Прескочи до съдържание

Чартър до Дюселдорф от Варна или Бургас


Препоръчани мнения

Здравейте,

 

търся спешна информация за евентуални чартъри от Варна/Бургас до Дюселдорф, Дуисбург, Кьолн, Амстердам или Айндховен. Пътуването е с фиксирани дати 29.09-2.10.2014 и крайната дестинация е Калкар, но идеята е да пристигнем възможно  най-удобно и икономично до някое летище в радиус 80-120км и да продължим нататък с кола под наем.

Опитах да се свържа с представители на Air Via или Bulgarian air charter, но никой не  отговаря на посочените телефонни номера.

 

Другият вариант, който разглеждам е с тръгване от Букурещ, но при условие, че излитането не е преди 12:00ч, а кацането не е след 17:00ч. Прегледах сайтовете на всички авиокомпании за които се сетих, така и не успях да докарам цена под 200 евро на човек, съблюдавайки всички допълнителни изисквания.

 

В заключение, най-евтините и удобни варианти с които разполагам до момента са:

 

KLM  / OTP - AMS -ОТP за 267,44 евро на човек

TAROM / OTP-AMS -OTP за 269,44 евро на човек

комбинация AIR BG + WIZZ / VAR-SOF-VAR за 116,85 евро + SOF-DTM-SOF за 191, 72 или казано общо, по 308,57 евро  на човек (без багаж и discount club)....пътуване на колела до София и обратно не се разглежда като опция.

 

Ще съм ви много благодарна ако успеете да ми подскажете някое по-хитро решение на ребуса пред който съм поставена ;)  

 

 

Връзка към коментар

Чартърите в края на септември в посока Германия изнасят туристи и са пълни, за това и няма да са много евтини. В обратната посока ще е ок. От http://tuifly.com общо излиза 308 евро, но имат полет само на 1.10...не знам дали ще свърши работа.

 

 

 

2014-09-24_13-02-58.png

Връзка към коментар

Много ти благодаря Георги,

 

Варианта който ми предлагаш бие по удобство всичко друго, разглеждано до сега и ми изглежда безспорнпо най-доброто решение...проблемът е, че за полета Варна-Дюселдорф ми излиза наличен един единствен билет само, а на мен са ми необходими два. Иначе, за връщането от Дюселдорф към Варна се мяркат повече свободни бройки за по 49евро парчето.

....някаква алтернативна хрумка за еднопосучни пътуване до Дюселдорф в такъв случаи??

Връзка към коментар

Ох, болна тема, това с чартърите е много несигурна работа - "тука има, тука нема" и то едва в последния момент става ясно дали има, колко места има... А човек планира, както своето време, така и на хората, при които отива, не може съвсем спонтанно да предприеме пътуване от днес за утре. И аз като бургазлийка все дебна чартърите за Дюселдорф, че имам деца там, но накрая все опирам до редовните линии. За мен Wizz не е Low cost, а Low service компания, но няма как, ползвам я поне 2-3 пъти годишно. Хващала съм и много изгодни връзки SOF-DUS с Air Berlin през Берлин и с Lufthansa и Germanwings през Мюнхен (при които има и куфар free), комбинирала съм изгодно и през Виена, но такива находки са рядкост. В повечето случаи ако цената е ОК, времето за трансфер е критично кратко или неприемливо дълго.

 

Не губи време и нерви с Air Via и Bulgarian air charter - няма работещ web, няма работещ тел. Те са превозвачи - летят си на датите и с 50 пътника, колкото им качат. Представителите им на летището винаги са ме насочвали към туристическите агенции по курортите TUI, Neckerman Reisen, Thomas Cook и пр., които набират туристите и знаят дали имат непопълнени бройки от ангажираните места. Самите превозвачи преди години продаваха на летището 2-3 часа преди полета, като установят колко места са им останали. Напоследък май не го правят.

 

Пробвай с xxx - те работят с туристическите представители, обаждат се да питат за свободни места и след няколко часа ти дават отговор. Но и това е ден-два преди полет. По-рано няма сигурна информация.

