Прескочи до съдържание

Танзания и Занзибар - сигурност и бюджет?


Лидия

Препоръчани мнения

Всъщност при нас дори жълтата треска и хапчетата за малария се поемат от Здравните каси (някой от касите, има повече от една държавна). И да точно това пише - няма гаранция с или без хапчетата и, че е почти задължително изследване след завръщане.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 3 месеца по-късно ...

Здравейте,

Два дни изчетох всичко касаещо Занзибар и сафари в Танзания. С моя приятел решихме да направим пътуване през август месец. Винаги сме пътували организирано от туристическа агенция. Сега сме решили да си го организираме сами, но като гледам аз ще съм организаторът.

Бихте ли ми дали съвет къде да бъде сафарито.

Вариант 1. полет до Аруша, сафари в Серенгети и Нгоронгоро.

Вариант 2. Полет до Дар ЕС Салаам, сафари в Национален парк Микуми и Selous Game Reserve.

 

Това ще бъде първото ни сафари и вероятно каквото и да изберем ще ни хареса. Приятелят ми предпочита първият вариант на сафари, защото включва по-известни места.

Благодаря предварително

Връзка към коментар

Нашето първо (и засега единствено) сафари, включваше Нгоронгоро, Серенгети, Тарангире, Лейк маняра. Ако сега трябваше да повторя сафарито, щях да оставя само Нгоронгоро и Серенгети - много животни, малко растителност, животните са навсякъде около вас. В Серенгети за два часа видяхме повече животни, отколкото в Тарангире и Лейк маняра за два дни.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Нееее, извинявам се. Плажове има , и то добри.  Но все си мисля, че Занзибар не е типичната плажна дестинация, поне за мен.

Наблизо са и Малдиви, и Сейшели, и Мавриций, и какво ли не...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.