Прескочи до съдържание

билети за Пукет


Sve Sun

Препоръчани мнения

От кой сайт да си закупя билети за Пукет? 
да ми препоръчате приятен и евтин хотел там?

Възнамеряваме да останем няколко дни в Банкок, после Камбоджа за два-три дни и после на някой остров малко почивка:))) Приемам предложения и за други места освен Пукет

Връзка към коментар

Докато се набутам да купя билетите скочиха с 100 евро. Преди имаше на аерофлот за 467 евро,сега цената е 602 евро. Още изчаквам ама май вече няма за къде да се променят нещата освен да се качат. :)  Катарците вече имат високи цени.За Пукет или някъде другаде още не зная къде би било най интересно ще закупим от Банкок. Цените на AirAsia  ли са най- добри? Хвърлих им един поглед, но излизат в батове. Как е курса на бата?


П,П  През трип ли да ги купя или от официалният сайт?

Връзка към коментар

 Аз бих рискувал и бих изчакал с Катарците - миналата година точно след седмица пуснаха промоция и я завъртяха и през ноември.

За настройка на валутата на страницата с дестинацията може да се сменя..

Връзка към коментар

Сега имаше до 12 октомври промоция на катарците,друга за кога да чакам:))) Гледам за полет 13.11-28.11 и на аерофлот за тази дата има малък престой на летище,което също е важно защото на други дати гледам,че има престой по 9-10,че и повече часа 

Нямам точна дата, но търся нещо от средата до края на наември или началото на декември

Връзка към коментар

Вътрешните полети ги купувай от сайтовете на авиокомпаниите.

Вече са ти отговорили , че има опция да ти показва цените в евро или долари.

Трябвало е да купиш на 467 евро , по-долу няма да паднат.

Връзка към коментар

Мисля , че като за първо посещение Пукет може да ти предложи цялата екзотика която търсиш.

Ако искаш пълен релакс и отчуждение може да погледнеш Phi Phi Don или Raya Island

Връзка към коментар

Мисля , че като за първо посещение Пукет може да ти предложи цялата екзотика която търсиш.

Ако искаш пълен релакс и отчуждение може да погледнеш Phi Phi Don или Raya Island

Благодаря:)

Докато си на линия ,като най информирам тъй като гледам от форума да те питам и нещо друго

В Банкок чета .че в гранд палас е изумруденият буда, а полегналият и златният къде се намират?

Връзка към коментар

Полегналият е в съседен на двореца храм , а златният е в храм на около 20 мин. пеш.

Общо взето са съвсем близо един до друг.

 

П.С. Има много по-информирани , ама явно не са на линия в момента :)

Връзка към коментар

Благодаря  stenk :)

Друго какво си струва да се види? 

Този бар на 63 етаж  близо ли се намира до каосан ( не съм сигурна дали така се казваше квартала)

За 3-4 дни ще имам време да обикалям. Всяка допълнителна информация ще ми е полезна

Връзка към коментар

А какво мислите по въпоса- Пукет или другаде?

 

Аз лично бих предпочел островите Phi Phi пред Пукет без да се замисля, далеч по-красиви са (според мен) като има места с доста хора (Tonsai Bay), както и места с по-малко хора (Laemthong Beach). За Phi Phi се ходи с ферибот или от Краби или от Пукет, а до там има изгодни самолетни билети от Бангкок. Първият ми път в Тайланд преди 12 години ходих в Пукет, от тогава съм ходил още 3 пъти, но съм го избягвал, не, че е лошо, но има по-красиви острови.

 

Много хора отсядат в Пукет, а ходят на еднодневна екскурзия до Phi Phi (Maya Bay), но докато пристигне корабчето / лодката, мястото се е препълнило с други подобни. Ако се спи на Phi Phi Don (съседният остров съвсем наблизо), може да се наеме лодка рано сутрин и да се види Maya Bay преди да се е напълнило с дневни екскурзианти от Пукет и Краби.

 

В Бангкок има канали като във Венеция, може да се наеме лодка и да се разгледат, сравнително малко туристи го правят, а е много интересно. Каналите да не се бъркат с реката, от реката само се влиза към тях.

