Прескочи до съдържание

Централна Европа - Индия от 217€ (и 215€ от София)


Препоръчани мнения

Ако случайно ви се ходи през зимата на разходка/почивка до Индия - ето ви една възможност.

От няколко места в Централна Европа се налични двупаосочни билети с цени  като:

217€ от Будапеща,

242€ ат Варашава,

291€ от Берлин.

(Вероятно могат да се намерят опции и от други градове, но не съм ровил)

 

Можете да търсите дати и начални летища от http://www.momondo.ie/

 

post-139-0-68701100-1411907285_thumb.jpg

post-139-0-08264100-1411907263_thumb.jpg

post-139-0-91172700-1411907270_thumb.jpg

 

и понеже по някаква си причина "сбърканите" цени "се виждат" само от ирландски агенции, после за резервацията трябва да отидете на такъв сайт, например www.ebookers.ie

 

post-139-0-00812800-1411907281_thumb.jpg

 

 

Неудобство е дългото пътуване с поне два стопа, които с тръгване от България стават поне 3.

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Честно казано, досега не бях чувал нищо за Гоа и затова погледнах в нета - оказва се, че това е най-малкия индийски щат, на западното крайбрежие на Индия, като тази част от страната е била португалска колония и 1/4 от населението са християни. Познайте как се казва най-големият град ;) - Васко да Гама.

Оказва се също така, че Гоа е силно туристическа дестинация с много хубави плажове, а зимата изглежда е доста подходящ сезон!
Ето тук и един пътепис  по темата на български, а тук кратък разказ със снимки от някакво рускинче.
Ето и картинки от Гугъл

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Гоа беше силно популярна дестинация в средата на 90-те (мисля, че и още от преди това). На плажовете там се събираха и правеха огромни и изключително популярни партита с DJs от цял свят. Даже възникна отделен специфичен стил в жанра на електронната музика - Goa Trance.

Бил е част и задължителна спирка по един от бакпакърските маршрути Banana Pankake Trail ( http://en.wikipedia.org/wiki/Banana_Pancake_Trail ) на път от Западна Европа на изток към Виетнам и Тайланд.

Също след 3-годишната тежка служба в еврейската армия, точно там са били пращани на rehab войниците за възстановяване - съответно са възникнали и развили всички съпътстващи това развлекателни и атрактивни дейности.

В последните години обаче всичко това е позатихнало, и дестинацията е популярна предимно сред англичани за посрещане на Нова година. Разбира се силно комерсиализирано.

Преди години и аз имах намерение да ходя, но след актуализираната информация, вече не съм толкова ентусиазиран.

 

Освен най-малък, Гоа е и най-богатия щат в Индия. Най-вероятно точно заради малката численост на населението, на която се дели БВП на щата.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

90 % от индийците с които говорих ми казваха , че трябва да посетя Гоа. За тях това е най-желаната почивка.

От това което съм видял е красиво , екзотично и евтино , но мръсотията на плажовете е страшна, освен на частните такива към курортите предполагам.

Керала обаче е наблизо и си струва :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Гоа си заслужава за плаж и спокойна почивка. От там до Мумбай, Делхи и Ченай има евтини полети, а с влак по-екстремните и с повече време може да се пусна до Кочи в Керала.

В общи линии страхотни плажове, голяма зеленина и интересни малки градчета. Района е доста по-чист (по индийски стандарти  :) ) понеже голяма част от населението са християни. По тази причина тук има няколко уникални катедрали.

Иначе стандартното - къпане на слонове, сафарита в джунглата, всякакви водни активности.

Определно ми харесва като място, а цените са брутално-ужасяващо ниски :) Факт има и скъпи комплекси, но страхотни хотелчета (с катинар и без плъхове) до плажа могат да се намерят за по 10 долара тройната стая, храната е много добра, има доста сийфуд, по-малко люто и тук там английски заведения. Видях доста русначи туристи, и англичани (възрастни) да си пропиват пенсиите.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Много добра цена. Това с катарците ли е ?

Не, не с катарците,комбинацията показана по-горе, но с тръгване от София. Редактирано от Фичо
Връзка към коментар

Аха подведих се от това Jetair.

От София до Мумбай полетите са на Луфтханза като вътрешните в Индия са на Jetair.

Ами с германците за 409 евро до Гоа прави офертата наистина страхотна !!!

Хубавото е и , че е на един билет което елиминира всякакъв риск :)

Редактирано от stenk
Връзка към коментар

Индийската виза от по-досадните ли е или се взима сравнително лесно?

