемам, че информацията, която съм дал онлайн вече е достъпна за всички. За това и теб те съветвам, ако имаш усещането, че споделяш прекалено лични неща в блога... просто не ги споделяй, вместо да се опитваш да ограничаваш разпространението на блога, няма да проработи :) Може да си мислиш, че някои неща са достъпни само за приятелите ти, но гугъл като налази става страшно. Имах един блог преди време, който вече не е публичен и буквално си писах всякакви дивотии, които ми дойдат на ум, увря ми главата и го скрих. Сега вече като пускам лична информация, снимки и т.н. съм с ясното съзнание, че е налично за целия интернет. 

Аз това се стремя да правя - да не споделям лична информация, само основна и свързана с пътувания. Ама все пак, въпреки това, не ми е много приятно, че всичко е толкова публично. :)

Връзка към коментар

Аз съм на мнение, че ако снимка с мен на фона на някоя природна красота не допринася с нищо за разказа в блога, то значи е по-добре да я запазя за бабите и роднините. Аз имам много рехав откъм информация блог, късно узрях за идеята, но тъй като пускам снимки от него предимно в Пинтерест, не бих сложила и себе си някъде там. Току виж нкой е "закачил" физиономията ми из нет-а

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз това се стремя да правя - да не споделям лична информация, само основна и свързана с пътувания. Ама все пак, въпреки това, не ми е много приятно, че всичко е толкова публично. :)

 

Само мога да ти пожелая да претръпнеш и да си прецениш кое ти е по-важно, да споделяш преживявания със себе си (знам,ч е много от блоговете включително и пътеписите в моя са с цел да си припомням аз лично отминали пътувания, а не толкова за другите хора!) и приятелите или да ги криеш. Просто освен приятели, може да има и неприятели и някой друг зложелател, здраве да е :)

 

Аз съм на мнение, че ако снимка с мен на фона на някоя природна красота не допринася с нищо за разказа в блога, то значи е по-добре да я запазя за бабите и роднините. Аз имам много рехав откъм информация блог, късно узрях за идеята, но тъй като пускам снимки от него предимно в Пинтерест, не бих сложила и себе си някъде там. Току виж нкой е "закачил" физиономията ми из нет-а

 

А, разбира се. Но е добре според мен личен блог да има лице, достатъчна е една снимка в раздел "За мен". Иначе е за предпочитане никакви мутри да не се мешат на природните красоти, поне от една година насам снимам хора в снимките само с досада и ако ме помоли някой от компанията, иначе са яко социопатски :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Само мога да ти пожелая да претръпнеш и да си прецениш кое ти е по-важно, да споделяш преживявания със себе си (знам,ч е много от блоговете включително и пътеписите в моя са с цел да си припомням аз лично отминали пътувания, а не толкова за другите хора!) и приятелите или да ги криеш. Просто освен приятели, може да има и неприятели и някой друг зложелател, здраве да е :)

Мерси, дано "претръпна" скоро :). Не искам да ги крия, искам да ги споделям с другите.

Връзка към коментар

за мен също една снимка в раздела "About" или както там всеки си е избрал е достатъчна :) Не мисля, че пътеписите биха били стерилни без хора на снимките, защото все пак самия пътепис е лична история и преживяване, но може пък и само аз така да ги виждам :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз това се стремя да правя - да не споделям лична информация, само основна и свързана с пътувания. Ама все пак, въпреки това, не ми е много приятно, че всичко е толкова публично. :)

И какво толкова ? Ванкувър не е малък град не вярвам досадник да почука на вратата .

Не вярвам и да имаш кой знае какви мрачни тайни :)

Връзка към коментар

И какво толкова ? Ванкувър не е малък град не вярвам досадник да почука на вратата .

Не вярвам и да имаш кой знае какви мрачни тайни :)

Ох, то ако се стигне до това някой да ми почука на вратата съм го загазила сериозно.... :)

 

;)  :lol:

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.