Прескочи до съдържание

Дълъг престой из Милано


Евгени Енчев

Препоръчани мнения

Здравейте. Купих билетите за връщане вкъщи покрай Нова Година. Програмата я качвам като прикачен файл. Въпросът тук е, че за да спестя доста пари си причинявам два доста дълги престоя в Милано. На отиване 15h 5min, а на връщане 20h 10min. Трансфера е между Linate и Malpensa, така че да кажем ще се губят по 2 часа за транспорт. Какво ме съветвате да правя през останалото време?  Нямам опит откъм Италия, чудя се заслужава ли си хотел. Все пак съм с ръчен и още един 20кг багаж, така че големите разходки май не са вариант, колкото и да ми се иска да видя града. 

 

 

post-376-0-08337700-1412024240_thumb.jpg

Връзка към коментар

Ми аз бих взел хотел, ако съм сам може и хостел. Престоите са все през нощта и дълги, не е като да дремеш 3-4 часа на летището (може и да съм остарял вече :) ). 

Има какво да се види, можеш да поразгледаш центъра за това време - Дуомото, замъка...

От Линате до центъра има градски автобус номер 62 май беше. От центъра до Малпенса има влак от гара Кадорна и рейс (и влак, ама май е с прекачване на рейс или поне беше преди време) от централна гара.

Хотели има близо и до Линате и до Малпенса, оставяш там багажа и готово. Ако не там, на централна гара има съхранение на багаж, за Кадорна не знам.

Връзка към коментар

Здравейте. Купих билетите за връщане вкъщи покрай Нова Година. Програмата я качвам като прикачен файл. Въпросът тук е, че за да спестя доста пари си причинявам два доста дълги престоя в Милано. На отиване 15h 5min, а на връщане 20h 10min. Трансфера е между Linate и Malpensa, така че да кажем ще се губят по 2 часа за транспорт. Какво ме съветвате да правя през останалото време?  Нямам опит откъм Италия, чудя се заслужава ли си хотел. Все пак съм с ръчен и още един 20кг багаж, така че големите разходки май не са вариант, колкото и да ми се иска да видя града.

 

Вземи хотел задължително! Аз преди няколко години като бедна студентка си причиних същото - 20 часа престой в Милано без хотел, по голямата част от престоя през нощта... Не прави същата грешка. Разгледахме центъра - районът около катедралата, крепостта или замъка, който беше наблизо и останалите часове ги прекарахме на площада пред катедралата. Голяма скука, голямо висене, добре поне че беше пълно с хора, а хората като се разотидоха към 2 часа сутринта останаха само полицаите и ние...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ами нямаш голям избор.

Аз съм обикалял нощем Милано , но си е скука за повече от 3-4 часа , има много бездомници и съмнителни субекти.

Да не се хваля , но на няколко пъти гейове ме загледаха и заговаряха ама тогава по хващах окото ;)

Те са голяма сила в Милано.

Познати в бизнеса с хостели ми препоръчват горещо това място ако пътувам към Милано , а те са наистина много навътре в нещата :

https://m.hostelworld.com/hosteldetails/Ostello-Bello/Milan/54097

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.