 

Досадна - поне от моя гледна точка. За да я получа, трябваше да спазя такива инструкции, че свят ми се зави. Включително да докажа адрес за последните две години тук - за България едва ли ще е валидно, просто споменавам детайли на досада. Но я получих.

Което не мога да кажа за моя колега. Британски паспорт, но с двойно тайванско гражданство. Заядоха се, че искат тайванския паспорт - а са му давали виза с британския преди две години - и щото човекът е напуснал като дете Тайван и паспорт няма, съответно и не го пуснаха, а пътуването беше служебно, с индийска компания партньор, с всички нужни документи. И пак. 

Тук Индия е известна с трудните визи, дано в България да е по-лежерно... 

Редактирано от Гост
Връзка към коментар

Индийската виза от по-досадните ли е или се взима сравнително лесно?

100 лева . Отиваш сутринта в консулството с паспорта ,попълнен формуляр който си сваляш от сайта , снимка , самолетен билет и след 16.00 на същия ден може да си вземеш визата.

Поне при мен беше много лесно.

Странното беше , че според инфо от нета почти винаги давали тримесечни визи , а моята беше само за месец което си ми беше достатъчно де :)

Единственото неудобство е , че искат да се явиш лично при подаване на документите.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

http://www.cleartrip.com/ - най-удобния и полезен сайт за транспорт до и в Индия. Без него пътуването с влак е почти невъзможно тъй като билетите за нормалните вагони свършват 2 месеца преди пътуването. Ако някой реши да пътува нататък  мога да помогна с регистрацията ...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Благодарение на ценната информация от Фичо, комбинирана с допълнително разравяне на ebookers.ie, вече съм горд собственик на билет София-Делхи // Гоа-София за невероятно "промоционалната" сума от... 215 евро  :lol: Голям удар! Билетът е вече издаден и всичко изглежда нормално, малко февруарско слънце ще ми дойде добре. Тези дни почвам борба с индийската виза, като я издадат взимам и отсечката Делхи-Гоа за 58 евро от Go Air.

 

post-1175-0-13579500-1411972963_thumb.jpg

 

P.S. Фичо, на следващата среща няма да ти се размине почерпката :)

  • Харесвам 15
Връзка към коментар

Що няма такива цифри и от Германия бе, баси.. 
edit: Ооп, започнах да ги докарвам. След доста грозни 500+ еврови варианти, сега MUC-DEL // GOI-MUC падна до 285. Да видим още може ли.. 

Редактирано от Plovdivian
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Благодарение на ценната информация от Фичо, комбинирана с допълнително разравяне на ebookers.ie, вече съм горд собственик на билет София-Делхи // Гоа-София за невероятно "промоционалната" сума от... 215 евро  :lol: Голям удар! 

 

Георги ти нямаш сърце  :lol:! Честити да са ти и после ще разправяш.

Визата не е никакъв проблем в бг (вече имат интервю с консула и взимат пръстови отпечатъци), но в голяма степен е формално. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

http://www.cleartrip.com/ - най-удобния и полезен сайт за транспорт до и в Индия. Без него пътуването с влак е почти невъзможно тъй като билетите за нормалните вагони свършват 2 месеца преди пътуването. Ако някой реши да пътува нататък  мога да помогна с регистрацията ...

Четох, че най-удачният вариант за стигане до Тадж Махал е с влак от Делхи (така ли е всъщност?). Предполагам, че билет може да се резервира от този сайт?

 

Що няма такива цифри и от Германия бе, баси.. 

edit: Ооп, започнах да ги докарвам. След доста грозни 500+ еврови варианти, сега MUC-DEL // GOI-MUC падна до 285. Да видим още може ли.. 

 

Ровене му е майката... Аз ръчках близо 3 часа и когато стигнах до €215 реших да не си насилвам повече късмета и просто купих билета.

 

Визата не е никакъв проблем в бг (вече имат интервю с консула и взимат пръстови отпечатъци), но в голяма степен е формално. 

 

Супер, точно това се надявах да чуя! Винаги съм мразел сложните вадения на визи... Действа се през http://indianvisaonline.gov.in/visa/ и после чакаш да ти се обадят по телефона, нали?

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Супер, точно това се надявах да чуя! Винаги съм мразел сложните вадения на визи... Действа се през http://indianvisaonline.gov.in/visa/ и после чакаш да ти се обадят по телефона, нали?

Онлайн е, обаче през този адрес - http://www.indembsofia.org/bg/consular/visa/

Другия предупреждават, че е измамен.

След като подадеш, чакаш да ти звъннат. Посолството е в Лозенец.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Онлайн е, обаче през този адрес - http://www.indembsofia.org/bg/consular/visa/

Другия предупреждават, че е измамен.

