Прескочи до съдържание

Германия януари


makler

Препоръчани мнения

Здравейте имам следното питане във връзка с промоция на Miles & More до някои немски градове. Януари месец мога да отида до някой нов за мен градове в Германия - Хамбург, Бремен, Дрезден, Нюрнберг или Фридрихсхафен. Кой бихте избрали вие с оглед на това, че става въпрос за януари? 
Благодаря предварително.

Връзка към коментар

Така или иначе, всички измежду които имаш избор не стават за тая част на годината, та в тоя ред на мисли зависи дали търсиш провинция, или космополитност. Аз лично бих избрал Хамбург, с резерви Бремен или Дрезден. Нюрнберг и Фридрихсхафен ги изключвам. 

Връзка към коментар

Много зависи какво време ще улучиш. Аз съм бил в Хамбург началото на февруари, времето беше прекрасно за сезона. Не валеше, беше около 12-15 градуса през деня, само дето много духаше.

Връзка към коментар

Във Фридрихсхафен съм бил през юни 2013 година. Намира се на езерото Бодензее или езерото Констанц.Спокойно, приятно градче с изглед към Алпите. През лятото може да се отиде с катамаран до остров Майнау-острова на цветята или до остров Линдау-има манастир. Може да се отиде пак с катамаран до Австрия-до Брегенц.Също и с катамаран до Романшорн, Швейцария и оттам с влак до Цюрих. Това направихме ние през лятото. През зимата сигурно е друго.

Редактирано от rahan-le fils
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Някой може ли да ми каже, ако си купил онлайн билет за германските железници с фиксиран час и го изпуснеш имаш ли някаква алтернатива за следващия или просто си купуваш нов билет ?

Връзка към коментар

Някой може ли да ми каже, ако си купил онлайн билет за германските железници с фиксиран час и го изпуснеш имаш ли някаква алтернатива за следващия или просто си купуваш нов билет ?

Зависи, ако е бил на промоция, не можеш, губиш билета, ано ако е на нормалната му цена, мисля че можеш, би трябвало да го пише в общите условия.

Връзка към коментар

Стандартна цена за онлайн покупка. Но при положение, че има разлика в цените за различните часове , не е логично да можеш да хванеш следващия според мен.

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Стандартна цена за онлайн покупка. Но при положение, че има разлика в цените за различните часове , не е логично да можеш да хванеш следващия според мен.

Не знам, защо съм пропуснала темата толкова време. По принцип в същата категория, не е проблем със следващия или друг влак. Разликата в цените е, или заради категорията на влака RE,RB, IC, ICE или заради времето по което пътуваш. Например сутрин между 6 и 9, и след обяд между 16 и 18 часа, има разни ограниченинения, но това е повече при абонаментни карти.

 

Не знам, дали въпросът ти е още актуален, но ето по-изчерпателна информация, макар и на немски.

http://www.bahn.de/hilfe/view/firmenkunden/de/erstatt_antrag.shtml

 

 Ако изпуснеш влака, а си имал запазено място, губиш мястото, но билета можеш да го ползваш за следващия.

Редактирано от БраниB
Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Искам само да докладвам: Днес се прибрах от уикенд пътуване София-Малмьо-Хамбург-Бремен и обратно.
За Малмьо мисля, че тук е говорено много. Хамбург вчера с неговите 18 градуса нямаше как да не ме впечатли и сега най-интерсната част Бремен се оказа истинско скрито бижу. Гледайки статистиката съм посетил 130 града от които 10 в Германия и наистина трудно мога да кажа за друг град, че ме е впечатлита толкова архитектура, паркове  и т.н.  За мен този град е не само най-красивия в Германия, но  и в Европа. С две думи горещо препоръчвам Бремен!  

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.