 

Успех ! И после докладвай какъв полет си намерила :O

Редактирано от Георги
премахнато име на агенция, вярвам че Ciccia имаше доста време да го види
Връзка към коментар

Това от Букурещ урежда ли те: http://germanwings.com ?

 

Много леко е извън твоите времеви граници, без куфар е, но мисля че трябва да свърши работа:

 

2014-09-24_16-31-39.png

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Установих, че когато пробвам да поръчам паралелно през два различни браузъра по един билет от сайта на tuifly, варианта VAR-DUS-VAR за 308 евро излиза всеки път. А ако задам 2 броя пътници още в началото на резервационния процес, следва съобщение, че няма наличен полет VAR-DUS??

Смятате ли, че има вероятност ако платя единия билет да отпадне възможността да заплатя втория, няколко секунди по-късно?

...или пък да си изтеглят парите от картата, а като се явим на летището, да ни информират със съжаление, че пътуването ни няма как да се осъществи, понеже се е получило дублиране на места примерно...?

Връзка към коментар

Установих, че когато пробвам да поръчам паралелно през два различни браузъра по един билет от сайта на tuifly, варианта VAR-DUS-VAR за 308 евро излиза всеки път. А ако задам 2 броя пътници още в началото на резервационния процес, следва съобщение, че няма наличен полет VAR-DUS??

Смятате ли, че има вероятност ако платя единия билет да отпадне възможността да заплатя втория, няколко секунди по-късно?

...или пък да си изтеглят парите от картата, а като се явим на летището, да ни информират със съжаление, че пътуването ни няма как да се осъществи, понеже се е получило дублиране на места примерно...?

 

Силно вероятно е да имат само едно останало място за Дюселдорф - Варна. В момента, в който купиш първия билет, ако сайта им е направен като хората второто плащане няма да мине. Риска е голям. А дори и да мине, може да го отменят в последствие. Няма да стане на летището, но като нищо ще увиснете с един билет и чуденка какво да правите с втория пътник.  Не си заслужава риска според мен. 

Връзка към коментар

...бях го разглеждала тоя полет на Germanwings, 318е на човек без багажа ни идва иначе двупосочния OTP-DUS-OTP.

Проблемът на еднопосочното пътуване до Румъния е, че няма кой знае какви организирани  варианти за придвижване до там - едни маршрутки на Одесос Сигма 6 за по 100лв на човек. Алтернативата е такси за около 250лв на посока ;)

Връзка към коментар

Става дебела работата :)

 

А този полет става ли, малко късно май идват часовете? В trip.bg

 

2014-09-24_17-41-59.png

Нищо, че пише само 1 място, работи и за двама възрастни на същата цена. 

Връзка към коментар

Става дебела работата :)

 

А този полет става ли, малко късно май идват часовете? В trip.bg

 

2014-09-24_17-41-59.png

Нищо, че пише само 1 място, работи и за двама възрастни на същата цена. 

 щеше да е като сбъдната мечта, ако не броим 24 часовото завръщане наобратно...

Връзка към коментар

вземи еднопосочен 171 евро и връщане с чартъра примерно (ако наистина може да се купи чартъра)

 

ПП Опс, грешка, тази цена е за 1 ден и нещо прекачване, 5 часа е друга.

Връзка към коментар

Да, това което съм пуснал в скрийншота е само за еднопосочен полет при връщане с чартъра. Те са всъщност две опции за еднопосочния на една цена от 224.42. Умишлено махнах тази от 180, точно защото имаше преспиване, пък и смяна на летища в Истанбул. 

Връзка към коментар

щеше да е като сбъдната мечта, ако не броим 24 часовото завръщане наобратно...

Оффф, голям съм заплес...първият път, като хвърлих поглед на това предложение ми се стори, че става дума за двупосочен с 24ч престой навръщане за Варна...

