Прескочи до съдържание

Новак търси самолетен билет за Тайланд около Коледа


Teya

Препоръчани мнения

Патая е за нощен живот, плажът е ужасен и мръсен, не ти трябва изобщо, Пукет е много по-добре, както са написали и преди мен.

Сукотай е сцепване от път наземно. Това е най-старата столица на Тайланд на огромна площ и си трябва един цял ден. Много по-добре със самолет, еър Азия, два пъти на ден полети до Phitsanulok. От града обикновено се правят триповете, а еър Азия имат и опция от летището директно трансфер до Сукотай. Има и опция да се спи и около самия Сукотай.

A магеланци благодаря.Зачертавам в списъка /без да страдам/Патая.ъ-ъ-ъ Сукотай струва ли си да го оставя?

Твърде много време за Банкок.

Не е за изпускане еднодневната екскурзия от ЧангМаи - орхидеената ферма, слонското сафари, тигрите.... 

Продължавам да досаждам с моя ЧангРаи но там си беше невероятно. За едни ден с наета кола успяхме да видим:

- Белия дворец

- Черния дворец

- маймунската пещера

- Мае Сай - границата с Бирма и храмовия комплекс над града 

- Златния триъгълник

- Чанг Саен - най-старата столица на Тайланд и по точно на царство Лана..

Супер.Благодаря.Там съм 3 дена , без транспорта сложиго 2,5 дена идеи за още "шънкане" нсам натам около север? 

Оле много ви благодаря заидеи и помощ , дължа Ви много снимки и разкази като се върна.Даже ако някой е имал "мераци за нещо" дори и по слухове и е пропуснал кавайте ще ходя да ви го наснимам  :)

Връзка към коментар

Г-жа Русева много съжалява че не си купи орхидеи....

Между белия и черния дворец има нещо като етно селище в което живеят и са представени различни племена. Там обаче се ходи най-вече заради тези - едно от почти изчезналите вече племена - Лахуи от Кайените. Въпреки че не са тайско племе  и поради факта че отдавна са прогонени от родните си места в Бирма, това е едно от малкото места където може да се срещнат. Другото е бежанския лагер на север но до там ще ти трябва доста време за път а и обстановката е доста потискаща.

Аз предпочитам да видя това пред гледката на ..някакъв водопад или залеза

post-17-0-13096800-1416546916_thumb.jpg

Редактирано от stefanrusev
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

На нискобюджетното летище може да използвате Amari Dong Muang hotel, ако ви устройва цената. Не е най-икономичният вариант, но със сигурност е най-удобният при ранен полет.

https://www.booking.com/hotel/th/amari-don-muang-airport.bg.html?aid=368032;label=booking-name-JJtpgT_nZa9aTt5wA4Mi6wS36078172878%3Apl%3Ata%3Ap1%3Ap2553%2C000%3Aac%3Aap1t1%3Aneg;sid=af531315825316d47c6d318d439af199;dcid=1;ucfs=1;srfid=8522be3b1cc31350373dac533d4c7d877200e248X1;highlight_room=

 

Вътре в летището Don Muang се качвате на асансьор и после по един покрит мост и сте в хотела. Чист е, стаите са големи и хубави, дори има басейн. Ние го използвахме 4 пъти, все за по една нощ, когато ходихме в Тайланд и беше изключително практичен за полети рано сутрин или пристигащи вечер късно, както направихме нашите.

 

По повод пазарите, в Чанг Май попитайте местните къде да пазарувате. Те с радост ще ви упътят. Хората са разкошни. Когато отворях картата сами идваха да помагат и да ни насочват. 

Популярните пазари са си туристически и съответно цените са различни, както и стоките не са адекватни.

До Аютая има и маршрутки на символични цени от една автогора до спирка на MRT, но в момента не помня коя точно. Мисля, че се пътува около час. Оставят ви на една спирка и от там трябва пазарене с тук-тук мафията. Аз не съм добра в това, но и те самите започват да свалят цената за обиколките по забележителностите. Таксита в Аютая няма да намерите.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

A магеланци благодаря.Зачертавам в списъка /без да страдам/Патая.ъ-ъ-ъ Сукотай струва ли си да го оставя?

Сукотай си струва, но иска много време с автобус или има евтини полети от Банкок. Аз лично, като фен на историята, го предпочитам пред разни съвременни постройки в Чанг Рай, зависи какво търсиш и колко време имаш. 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.