Прескочи до съдържание

Статистика посетени държави Магеланци.ком


Kaloyan89

Препоръчани мнения

Появи се нова микро държава между Сърбия и Хърватия. Президент и основател е един чех, а официалният език е чешкият :)

 

Да живее Free Republic of Liberland :)Liberland_vlajka_small.png

 

http://liberland.org/en/about/

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Във форумите вече се обсъждат актуални теми като законна възраст за секс, аборт и евтаназия. Пишат, че с абортите има проблем, щото няма медицински персонал, но с евтаназията нямало.... :lol:

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Във форумите вече се обсъждат актуални теми като законна възраст за секс, аборт и евтаназия.

плюс разни въпроси по окомплектоването на кралското семейство :lol: :

 

On behalf of myself, I the King of Liberland, announce the contested election for the Quens of our Great Kingdom. Considering the fact that in Great Monarchy of Liberland practising of poligamy is allowed, multiple applications will be accepted.

 

You shell not hesitate to submitt your application!

 

Your Great King,

Djordje The Great, King of Liberland

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 1 година по-късно ...

Не знам дали съм в точната тема, но:

 

Като гледам атласа - Гърция е по-посещавана от България.

 

Я бързо да се коригират някои магеланци. :)

 

Както се казваше в един стар виц - "Срам и позор за неговото семейство" :)

 

@Георги, вади камшика. :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

От известно време ми се върти следната идея: на теория не би трябвало да е много трудно да се добави по един мини-атлас в профила на всеки магеланец, с оцветени посетените държави. Кодът вече го има, просто трябва да се разшири малко профилната. Едно е сухата статистика, друго е картинка. Тук има и пример, който дори процентите смята:

 

http://douweosinga.com/projects/visited

 

Кодчето е доста просто:

http://chart.apis.google.com/chart?cht=map:fixed=-70,-180,80,180&chs=450x300&chf=bg,s,336699&chco=d0d0d0,cc0000&chd=s:9999999999999999999999999999999999999999999999999&chld=HU|LV|AZ|FO|QI|NO|SM|SE|CH|AD|BM|AW|GD|FK|HN|TT|PR|NI|AI|BN|CN|IR|IL|KP|PQ|KW|SG|TR|VN|TW|LK|FJ|AU|KI|MH|NC|NR|FM|PW|NF|PG|CK|TO|VU|AM|BR|CL|CU|DO"
Редактирано от macf1an
  • Харесвам 12
Връзка към коментар

Абсолютно никакъв проблем е самата карта да се генерира, просто трябва да се сложи и member_id в заявката. Проблема е в софтуера, че не предлага къстъм блокове да се допълват в профила. В новата версия не съм ровил в детайли, но би трябвало да е доста по-отворена за такива пинизи, там вече ще го мислим. Аз лично си мисля картата да замени дългия сух списък от държави, даже и за поп-ъп менюто си мислех да излиза като карта (макар че малите държави ще страдат), но предполагам заявките ще натоварят и бързината на форума ще падне...

 

ven62, Георги отказва да влиза в спорове по тая тема що е то посетена държава и т.н., всеки е свободен да го чувства както намери за добре :)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

А не може ли да се измисли някаква комбинация между двете, например като се натисне върху "посетени държави" да излиза картата, но да има два таба - "карта" и "списък" ? Защото и двете опции си имат своите предимства и недостатъци. Ако искам да проверя Георги дали е посетил Сингапур или Синт Мартен, то това е практически невъзможно ако има само карта. 

Редактирано от П.Кръстев
Връзка към коментар

А не може ли да се измисли някаква комбинация между двете, например като се натисне върху "посетени държави" да излиза картата, но да има два таба - "карта" и "списък" ? Защото и двете опции си имат своите предимства и недостатъци. Ако искам да проверя Георги дали е посетил Сингапур или Синт Мартен, то това е практически невъзможно ако има само карта. 

 

Сигурно е възможно, но няма да е лесно и няма да е евтино. А преди обновяването на софтуера всякакви подобни ъпдейти са на спирачка. След като обновим, тогава ще ги мислим. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Бил съм в Хонконг, но не съм стъпвал в Mainland China, Мадейра също е сред посетените от мен, но не и Португалия.