 

Комбинация между полета на Търкиш и чартъра от Дюселдорф ще се окаже решението, което търся. Чудя се единствено, до колко може да се има вяра на тия Vim Airline за прибирането до Варна.....чувам ги за пръв път в живота?!

Направи ми впечатление също, че VAR-IST-DUS през сайта на Turkish е 265 евро за сметка на Trip bg, където с отстъпката става 217,06 евро. На какво според вас се дължи разликата?

Връзка към коментар

Защо не провериш от Букурещ има полети до Дортмунд, на Wizz , може и други да летят до там. Също така Blue Air имат полети Букурещ - Кьолн, но датите малко се разминават, но цената е под 200 евро в двете посоки

Редактирано от aneliya
Връзка към коментар

Комбинация между полета на Търкиш и чартъра от Дюселдорф ще се окаже решението, което търся. Чудя се единствено, до колко може да се има вяра на тия Vim Airline за прибирането до Варна.....чувам ги за пръв път в живота?!

Направи ми впечатление също, че VAR-IST-DUS през сайта на Turkish е 265 евро за сметка на Trip bg, където с отстъпката става 217,06 евро. На какво според вас се дължи разликата?

 

Vim са явно някаква компания, тип Air Via и Bulgarian Air Charter, за това не си ги чувала. Пише, че са руска. Едва ли трябва да е някакъв повод за притеснение, много чартърни авиокомпании не са известни. 

 

Често билети налични на сайта на компанията ги няма по другите търсачки и обратно, дълга история, но не е някакъв странен феномен :)

 

Виж и от идеята на aneliya дали няма да изскочи нещо, поне за отиването...

Връзка към коментар

...бях го разглеждала тоя полет на Germanwings, 318е на човек без багажа ни идва иначе двупосочния OTP-DUS-OTP.

Проблемът на еднопосочното пътуване до Румъния е, че няма кой знае какви организирани  варианти за придвижване до там - едни маршрутки на Одесос Сигма 6 за по 100лв на човек. Алтернативата е такси за около 250лв на посока ;)

 

Резервация за такси от Русе до Букурещ. До Русе с влак или автобус за 12 - 15 лв., с абонаментна карта на БДЖ за 6.10 лв.

Връзка към коментар

Благодаря за съветите и съдействието на всички, взели участие по темата. Решихме въпроса с полет VAR-DUS-VAR ;)

С коя компания и за кои дати е полета ?

Преди седмица купих за мъжа ми 6.-22.10. с Wizz SOF-DTM (престоят му е в Дюселдорф).

Аз ще се присъединя за кратко евентуално с дати 12.-19.10 (не са фиксирани), още не съм купила за себе си, та се оглеждам за добри комбинации до DUS или наоколо - CGN, DTM. От София, Варна, Бургас. Само Истанбул изключвам, защото по изборите се очакват проблеми / закъснения по границата.

Връзка към коментар

С коя компания и за кои дати е полета ?

Преди седмица купих за мъжа ми 6.-22.10. с Wizz SOF-DTM (престоят му е в Дюселдорф).

Аз ще се присъединя за кратко евентуално с дати 12.-19.10 (не са фиксирани), още не съм купила за себе си, та се оглеждам за добри комбинации до DUS или наоколо - CGN, DTM. От София, Варна, Бургас. Само Истанбул изключвам, защото по изборите се очакват проблеми / закъснения по границата.

29.09-02.10  VAR-VIE DUS-VIE-VAR с Austrian Airlines. Пътуването ни е свързано с конкретен ангажимент, датите бяха фиксирани и не останаха много варианти за лавиране. Чартърите до Варна и Бургас мисля, че приключват някъде към края на другата седмица, така че ме съмнява да можеш да се възползваш от офертите им в периода, който си посочила. Иначе, цените бяха наистина впечатляващи - 49 евро на посока от Германия за България.

С тръгване от София за моите дати и посока нямаше нищо примамливо. По-скоро през Румъния имаше 1-2 интересни решения, но не виждам ти да го разглеждаш като опция.

Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.