Прескочи до съдържание

Статистика посетени държави Магеланци.ком


Kaloyan89

Препоръчани мнения

От нямане какво да правя тези дни, скука, любопитство и интерес към всякакви статистики си направих труда да систематизирам атласа на сайта. Най-посещавани и най-малко посещавани държави от магеланците. Някои забравих и ги добавих накрая, някои (микродържави) най-вече не намерих на картата. Може и някои да съм пропуснал. 

И за да не ми отидат няколко часа на вятъра, след като задоволих личното си любопитство споделям с вас.

Да се чете "класиране", "държава или територия", брой посетили.  

 

post-1318-0-55795700-1413215306_thumb.png

post-1318-0-99923000-1413215307_thumb.png

Редактирано от Kaloyan89
  • Харесвам 32
Връзка към коментар

Ето, знаех си, че заради дребосъчността на островите Кук няма да вляза в някоя статистика :)

Иначе: :clapping: :clapping: :clapping:

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Сигурно имаше вариант да се извади по-лесно от базата директно тази статистика, но съм сигурен че добре си си поиграл и си се забавлявал :)

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

А България не трябва ли да се махне от списъка? Все пак всички сме българи, това ни е родната държава и всички сме били там, за да не се получават такива куриози, че е на шесто място в списъка :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И защо България да се маха - я да  се махнат тези, които мислят, че не са посетили БГ, или , които не живеят в БГ

Или аз нещо не разбрах мнението ти, или ми се струва, че тонът ти е малко груб.

 

Това не е ли статистика за посетени чужди държави, а не собствената държава, в която живеем. Това имах предвид, като казах, че България не трябва да е в тази класация, освен ако няма чужденци в този форум.

Връзка към коментар

Еее страхтно! Браво Kaloyan89  :) .

Така вече всичко е детайлно нагледно!

 

Или аз нещо не разбрах мнението ти, или ми се струва, че тонът ти е малко груб.

 

Това не е ли статистика за посетени чужди държави, а не собствената държава, в която живеем. Това имах предвид, като казах, че България не трябва да е в тази класация, освен ако няма чужденци в този форум.

 

А относно посетените държави - ами всъчщност може и да има чужденци из форума....

Хубаво е България също да фигурира! Хайде народе ,който не се е отбелязал че е посетил България, моля да го направи, че сттистиката не излиза! :P:lol:

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Или аз нещо не разбрах мнението ти, или ми се струва, че тонът ти е малко груб.

Не, тонът ми не е малко груб....

Просто не разбирам хората, когато видят България, да я игнорират с лека ръка...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Говорели  сме и друг път, това по какъв начин една държава се брои за посетена е супер субективно и всеки сам си преценява дали си отчита държава или не. Дали стъпване на летището се брои, дали минаване транзит по магистралата се брои, дали е необходима нощувка и т.н. Тази субективност очевидно се отразява и на България, но нямам намерение с изкуствени методи (премахване, автоматично маркиране и т.н.) да да я елиминирам. Единственото, което би постигнало това е да наложа моята субективност на всички.

 

За протокола, аз разбирам и двете страни, за това и е оставено всеки сам да си прецени дали да цъкне отметката. От една страна, България си е държава като останалите и след като сме пътували из нея и сме я посетили значи би трябвало да я има. От друга страна, ако следваме това стриктно всичките ни теми от типа на "Кое е първото ви пътешествие?" ще имат еднакви отговори, които ще гласят "До магазина за хляб". А разни хитреци като captain_ovеour сигурно ще напишат "От родилния дом до вкъщи."

 

Чисто и просто тази статистика е интересен факт, любопитен, абсолютно доброволен за попълване и на добра воля дали ще излъжем или не, за това няма нужда да се дълбае повече от необходимото.

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Въобще няма какво да задълбаваме. За мен няма нужда България да е в този списък, не бих я отметнала и в профила си, въпреки че доста километраж съм отметнала из родните пътища. Засега не съм видяла активен чужденец из форума, та предполагам всички магеланци са били в България. :)

Оги, това е просто статистика, така че зарежи патриотичните настроения. :P:)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Не, тонът ми не е малко груб....

Просто не разбирам хората, когато видят България, да я игнорират с лека ръка...

И къде видя да игнорирам България, просто изразих мнението си за някаква статистика...
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 5 месеца по-късно ...

Обновена статистика към 8 април 2015 г. (седем месеца след предишната). 

Наблюдава се устойчив ръст на броя на регистрирали се Магеланци. Пътуванията продължават да се концентрират основно в дестинацииите от Европа, като в Топ 30 единствено САЩ, ОАЕ и Тайланд не са на този континент. Това разбира се се обяснява от улеснения достъп до тези дестинации, липсата на визи и други ограничения и от туристическия интерес. 

За сметка на това близки до България държави остават на задни места, основни заради политическата обстановка или нестабилността в региона - Беларус е на 78 място с 19 посетители, Ливан от своя страна е на 92 място с 13 посетители. За сравнение, Тайланд е на 30 място в класацията, Сингапур на 35, Мароко на 38. 

Наблюдава се движение в задните места на класацията - докато някои държави са преминали с по няколко места (Габон и Камерун от 0 до 2 посетители, Мозамбик от 2 на 4 посетители), то при други броят на посетители е намалял - Етиопия и ДР Конго са изгубили един посетител, вероятно Магеланец, изтрил посетените си държави. 

Запазва се тенденцията Африка, Централна Азия и Тихоокеанският регион да бъдат най-малко посещаваните региони, което се дължи основно на трудната достъпност, политическата обстановка, военните конфликти и здравно-санитарните проблеми в тези региони.

Калоян
Магелански Статистически Институт

post-1318-0-48909100-1428503975_thumb.png

post-1318-0-51687300-1428503988_thumb.png

  • Харесвам 23
Връзка към коментар

От статистиката незаслужено е изпуснат Великденският остров.

 

Когато Георги има възможност и ресурси може да добави и пропуснатите държави плюс всички непризнати или полупризнати, зависими или независими републики от бившия СССР, като Приднестровието, Северна и Южна Осетия, Абхазия и т.н.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Има доста хора с по 50+ , по-добре да е висока летвата , та да ги ограничим до 1-2-3 максимум :)

Това си е сериозна титла !

 

Ахахаха, имаш право... Значи изискване от 4 континента и 75+ държави смятам, че вече си отговаря! :) 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Говорели  сме и друг път, това по какъв начин една държава се брои за посетена е супер субективно и всеки сам си преценява дали си отчита държава или не. Дали стъпване на летището се брои, дали минаване транзит по магистралата се брои, дали е необходима нощувка и т.н.

Моят критерий е посещаването на поне едно населено място в дадена държава. Транзит по магистралите или летище не важи, но спането не е важно, защото някой път е трудно осъществимо. Във Ватикан ще видиш голям зор докато си уредиш спане, но когато пътуваш с кораб също посещаваш дадени държави без да спиш в тях.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.