Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

Допускам, че съм аз наред. И за да не спира играта ето нещо, което ми хрумна почти в движение.

 

1.jpg.1075389622669524cf8f8b7b9136c13c.jpg

 

До какво (ясно е че е камбана, ама каква) и къде се е докоснала моята ръчичка.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, ven62 каза:

Допускам, че съм аз наред. И за да не спира играта ето нещо, което ми хрумна почти в движение.

 

1.jpg.1075389622669524cf8f8b7b9136c13c.jpg

 

До какво (ясно е че е камбана, ама каква) и къде се е докоснала моята ръчичка.

 

Това да не е  втората по големина в света камбана в руският манастир в Атон?

  • Браво 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Мари Николова каза:

Това да не е  втората по големина в света камбана в руският манастир в Атон?

Отговорът е правилен. Само с уговорката, че дали е 2-ра, 3-та или ... не знам точно. Но е факт, че е една от най-големите, поне в Гърция, а вероятно и в целия православен свят. Като забиела се чувала чак на Ситония. 13 тона и диаметър почти 3 метра.

Манастирът е огромен по мащаби, като всичко руско, съветско, но на 19-то място (предпоследно) в ейрархията на Атонските манастири.

Интересното за този манастир, е че по нашите (светски) критерии манастира е украйнски или поне беше, преди няколко години, защото игумена и преобладаващата част от монасите бяха украинци.

Всъщност, според мен манастира е на КГБ. Монасите, които видях, сякаш бяха клонирани. Високи, едри, руси, със сини очи и дебели вратове.

 

Заповядай @Мари Николова, твой ред е.

 

 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 42 минути , ven62 каза:

Отговорът е правилен. Само с уговорката, че дали е 2-ра, 3-та или ... не знам точно. Но е факт, че е една от най-големите, поне в Гърция, а вероятно и в целия православен свят. Като забиела се чувала чак на Ситония. 13 тона и диаметър почти 3 метра.

Манастирът е огромен по мащаби, като всичко руско, съветско, но на 19-то място (предпоследно) в ейрархията на Атонските манастири.

Интересното за този манастир, е че по нашите (светски) критерии манастира е украйнски или поне беше, преди няколко години, защото игумена и преобладаващата част от монасите бяха украинци.

Всъщност, според мен манастира е на КГБ. Монасите, които видях, сякаш бяха клонирани. Високи, едри, руси, със сини очи и дебели вратове.

 

Заповядай @Мари Николова, твой ред е.

 

 

Като видях снимката се сетих за Метеора, но надписите на църковнославянски не ми се връзваха. Все пак потърсих в Гугъл "Метеора камбана" и в една от статиите излезе информация за руският манастир в Атон и неговата втора по-големина камбана.  Предположих, че това е отговора. По обясними причини няма как да съм била на това място 🙂

Нека някой друг да пусне, нищо интересно нямам.

 

Връзка към коментар
На 7.01.2021 г. в 16:47, ven62 каза:

Манастирът е огромен по мащаби, като всичко руско, съветско, но на 19-то място (предпоследно) в ейрархията на Атонските манастири.

Интересното за този манастир, е че по нашите (светски) критерии манастира е украйнски или поне беше, преди няколко години, защото игумена и преобладаващата част от монасите бяха украинци.

Всъщност, според мен манастира е на КГБ. Монасите, които видях, сякаш бяха клонирани. Високи, едри, руси, със сини очи и дебели вратове.

По повод светските критерии за манастира: същият имаше подворие (метох) в Киев до 2017-та, както има такива в Москва, Истанбул и Санкт-Петербург.

До 2017-та Киевската Митрополия е част от Московската Патриаршия и всички монаси украинци са в лоното на руската ПЦ. Или накратко: манастирът е руски.

 

А що се отнася до КГБ,: пак си останал в съветски времена - манастирът е на ФСБ, КГБ не съществува. 

 

Изобщо светски/съветски критерии, приложими за монаси, е като да се допитваш до някой мъж какво са родилни мъки.

 

 

 

 

      

  • Смея се 1
Връзка към коментар

 

преди 32 минути , но нейм каза:

А що се отнася до КГБ,: пак си останал в съветски времена - манастирът е на ФСБ, КГБ не съществува. 

 

Изобщо светски/съветски критерии, приложими за монаси, е като да се допитваш до някой мъж какво са родилни мъки.

 

Гoсподари На Ефира - ко Каза Ко ? - Vbox7

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Пиша подсказка за да не бавим играта. 

Имаме херцог който става крал и негов син който от крал е провъзгласен за император 

и двамата са свързани с мястото.

Имаме и сериозен интерес от Химлер...

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 46 минути , giafil каза:

Пиша подсказка за да не бавим играта. 

Имаме херцог който става крал и негов син който от крал е провъзгласен за император 

и двамата са свързани с мястото.

Имаме и сериозен интерес от Химлер...