След като подадеш, чакаш да ти звъннат. Посолството е в Лозенец.

 

Да, точно, http://www.indembsofia.org/bg/consular/visa/ после те препраща към http://indianvisaonline.gov.in/visa . Измамният сайт е съвсем друг.

 

Гледам, че предлагат единствено туристическа виза с валидност до 6 месеца за 100 лв. Предполагам нямаш идея дали има опция за по-евтина туристическа виза с по-кратък срок?

Редактирано от Георги Матеев
Връзка към коментар

Четох, че най-удачният вариант за стигане до Тадж Махал е с влак от Делхи (така ли е всъщност?). Предполагам, че билет може да се резервира от този сайт?

 

За пътуване до Агра се хваща влак от Nizamuddin railway station. Има доста влакове всеки ден, всякакви разновидности, като най-бъзрия отнема около 3 часа, най-бавния...колкото отнеме  ;)

Като цяло е по-добре да се вземат предварително билетите, понеже е натоварена отсечка, но почти винаги ако имаш гъвкава програма (т.е. да повисиш малко) могат да се намерят. Обикновено ден-два преди пътуването е достатъчно.

Цените са ниски, с изключение на най-скъпите класи, но обикновено не са толкова удобни. Когато се качваш от първа спирка и слизаш на последна всичко е наред, обаче ако спирките не са последни става забавно  <_<

 

 

В Агра освен Тадж Махал, доста по-интересен ми беше Red Fort (Agra Fort), както и Akbar's Tomb. Има страхотни заведения около пазара с гледки от терасите към Тадж Махал.

Gurdwara Sri Guru Ka taal - храм на сикхите със страхотна градина, където можеш да хапнеш, като единственото условие е да си измит според техните обичаи, да поемаш каквато храна ти сипат с две ръце и накрая да си измиеш чинията. Доста интересно от наша гледна точка, независимо че се храниш с бедните и бездомните. Приемат те доста добре и им е интересно, колкото и на нас.

В общи линии ако програмата ти го позволява, можеш спокойно да вкараш 1 нощувка в Агра, ще имаш какво да правиш. Като град иначе не е нищо особено, има доста дразнещи елементи около Тадж, но иначе не са толкова дразнещи колкото в Делхи. В университета в града можеш да срещнеш и български студенти от СУ-специалност Индология.

 

Препоръчвам да изгледаш The Fall на Тарсем Сингх (по мотиви на сценария на Валери Петров за филма на Зако Хеския - Йо Хо Хо). Сниман е доста в този район. 

 
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Да, точно, http://www.indembsofia.org/bg/consular/visa/ после те препраща към http://indianvisaonline.gov.in/visa . Измамният сайт е съвсем друг.

 

Гледам, че предлагат единствено туристическа виза с валидност до 6 месеца за 100 лв. Предполагам нямаш идея дали има опция за по-евтина туристическа виза с по-кратък срок?

Честно казано нямам идеята как са цените и условията в момента.

Връзка към коментар

Фичо, и от мене благодарско! Не съм постигнала цената на Георги Матеев, но снощи си взех билет за 360 евро. София- Ченай- Гоа -София за периода 12-23 ноември 2014г, при положение, че Ченай не е от дестинациите които можеш да срещнеш на промоционална цена :) Пак мерси :) 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Благодарение на ценната информация от Фичо, комбинирана с допълнително разравяне на ebookers.ie, вече съм горд собственик на билет София-Делхи // Гоа-София за невероятно "промоционалната" сума от... 215 евро  :lol: Голям удар! Билетът е вече издаден и всичко изглежда нормално, малко февруарско слънце ще ми дойде добре. Тези дни почвам борба с индийската виза, като я издадат взимам и отсечката Делхи-Гоа за 58 евро от Go Air.

 

 

P.S. Фичо, на следващата среща няма да ти се размине почерпката :)

Жоро, ти да си жив и здрав и все така успешно да изравяш и изцеждаш най-добрите варианти. :)

И всъщност май аз трябва да те черпя, защото се уредих и аз с билет за 18-25.2015, да притопля малко старите кокали, в студените зимни дни. :biggrin:

 

Понеже вече не мога да променям темата, помолих модераторите да актуализират заглавието в съответствие с последните открития на Жоро!

 

Така че, Магелнаци, възползвайте се, докато не отлети офертата - изглежда като да е много изгодна! :)

И може да си направим една сбирка февруари на брега на Индийския океан :biggrin: .

 

Още веднъж БЛАГОДАРНОСТИ :clapping::drinks:  на Жоро!

 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.