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

При положение, че си само за две седмици, то според мен със сигурност нека острова ти е Пукет. Не, че ще е най-доброто изживяване, и трябва да се постараеш да намериш истинската екзотика и да избягаш от слънчевбрягската, но е острова с най-добри и чести транспортни връзки. При само двуседмичен стегнат график е доста рисковано да разчиташ на полет, който е 2-3 пъти седмично (до някой от по-малко популярните острови) за сметка на такъв, където се лети няколко пъти на ден (Пукет).

 

Базирай се на Пукет, а до Фи-фи лесно ще се организира допълнително, дори ако решиш да преспиваш там.

 

Принципно, ако кажеш малко повече за стила пътуване, който предпочиташ ще може да сме по-изчерпателни, малко разхвърляно ми изглежда търснето ти в момента :)

Връзка към коментар

Принципно, ако кажеш малко повече за стила пътуване, който предпочиташ ще може да сме по-изчерпателни, малко разхвърляно ми изглежда търснето ти в момента :)

Идеята ни е 3-4 дни в Банкок , после 2 дни Камбоджа  Сием Риеп и после на Пукет почивка .Не зная билетите за Пукет от сега ли да ги купя или след като има по няколко полета на ден мога да ги закупя от Банкок без да е скочила цената.

А дали има Полет от Сием Риеп за Пукет или ще трябва да се върна в Банкок?

Връзка към коментар

При положение, че си само за две седмици, то според мен със сигурност нека острова ти е Пукет. Не, че ще е най-доброто изживяване, и трябва да се постараеш да намериш истинската екзотика и да избягаш от слънчевбрягската, но е острова с най-добри и чести транспортни връзки. При само двуседмичен стегнат график е доста рисковано да разчиташ на полет, който е 2-3 пъти седмично (до някой от по-малко популярните острови) за сметка на такъв, където се лети няколко пъти на ден (Пукет).

 

Базирай се на Пукет, а до Фи-фи лесно ще се организира допълнително, дори ако решиш да преспиваш там.

 

Принципно, ако кажеш малко повече за стила пътуване, който предпочиташ ще може да сме по-изчерпателни, малко разхвърляно ми изглежда търснето ти в момента :)

 

Разликата в транспорта м-у Пукет и Phi Phi (Пи-Пи се произнасят) е само един ферибот за 2 часа отгоре на вътрешния полет до Пукет или Краби, а преживяването е много по-добро (според мен). Полети и до летището на Краби има всеки ден, като и двете летища вършат работа за Phi Phi islands. При положение, че имат останали след Бангкок и Сием Рийп едно 7-8 дни, спокойно биха могли да отидат поне на 2 места на плаж, като пак бих им препоръчал да не е Пукет. Railay Beach West  е много красиво и хипарско, ходи се само с лодка и няма превозни средства. Огромен диапазон за настаняване - от 30 до 900 долара на вечер. Правил съм комбо Phi Phi с Railay  и е невероятно хубаво. Има и други супер острови надолу на юг, но тях не бих ги препоръчал на човек, който отива за пръв път в региона, а и наистина вече са далеч от летищата с много полети.

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Пътуваме двете с дъщеря ми За първи път сами си организираме почивката и малко се притеснявам дали ще се справим с толкова разнообразен маршрут. Организираните почивки са по- скъпи и имат една нощувка в Банкок, няма посещение в Камбоджа, което не ми допада. Целта ми е не само да се излежаваме на някой плаж а да поогледаме различни места. Островите Пи Пи и Джеймс Бонд ще ги огледаме с екскурзия. Не зная ако купувам нощувките в движение на место дали ще ми излязат по-скъпи

Връзка към коментар

От метеорологична гледна точка - Пукет, категорично.

Там ще е топличко и приятно за плаж. Малко в повече ще ви дойде навалицата и руската реч, но при желание има и по-тихи местенца - Bang Tao beach, Nai HarN beach. Иначе Карон, Ката и Ката Ной бийч са най-посещаваните от туристическа гледна точка. Съветвам точно на последните 3 да търсите хотел. Масово българите отсядат в Хилтън-а на Карон...:).