 

 

Кведлинбург. Погребан е Хайнрих Птицелов. Синът му Ото става първи император на Свещената римска империя

  • Харесвам 1
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 15 минути , Tonyco каза:

Хайде тогава и от мен няколко подземни снимки. И пак, къде е, и кое е ? 😁😁😁

 

photo20.jpg.2ba9c69f20fef15f6b3a71f897fa8f33.jpg

 

photo53.jpg.222c63202644aaae77fc8fed13b4571f.jpg

 

photo13.jpg.2cb347f025bcdb977407e83ee890998b.jpg

@Tonyco, едно от правилата на играта е -  който познае, той е наред да пуска следващата загадка.

Но, имайки предвид, че сте от една "кръвна група" със @Zaro - заклети "айларипита" т.е. планинари, предполагам, че той ще ти отстъпи реда си.

 

:biggrin:

 

Връзка към коментар
преди 1 минута , Tonyco каза:

УУпс, извинявам се, че не прочетох правилата предварително. Ако съм в нарушение, моля да ми изтриете поста. 🙂

А не, нека си остане. Това беше от една пещера някъде в Украйна, но знам само толкова.

 

преди 5 минути , ven62 каза:

@Tonyco, едно от правилата на играта е -  който познае, той е наред да пуска следващата загадка.

Но, имайки предвид, че сте от една "кръвна група" със @Zaro - заклети "айларипита" т.е. планинари, предполагам, че той ще ти отстъпи реда си.

 

:biggrin:

А и как да не отстъпя, като гледам как @ven62 се задъхва при гледката на поредния баир.

  • Благодаря 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , Zaro каза:

А не, нека си остане. Това беше от една пещера някъде в Украйна, но знам само толкова.

 

А и как да не отстъпя, като гледам как @ven62 се задъхва при гледката на поредния баир.

Благодаря за отстъпката. 😀 

Близко си, не е пещера, но е в Украйна. 😀

Връзка към коментар
преди 17 минути , Tonyco каза:

УУпс, извинявам се, че не прочетох правилата предварително. Ако съм в нарушение, моля да ми изтриете поста. 🙂

Обикновено, такова сериозно провинение се наказва жестоко.

Но, имайки предвид, че тук, във форума, тичащи за здраве и каращи колелета сте мнозинство май ще ти се размине.:wink:

А, и @Zaro те амнистира.

 

А колкото до загадката:

Дано пак не се появи @но нейм да обясни, че Украйна и Русия са независими държави.:wink:

 

:biggrin:

  • Харесвам 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 57 минути , Tonyco каза:

Хайде тогава и от мен няколко подземни снимки. И пак, къде е, и кое е ? 😁😁😁

 

photo20.jpg.2ba9c69f20fef15f6b3a71f897fa8f33.jpg

 

photo53.jpg.222c63202644aaae77fc8fed13b4571f.jpg

 

photo13.jpg.2cb347f025bcdb977407e83ee890998b.jpg

Катакомбите на Одеса са това.

Чело коте книжкиииии!

 

преди 30 минути , ven62 каза:

Обикновено, такова сериозно провинение се наказва жестоко.

Но, имайки предвид, че тук, във форума, тичащи за здраве и каращи колелета сте мнозинство май ще ти се размине.:wink:

А, и @Zaro те амнистира.

 

А колкото до загадката:

Дано пак не се появи @но нейм да обясни, че Украйна и Русия са независими държави.:wink:

 

:biggrin:

Е, то някои, са все по-по-най.:crazy::girl_cray2::laugh1:не се впечатлявай.

преди 35 минути , Zaro каза:

А не, нека си остане. Това беше от една пещера някъде в Украйна, но знам само толкова.

 

А и как да не отстъпя, като гледам как @ven62 се задъхва при гледката на поредния баир.

И не само той се задъхваааа!

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар

момчета не ми дадохте шанс да кажа нещо... 😉 толкова сте бързи

да Кведлингбург (Quedlingburg) e и по-точно криптата на църквата st. Wiperti  

този град е много интересен и ако някой се загуби в района страшно препоръчвам да го посети. 

ето един хубав линк с доста информация

https://call-boys.ru/bg/spinning/prekrasnom-gorodke-kvedlinburg-on-dazhe-goroda-germanii.html

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 16 часа, но нейм каза:

До 2017-та Киевската Митрополия е част от Московската Патриаршия и всички монаси украинци са в лоното на руската ПЦ. Или накратко: манастирът е руски.

Да, ама не. Всички манастири на Атон, включително Зографският и Пантелеймон, са ставропигиални към Вселенската патриаршия в Цариград. Софийските, киевските и московските митрополии и патриаршии там са обезлонени (= нямат си лоно)   

Сега, дали монасите спят с икона на Путин под възглавницата си, е отворен за спекулации въпрос.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
Преди 1 час, AlexandraKo каза:

Катакомбите на Одеса са това.

Чело коте книжкиииии!

Браво на котето, добре внимава в книжките. 😁😁😁

Катакомбите са с над 1000 км дължина и с над 700 изхода из целия град. 😀

 

photo64.jpg.acfb21a4130a9fb40073856c40f05989.jpg

 

Спазвам правилата от тук насетне. 🙋‍♂️

  • Харесвам 4
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.