Прескочи до съдържание

Хийтроу и Гетуик - трансфер и няколко часа през нощта


Препоръчани мнения

Ще присигна на Гетуик в 23,25 и сутринта в 8,30 от Хийтроу - терминал 5 обратно за София . Вече съм го правил един път и се оказах в Софител буквално за не повече от три часа и полвина  . Като се има предвид , багажа , паспортен контрол , пътуването между двете лища , чек-ин в хотела  и т.н.   Някой оставал ли е на едно от двете летища в някоя зала през нощта и има ли въобще такава възможност ? . Имам спомен, че терминал 5 не е никак удобен от тази гледна точка . Два пъти вече пътувам между двете летища с автобусите на Нешанъл Експерс , не съм намирал по-удобен трансфер, ако някой има друга идея  може да сподели ! 

Връзка към коментар

Няколко пъти съм спал ( в моя случай дремал с часове ) на Гетуик. Залата за заминаващи нощем предлага чудесна възможност за меко удобно "легло"

Май това ми е любимото летище за нощен престой :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Май и аз там ще подремя, като гледам цените на хотелите  :O

Ами то и аз затова дрямах, то в случай като твоя не си заслужава, нашия беше подобен де. Полета ни беше в 6,00 и се чекирахме от 3,30. Какви хотели да плащаш за такова нещо, не си заслужава.

Връзка към коментар

Точно , аз винаги избирам ранния полет на easyJet в 6.00 и някъде към 23-24.00 предната вечер съм на летището.

Докато поприказваме и пием по две бири вече станало два през нощта , малко дрямка , една контра , освежаване , кафе и станало време за гейта .

Страшно ми е удобен този полет и спестявам нощувката в Лондон  :)

Връзка към коментар

Има една верига хотели, която е предназначена за точно такъв вид престой, казва се Yotel http://www.yotel.com/ и я има и на двете летища, плюс на Schiphol и в NYC. Според мен е перфектният начин човек да си почине за кратко, стига да има парите и желанието, разбира се.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Привет, ако може да се включа с питане? Ще си правя екскурзия до Лондон. Летя към София в неделя от Хийтроу Т5 в 8:30ч. Издирвах за престоя си хотел,който да е близо до станция на линия "Пикадили". Но се оказа, че в неделя влаковете тръгват от 7АМ.

Останаха два варианта за трансфер до летището. С влака "Хийтроу експрес" и с такси (от онези, които ги викаш по телефона и които са по-евтини).

Според вас коя опция е по-добра? Някой ползвал ли е такси до летището? За да сподели какво време и пари е?

 

П.с. Не намерих подобна тема, за да пиша там.

Редактирано от VICTORY`
Връзка към коментар

Привет, ако може да се включа с питане? Ще си правя екскурзия до Лондон. Летя към София в неделя от Хийтроу Т5 в 8:30ч. Издирвах за престоя си хотел,който да е близо до станция на линия "Пикадили". Но се оказа, че в неделя влаковете тръгват от 7АМ.

Останаха два варианта за трансфер до летището. С влака "Хийтроу експрес" и с такси (от онези, които ги викаш по телефона и които са по-евтини).

Според вас коя опция е по-добра? Някой ползвал ли е такси до летището? За да сподели какво време и пари е?

 

П.с. Не намерих подобна тема, за да пиша там.

 

Здравей :) За такси трябва да ми кажеш къде ориентировъчно ще ти е хотела. Билета за Хитроу Експрес e 21 паунда, плюс градския транспорт. Сама ли ще пътуваш? Ако да, препоръчвам Експреса - с автобус до Падингтън първо. Ако сте повече хора и хотела не е на майна си Райна, може спокойно да се обсъди и тази опция. Но информация за такси без точен адрес е невъзможна. Ако го знаеш, сподели 

Връзка към коментар

Двама души сме. И още нямам хотел. Ако реша с експреса, ще търся хотел до гара Падингтън.

Ако реша с такси, мога да потърся и нещо в зона 1-2, което да ми е по-близо до Хийтроу.

Примерно от Earl's court, до Хийтроу?

Връзка към коментар

Aко не си букнала хотелa, може направо последната нощ да е хотел на летището.

Аз нямам проблем с престоя на летището, най-малкото, за да спестя едни 200 лв нощувка, 50 лв за влак и тн... но приятелката ми предпочита да не сме такива "екстремисти".

Връзка към коментар

Двама души сме. И още нямам хотел. Ако реша с експреса, ще търся хотел до гара Падингтън.

Ако реша с такси, мога да потърся и нещо в зона 1-2, което да ми е по-близо до Хийтроу.

Примерно от Earl's court, до Хийтроу?