А според тази карта

 

От известно време ми се върти следната идея: на теория не би трябвало да е много трудно да се добави по един мини-атлас в профила на всеки магеланец, с оцветени посетените държави. Кодът вече го има, просто трябва да се разшири малко профилната. Едно е сухата статистика, друго е картинка. Тук има и пример, който дори процентите смята:

 

http://douweosinga.com/projects/visited

 

Кодчето е доста просто:

http://chart.apis.google.com/chart?cht=map:fixed=-70,-180,80,180&chs=450x300&chf=bg,s,336699&chco=d0d0d0,cc0000&chd=s:9999999999999999999999999999999999999999999999999&chld=HU|LV|AZ|FO|QI|NO|SM|SE|CH|AD|BM|AW|GD|FK|HN|TT|PR|NI|AI|BN|CN|IR|IL|KP|PQ|KW|SG|TR|VN|TW|LK|FJ|AU|KI|MH|NC|NR|FM|PW|NF|PG|CK|TO|VU|AM|BR|CL|CU|DO"

трябва да маркирам цялата държава, към чиято територия официално се водят тези острови. 

Сигурно има и други несъответствия и слабости.

 

Отделно практическата страна, примерно някой се интересува от Китай, вижда че аз "съм ходил" там, ама не мога да дам съвет или предложение. Или обратния случай - някой се интересува от Мадейра, вижда че Португалия е посетена от 350 човека, ама дали всеки от тях е стигал и до Мадейра/Азорите ?

 

Според мен сегашния вариант е по-точен и практичен/полезен за форума. И той не е идеален и перфектен, но е леко по-точен, пак казвам - според мен. Вероятно ще има много други на обратното мнение.

А иначе който иска да се вижда на карта нагледно къде е обикалял, в TripAdvisor има карта, в която да си попълваш даже и съответните градове и населени места, които си видял с очите си. Линк към нея може да си добави всеки, да речем в подписа, или профилното описание.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

А може и външна карта да се сложи, за фа не се натоварва и оскъпява форума. Както е за флайт тракърите flightdiary и flightmemory. Картата се генерира външно и се добавя линк към профила.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

А може и външна карта да се сложи, за фа не се натоварва и оскъпява форума. Както е за флайт тракърите flightdiary и flightmemory. Картата се генерира външно и се добавя линк към профила.

 

Е тогава пък ни трябва някакъв интерфейс, който да предава информацията към външния сайт, или пък да се откажем да попълваме държави тук, а да го правим навън, което пък е най-кривия вариант. 

 

Въобще, какво му е на списъка в менюто и бъдеща карта в профила? :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Не обичам да се меся в организационни въпроси, но... Има ли я информацията в момента - има я. Точна ли е - точна е. Лесно ли се намира посетена държава при търсене - лесно се намира - групирани са по континенти. Колко отнеме да се "сканира" и възприеме една таква инфо по диагонал? 2-3 секунди, може би... За какво ви е карта? Ако някой не знае някоя държава къде се намира, да си я потърси на Гугъл.

  • Харесвам 14
Връзка към коментар
  • 3 месеца по-късно ...

Малко да обновим статистиката, че последната е от повече от година и половина! 

Отново наблюдаваме стабилно покачване на регистрираните магеланци. За изминалия период се откроява следната тенденция: по-посещаваните държави са удвоили посетителите си (Гърция: от 756 на 1469, Германия от 617 на 1194, Тайланд от 136 на 272 и т.н.)

Намалява и броят непосетени от никой страни и територии: преди година и половина бяха 32, а сега са само 10. Малко остана да покорим света, магеланци! 

П.С. Да се чете: ред в класацията, име на държава или територия, брой посетители. 

post-1318-0-44448900-1479924149_thumb.png

post-1318-0-58843500-1479924150_thumb.png

Редактирано от Kaloyan89
  • Харесвам 18
Връзка към коментар

 

 

Topfly

               

...Във Ватикан ще видиш голям зор докато си уредиш спане, но когато пътуваш с кораб също посещаваш дадени държави без да спиш в тях.

Ами, да смятам ли, че съм спала във Ватикана, щом хотелът, в който отседнах за две нощувки преди няколко години, беше собственост на светите отци и дори на рецепцията беше отец?  :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

А има ли статистика на брой посетени държави. По точно колко души са посетили примерно от 1 до 5 държави, от 6 до 10 и т.н.

Или континенти? Колко души са посетили всички континтнти?

Връзка към коментар

А има ли статистика на брой посетени държави. По точно колко души са посетили примерно от 1 до 5 държави, от 6 до 10 и т.н.

Или континенти? Колко души са посетили всички континтнти?

 

Всякакви статистики има, стига да има кой да си играе да направи заявките и да ги изкара...на този етап е малко невъзможно :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.