Прескочи до съдържание

Централна Европа - Индия от 217€ (и 215€ от София)


Препоръчани мнения

Значи не ти дадоха възможност дори да доплатиш ? 

П.П. Беше споменато 467 евро. Жоро при теб колко искаха да доплащаш ?

Абе не знам аз сигурно бих платил ако съм се настроил на такова пътуване и ми го отменят в последния момент ако съм инвестирал вече и в програмата на място.

Ти обаче си постоянно в пътешествие и го няма елемента на шок :)

 

Дадоха ми и възможност да доплатя 467 евро. По принцип бих избрал този вариант, НО...

 

Преди месец споменах на майка ми, че ще ходя в Индия, и тя много се запали да дойде с мен. Взех й билет София-Делхи-София, като първоначалната идея беше да пътувам с нея на отиване, да изкараме заедно 1 седмица и тя после да се върне сама до София, а аз да продължа до Гоа и да се върна оттам (както беше по билета от ebookers).

 

Обаче колкото повече време минаваше толкова по-зле ми звучеше да я оставя да пътува без мен на връщане и да се оправя сама по летищата. Все пак е сравнително възрастен човек, всичко се случва. И на практика вече се чудех как да извъртя нещата за да си променя маршрута на връщане, и без това въобще не ми се разкарваше до Гоа. Така че в моя случай отмяната на билета от ebookers всъщност беше добре дошла, не че не поспорих с тях по телефона за спорта, пробвайки да изврънкам някоя компенсация  :) Новият ми билет излезна само с 300 евро по-скъп и сметката показа, че като спестя разходите за отскачането до Гоа (допълнителен билет Делхи-Гоа, хотел в Гоа, трансфери и тн) финансово накрая е буквално същото, реално няма загуба. И така ще летя по всички отсечки заедно с майка си.

 

Това, че при мен нещата се наредиха добре, не значи обаче, че ebookers не постъпват по супер тъп начин, особено в случая с Петя. Дано някой ги осъди и им съдере кожата.

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Значи не ти дадоха възможност дори да доплатиш ?

и на мен 467 евро ми искат- големи са ..... и ......и ......и ......и ........(многоточията са твърде цветущи определения за да ги напиша тук). Още не съм се обадила да си отменя полета, чакам една приятелка адвокат да си каже тежката дума и тогава ще се чувам с тях. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

и на мен 467 евро ми искат- големи са ..... и ......и ......и ......и ........(многоточията са твърде цветущи определения за да ги напиша тук). Още не съм се обадила да си отменя полета, чакам една приятелка адвокат да си каже тежката дума и тогава ще се чувам с тях. 

 

Пусни ако искаш по-подробна заявка в отделна тема с датите и дестинацията, може би ще се намери по-евтин билет, нищо че е last minute.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ами всичко вече е отменено в Индия, само билета до там не е отменен. Аз го приемам като знак, че не трябва да ходя там в този момент. След няколко месеца ще започна пак да си търся билети за Индия, а за сега ще си измисля една бърза last minute дестинация в някоя друга посока. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Щом си успяла да елиминираш косвените разходи все е нещо. Наистина не си струва да им броиш торба пари на тарикатите.

То за 467 евро почти винаги може да стигнеш от София до Индия.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ами всичко вече е отменено в Индия, само билета до там не е отменен.

 

Петя, ако отменят билета ти до 2 седмици преди полета, ти се полагат 600 евро компенсация. Подаде ли формата на

http://europa.eu/youreurope/citizens/travel/passenger-rights/air/index_en.htm?

Връзка към коментар

Има един проблем с тази компенсация :)

Тя е за отменен полет, не за отменен билет. Даже едно от условията, за да може да се възползвате, е да притежавате "валидна потвърдена резервация" .. имаше го в дребните букви някъде...

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Според мен задължително трябва да се пробва да се подаде оплакване. Петя е притежавала валидна резервация, която канселират. Иначе по другата логика, авиокомпаниите спокойно могат да канселират билетите, вместо да плащат обезщетение. И нека умните глави от ЕК и МИнистерството на транспорта да се потрудят. 

Редактирано от petko
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Току-що получих имейл от ebookers за автоматична отмяна на билета. Така че дори и да не им бях звънял пак щяха да го отменят.

 

Dear Customer,
 
Further to our previous two emails in respect of your reservation we are now confirming the cancellation and full refund of your ticket which will show as cleared funds on your account within the next 4 weeks as a credit directly from the airline.
 
We once again would like to apologise for the unfortunate situation that has arisen.
 
Yours Sincerely
 
Ebookers

 

Ами... Fuck you, Ebookers.

 

В знак на протест отмених един хотел в Канкун, който бях резервирал през тях.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

На мен пък на 13-ти ноември (!!!) ми изпратиха втори имейл, в който пишат как трябвало да взема решение до ....12-ти ноември :lol:

След това пък, на 16-ти ноември, имам пак имейл, в който ме уведомяват за промяна на часовете на полетите, като в различните части на писмото се споменават ebookers.ie , eboookers.uk и ebookers.com  ..

 

И вече вчера, 17-ти,  получих два отделни имейла, от ebookers.ie и ebookers.com  за отмяната на билета ...

Чакам да ми възстановят парите първо и после ще им пиша какво мисля за тях ;) .

Редактирано от Фичо
Връзка към коментар

Чакам да ми възстановят парите първо и после ще им пиша какво мисля за тях ;) .

Бъди мъж - напиши им го преди да са ти върнали парите  :P

Не, сериозно, каквото и да им напишеш, те просто са длъжни да ти ги върнат, така че мнението ти няма как да повлияе по никакъв начин на установената процедура. А и те самите, предполагам, гледат по-скоро да приключи цялата история около тези билети, защото със сигурност ще имат да дават обяснения и пред други инстанции, ми се струва ;)

 

Тези пари така и така са били разчетени вече за пътуване, като ги получиш, ги мятай към друга дестинация. Сигурно вече имаш някоя такава предвид :) 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Според мен, към момента са си направили автоматичен филтър на писма с "неджентълменски обръщения", в контекст с Гоа, Индия, или каквото и да е свързано с отменени билети, и ги препращат директно към pop@armenia.com :)

Фейсбук и Туитър му е майката, и то не само на ирландската, а и на глобалните версии на сайта.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Тези пари така и така са били разчетени вече за пътуване, като ги получиш, ги мятай към друга дестинация. Сигурно вече имаш някоя такава предвид :)

А, разбира се ;) , а и аз още отначалото си имах едно на ум, предвид цената на билета ;)

Фейсбук и Туитър му е майката, и то не само на ирландската, а и на глобалните версии на сайта.

Обаче там пък триели критичните мнения, май споменах вече ;)

Връзка към коментар

У фейсбука и да ги трият (аз видях 10-15 събрани онзи ден), в туитера май няма как. Някой с чуруличка да каже :)

Edit: Явно са се отказали да трият, защото има само негативни мнения по целия им профил. Оттам научих, че холандската версия не е отменила билетите ........

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.