В никакъв случай хотел и/или плаж на Patong beach! Там е само за разходка и пазаруване. Ако си имаш мъж придружител, пусни го на Bangla road, а ти и парите отивайте в МОЛ-овете. Така хем той ще остане валат, но с мечти пълни, хем и ти ще си спокойна и с пълни чанти...:)

Ако не беше ноември месец екскурзията обаче, щях да ти предложа от Камбоджа да отидете за почивка на близкия ви на път остров Ко Чанг с готините плажове и невероятни залези. Получава се добър триъгълник Бангкок-Камбоджа-Ко Чанг с малко километри и безсамолетен маршрут, но по това време на годината може да вали доста или да ви е хладно на тия места и да прецакате плажа.

За Сием Рип си вземете връхна дреха и чорапки, че е малко хладничко, особено сутрин.

Редактирано от Sun4o
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

От метеорологична гледна точка - Пукет, категорично.

Там ще е топличко и приятно за плаж. Малко в повече ще ви дойде навалицата и руската реч, но при желание има и по-тихи местенца - Bang Tao beach, Nai HarN beach. Иначе Карон, Ката и Ката Ной бийч са най-посещаваните от туристическа гледна точка. Съветвам точно на последните 3 да търсите хотел. Масово българите отсядат в Хилтън-а на Карон... :).

В никакъв случай хотел и/или плаж на Patong beach! Там е само за разходка и пазаруване. Ако си имаш мъж придружител, пусни го на Bangla road, а ти и парите отивайте в МОЛ-овете. Така хем той ще остане валат, но с мечти пълни, хем и ти ще си спокойна и с пълни чанти... :)

.

Две жени сме и искаме да отседнем на място не много пусто и спокойно,да има къде да се разходим,поогледаме. Доколкото разбиран където и да отседнеш в хотел е на близко пешеходно разстояние от плажа и другите зони

Връзка към коментар

Не точно близко, но...на Пукет си кипи бая живот. Колкото по-близо сте до плажа, толкова е и по-солена цената. Макар че в края на ноември все още им е лоу сизън. Ако сте претенциозни откъм условия, взимайте 4 звезден хотел, 3-звездните няма да ви харесат много-много.

Връзка към коментар

Е, Пукет е точно такова място - не много пусто и спокойно :), така че това може да се окаже точно вашата почивка. Лично аз обаче предпочитам да не съм в навалицата. Затова препоръчвам Ко Панган, Ко Тао или някои от другите по-малки островчета, отдалечени от летища, съответно и от шумотевица.

Видях, че имате идея след Банкок да посетите Камбоджа и след това отново да се върнете в Тайланд. Предполагам си наясно какъв тип визи ви трябват. Само предупреждавам, в случай че си пропуснала това немаловажно обстоятелство.

Връзка към коментар

да, наясно съм, че трябва да си извадим виза за две влизания в Тайланд.

Относно хотела ми е достатъчно да е чист и приятен. Нямаме намерение да стоим през деня там  и да му ползваме екстрите:))), Колкото да спим, за това ни е нужен. идеята е цял ден да обикаляме, къде плаж, къде разходки или екскурзии. Затова търсим по евтин хотел

Връзка към коментар

Ако не беше ноември месец екскурзията обаче, щях да ти предложа от Камбоджа да отидете за почивка на близкия ви на път остров Ко Чанг с готините плажове и невероятни залези. Получава се добър триъгълник Бангкок-Камбоджа-Ко Чанг с малко километри и безсамолетен маршрут, но по това време на годината може да вали доста или да ви е хладно на тия места и да прецакате плажа.

За Сием Рип си вземете връхна дреха и чорапки, че е малко хладничко, особено сутрин.

Това ко чанг интересно изглежда. Дай малко повече инфо, моля. Предполагам е малко по-спокойно там. Гледам, че ферито е 30минс. За автобусите в Тай чета добри отзиви като цяло.
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.