 

Зона 1 (2)не е близо до Хитроу. Това е супер център и цените на хотелите едва ли ще са здравословни :) Щом не сте букнали хотел, спази съвета на neuromanec и си запазете хотел на летището за последната вечер. Има изключително евтини оферти. Оттам нататък сте свободни да си мислите хотела.

Редактирано от Гост
Връзка към коментар
 

Аз нямам проблем с престоя на летището, най-малкото, за да спестя едни 200 лв нощувка, 50 лв за влак и тн... но приятелката ми предпочита да не сме такива "екстремисти".

А, не казвам да спите на терминала, а в хотел на летището, има ги много. Нищо екстремно няма.

На терминала съм спал, ама ако имам 3-4 часа за сън, а като ви е в 8:30 полета няма нужда.

 

Има много хотели, Софител е на две крачки от Т5 (скъп е, но излизат хубави оферти щом сте две, ние 4 човека не намерихме), има и много, които са достъпни с безплатен автобус от Т5.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Преди време пътувахме до Лутън от центъра с такси. И общо струваше към 40-50гбп. Предположих, че Хийтроу е по-близо. Затова се замислих за тази опция.

Идейно е това с хотела около летището. Мерсиии.

Връзка към коментар

 

 
А, не казвам да спите на терминала, а в хотел на летището, има ги много. Нищо екстремно няма.

На терминала съм спал, ама ако имам 3-4 часа за сън, а като ви е в 8:30 полета няма нужда.

 

Има много хотели, Софител е на две крачки от Т5 (скъп е, но излизат хубави оферти щом сте две, ние 4 човека не намерихме), има и много, които са достъпни с безплатен автобус от Т5.

 

Много бърза справка ми даде нощувка в стая за двама със споделена стая в близост до терминал 5 -> 33 паунда (ограничена оферта) - това е най-евтиното, всъщност. Като изключим преместването на багажа и по-ранното отчекирване в предишния хотел, за мен това би ви било перфектен вариант. В противен случай потърсете хотел до Падингтън, но поради факта, че доста хора правят същите умозаключения, и там цените са високи :) успех каквото и да решите.

Връзка към коментар

Преди време пътувахме до Лутън от центъра с такси. И общо струваше към 40-50гбп. Предположих, че Хийтроу е по-близо. Затова се замислих за тази опция.

Идейно е това с хотела около летището. Мерсиии.

Предполагам, че пак 40-50 ще излезе, но не съм го пробвал. Неделя сутрин поне няма да има никакви задръствания, но ще е рано и трябва да го викате по телефона. Ако те интересува 10 паунда намаление от таксито и имаш смартфон, пусни ЛС.

Връзка към коментар

VICTORY`, друг вариант за пътуване до Heathrow рано сутринта в Неделя ви е автобус N9. Той си е стандартен Лондонски автобус, който се движи от Trafalgar Square до Heathrow T123/5 от 12 вечерта до към 5-6 сутринта. Малко е бавничък и пътуването ще ви отнеме около час и половина от Trafalgar Square, но пък ще ви спести 50-80 паунда за такси. Вариантът за хотел последната вечер на Хийтроу също е добър, аз споменавам този вариант с автобуса просто за статистиката и за някой друг, който също се чуди как да хване полета на BA в Неделя сутрин за София.

Малка забележка - този автобус не ходи до T4, така, че не става за трансфери за полета на България Еър.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ха, променили са маршрута на №9, така ли? Помня, че преди въртеше над RAH досами българското посолство и после пак се връщаше към Trafalgar. Не знаех, че стига до Хийтроу...

Редактирано от Duke
Връзка към коментар

Привет, ако може да се включа с питане? Ще си правя екскурзия до Лондон. Летя към София в неделя от Хийтроу Т5 в 8:30ч. Издирвах за престоя си хотел,който да е близо до станция на линия "Пикадили". Но се оказа, че в неделя влаковете тръгват от 7АМ.

Останаха два варианта за трансфер до летището. С влака "Хийтроу експрес" и с такси (от онези, които ги викаш по телефона и които са по-евтини).

Според вас коя опция е по-добра? Някой ползвал ли е такси до летището? За да сподели какво време и пари е?

 

П.с. Не намерих подобна тема, за да пиша там.

Виктория, ето ти и една друга възможност - да си наемете трансфер до летището. Аз съм ползвала такъв и са много коректни и точни. Цената е по-ниска от тази, която бихте платили за такси. Еднопосочен трансфер излиза около 35 Паунда.

Аз съм ползвала тази фирма  http://www.batransfer.com/

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ха, променили са маршрута на №9, така ли? Помня, че преди въртеше над RAH досами българското посолство и после пак се връщаше към Trafalgar. Не знаех, че стига до Хийтроу...

Не, нощният N9 - N за night, не номер 9. Девятката сигурно си върви където и преди, нямам представа защото рядко ходя в тоя район. N9 винаги е ходил до Хийтроу. :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.