Прескочи до съдържание

Няколко въпроса относно полети до Лондон и Рим


Препоръчани мнения

От няколко дни се ровя за самолетни билети - от/до Лондон и Рим. Прави ми впечатление, че в http://matrix.itasoftware.com директните полети София - Рим на БГ-еър не ги отчита. http://matrix.itasoftware.com/view/flights?session=9fe29c19-a6c7-4aa8-8291-7b272d1fb853

Ето пример. Същото забелязох и за Лондон.

Другото, което забелязох - цената на еднопосочен /28.05.2013/ Лондон - София беше по-ниска? от цената на двупосочен Лондон - София - Лондон 28.05 - 26.09.

И един въпрос - ако някой може да ми каже. Ще пътуваме 9 човека в 1 полет София - Рим. По-добре отделно ли да вземем билети или 3х3 или 9? И ако отида в офис на БГ еър дали за 9 билета мога да разчитам на отстъпка?

Връзка към коментар

1. ITA изкарва само кодшеъри и бизнес класата на Bulgaria Air. Няма спасение освен ръчно да си проверяваш техните полети допълнително. 

 

2. Като цяло е нормално еднопосочен да е по-евтин от двупосочен, или ти имаш предвид, че е обратното? :)

 

3. Божа работа. Звънни им на БГ Еър и попитай каква групова цена ще ти дадат и си направи сметката. По идея трябва да е по-евтино (мисля!), но ако има текуща промоция е възможно отделното купуване да ти е по-рентабилно, защото груповите цени не са толкова често променящи се и гъвкави като индивидуалните. 

Връзка към коментар

2. Дата 28.05 - еднопосочен Лондон София - 196, двупосочен - 266 + 155/връщане/. Ако си купиш 2 отделни цената е по-ниска. На изиджет е обратно - като си купиш отиване и връщане има няколко паунда разлика /отстъпка/, което според мен е нормално. Само да уточня, че това беше вчера.

Връзка към коментар

 По-добре отделно ли да вземем билети или 3х3 или 9? И ако отида в офис на БГ еър дали за 9 билета мога да разчитам на отстъпка?

 

Доколкото схващам - по съображения за летището, часовете или багажа си се ориентирала към БГеър, а не към Уиз , иначе при Уиз определено има значение едни 9 билета в каква точно конфигурация ще ги закупиш ;) .

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

2. Дата 28.05 - еднопосочен Лондон София - 196, двупосочен - 266 + 155/връщане/. Ако си купиш 2 отделни цената е по-ниска. На изиджет е обратно - като си купиш отиване и връщане има няколко паунда разлика /отстъпка/, което според мен е нормално. Само да уточня, че това беше вчера.

 

Общо взето логика недей да търсиш :) В по-честия случай еднопосочен е по-скъп отколкото двупосочен и имам предвид крайна цена, а не на отсечка. Доста хора купуват двупосочния като нямат намерение да ползват връщането!

 

Да не се разпростирам много в детайли, но като видиш нещо нелогично просто повдигни рамене, иначе има общо с начина, по който авиокомпаниите си сегментират трафика, и ако решат че си бизнес пътник гледат да те одрусат :)

 

При изи джет всичко е много по-лесно, там се продават само еднопосочни билети. Ако вземеш двупосочен това са на практика два еднопосочни, като са малко по-евтини защото административната такса е само 1. 

Връзка към коментар

Доколкото схващам - по съображения за летището, часовете или багажа си се ориентирала към БГеър, а не към Уиз , иначе при Уиз определено има значение едни 9 билета в каква точно конфигурация ще ги закупиш ;) .

БГ-еър или Алиталия, но сякаш клоня към БГ. Група сме и търсим компромис.

Връзка към коментар

За 9 човека определено питай в офиса на компанията за групова отстъпка, но си провери и индивидуално колко ще ти излезе. Ако има голяма промоция и много свободни места може поотделно да е по-евтино. 

Проверяваш онлайн по 1, 2, 3 човека колко струват билетите, защото може да има  примерно 1 на много ниска цена, 5 на по-висока и останалите на много висока, ако търсиш на куп за повече от 5 човека ще ти даде само най-високата цена. Ако търсиш един ще видиш ниската и не трябва да си мислиш, че и за останалите ще е същата.

С груповата тарифа ще е една цена за всички.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.