Прескочи до съдържание

До Филипините през Южна Корея


ruwenzogy

Препоръчани мнения

Благодаря за споделеното! За пореден път четох с удоволствие. Изключително си полезен с многото информация. Ще чакам и следващите разкази за Иран и Индия, въпреки, че нямам желание да ги посещавам въобще. ^_^  Продължавай да пътуваш и да разказваш Оги, моля те!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ами голямо БЛАГОДАРЯ за това че успя точно на време да споделиш всичките си перипетии и да ни дадеш ценна информация от първа ръка.Сега съм една идея по спокойна за предстоящото ни пътуване- Имам си доста добър пътеводител за Филипини написан от

ruwenzogy.
Връзка към коментар

Браво Оги, все пак си успял да стигнеш до Корон въпреки лошото време. Много интересен разказ, който ми допълва задочното мнение, че за подобен тип природа (високи варовикови скали и тропическо море) южните провинции на Тайланд за мен са за предпочитане, ако ще и да се повтарят пътуванията. Минуса в Тайланд е по-голямото количество хора, но има и острови с не толкова много. Това не означава, че Корон и Ел Нидо не са супер де, разбираш ме какво имам предвид...

Благодаря за снимките и пътеписа!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

7 декември 2014

 

Ослоб е почти толкова  популярно място, колкото и другото за наблюдение на китови акули - Донсол.

и малко снимки

attachicon.gif01 -Ослоб и китовите акули (41).JPG

attachicon.gif01 -Ослоб и китовите акули (39).JPG

attachicon.gif01 -Ослоб и китовите акули (47).JPG

attachicon.gif01 -Ослоб и китовите акули (27).JPG

attachicon.gif01 -Ослоб и китовите акули (26).JPG

attachicon.gif01 -Ослоб и китовите акули (58).JPG

attachicon.gif01 -Ослоб и китовите акули (55).JPG

attachicon.gif01 -Ослоб и китовите акули (63).JPG

attachicon.gif01 -Ослоб и китовите акули (64).JPG

 

Атракцията продължи около час, след което има душове, изкъпваш се и излязохме на шосето, което минава  точно  до входа и след 10 минути дойде автобуса за столицата Себу. Трябва да се взимат само автобуси с климатик, които са малко по-скъпи, но за нас достатъчно евтини ( в случая 170 песо). Друга забележка е , че винаги трябва да се носи яке, шапка, шал, защото климатиците работят на макс и простиването ти е гарантирано, ако не си оборудван.

За колко спазари тура с акулите? Явно ти се отдава пазаренето, мен хич не ме бива..На място ли го организирахте или от предишен ден?

Този ферибот, който сте ползвали имаш ли идея колко е на често? Питам, защото се чудя дали е по-добре да се лети до Себу сити или до Думагуете?

Редактирано от Oshko
Връзка към коментар

За колко спазари тура с акулите? Явно ти се отдава пазаренето, мен хич не ме бива..На място ли го организирахте или от предишен ден?

Този ферибот, който сте ползвали имаш ли идея колко е на често? Питам, защото се чудя дали е по-добре да се лети до Себу сити или до Думагуете?

При акулите няма пазарлък.  1000 песо шнорхелинг, или 500 песо наблюдаване от лодката  +  100 песо екологична такса.

Ферибота е доста на често, на един час и пътува 20 минути.  Зависи каква ти е програмата. От Думагуете е по-близко.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

14 декември (неделя)

 

Вчера се уговорихме със същия лодкар за днес да ни кара на тур С за 2000 песо при същите условия  с цел да се върнем по-рано и да не ни губи времето до вечерта.

Като човек, разгледал турове A, B и C как ги класираш?

В смисъл, ако имаме време само за един, кой да изберем?

Връзка към коментар

Tе малко си приличат. Но за един ден задължително комбинация А+В.  Много лодки правят точно това.   Но мисля, че са си нужни 2 дни, за да се направи и С.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Привет ruwenzogy.

Изчетох с интерес приключенията ти специално за Eл Нидо.

За да е полезно на останалите които проявяват интерес към тази дестинация,

ще допълня и с моя поглед от видяното там.

Относно Коронг Коронг. Останах с впечатление, че там си нощувал и описваш плекрасните гледки.

Да гледките към островите на хоризонта са добри.

Като цяло и в нета има положително написано за товя място, включително и като място за продължителна почивка.

Моето мнение обаче за товя място е... отрицателно.

По скоро мръсно, много мръсно място-както плажа, така и водата. Особенно в дъното на залива в близост до публик маркета и автогарата. Рядко мизерно място. Имайте го в предвид. Практически не става за къпане. При отлив водата се изтегля стотици метри навътре.

Относно шнорхелинга в района. По островите е добре. Има на някой места доста интересен подводен живот, тъй че си носете шнорхел и маска:-)

Островите като цяло са хубави и си заслужават да се обиколят.

Ето подробно и моите впечатления от Ел Нидо.

http://kayamping.blogspot.com/2013/12/bacuit-arhipelago-palawan-kayak-trip.html

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Да се има предвид , че Филипини като цяло е доста мизерна дестинация , но за хора изръшкали югоизточна Азия едва ли има нещо което да ги изненада. Предполагам точно така е изглеждал Тайланд преди голямата комерсиализация от последните 10 - 15 години.

Поне аз приех всичко напълно нормално и се наслаждавах на природните красоти.

Когато си за малко обаче гледната точка наистина е различна. 

Преди моето пътуване изчетох с интерес целия ви пътепис , но аз лично усетих Филипините малко по-различно без нагласата да оставам там.

Редактирано от stenk
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 7 месеца по-късно ...

Повдигам темата, защото много хора в близките няколко месеца ще ходят до Филипините, а това е най-важната тема за там...     Прочетете я ,и ако имате въпроси - само на ЛИЧНИ....

Връзка към коментар

Първоначалната програма, дори и прекроена в последствие,е един истински пътеводител!!!!! Изключително полезна за чудещите се на къде да хванат след като стигнат Филипините.  
Към автора, а и към всички които са били вече там - вече месец се опитвам да намеря вариант от Palawan да стигнем до Борнео , Kota Kinabalu или Sandakan, без да се връщаме в Манила. Някакви идеи?

Връзка към коментар
  • 1 година по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.