Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

Освен, че е известната композиция "Бик на два крака под стълбище", друго не може да се каже.

 

Хубаво е в снимките да има някаква сламка, за която да се хване човек - я релеф, среда, архитектура, да е на обект, който може да се види и отдалеч, а не само от ъгъла, от който е направена снимката, който да носи някаква стойност.

 

А тук не може да се хване даже и бикът за рогата, щото има преграда.

Добре де ,тоя бик не те ли подсеща за една определена държава. :) А като го гледаш така стилизиран,може пък да е в музей посветен на изкуство <_<

Иначе съм съгласна с теб,но мястото е много популярно и реших ,че няма да ви затрудни.

Връзка към коментар

Алхамбра, дворецът на Карлос Пет (по Димитър-Пеневски)

 

 

Добре де ,тоя бик не те ли подсеща за една определена държава. :) А като го гледаш така стилизиран,може пък да е в музей посветен на изкуство <_<

Иначе съм съгласна с теб,но мястото е много популярно и реших ,че няма да ви затрудни.

 

А бе Испания страна голяма.

Редактирано от Zaro
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да,това е  двореца на Карл 5-ти.Той е част от комплекса Алхамбра - един от най-посещаваните обекти в Испания.Проектиран е от ученик на Микеланджело. В него се намират Мусео де бейас артес и Мусео де Алхамбра.

Това, което прави най-силно впечатление е тоталната липса на сходство между ренесансовия стил на двореца и мавританските дворци и градини.

post-1586-0-08976200-1424874694_thumb.jpg

post-1586-0-91618800-1424874717_thumb.jpg

post-1586-0-46617400-1424875586_thumb.jpg

 

 И аз се чудих,как му е хрумнало на Карл да строи този иначе красив дворец точно там.Уж, испанците са известни с чуството си за естетика.По-интересното е, че краля изпозва новия си палат само за церемонии,а предпочита да живее със семейството си в великолепния Насридски дворец.

Редактирано от Мари Николова
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

не се сдържах, изглежда имаме един и същ поглед върху нещата :)

Да,това е  двореца на Карл 5-ти.Той е част от комплекса Алхамбра - един от най-посещаваните обекти в Испания.Проектиран е от ученик на Микеланджело. В него се намират Мусео де бейас артес и Мусео де Алхамбра.

Това, което прави най-силно впечатление е тоталната липса на сходство между ренесансовия стил на двореца и мавританските дворци и градини.

post-1580-0-18647800-1424875829_thumb.jpg

post-1580-0-32469400-1424875830_thumb.jpg

post-1580-0-48374300-1424875876_thumb.jpg

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

:) :) :) Явно,а ти си имала щастието да посетиш това приказно място в по-подходящо време,когато всичко е цъфнало.А и качеството на моите снимки.....омръзна ми да се извинявам :P Има хора,които дори и със скромна техника,но с точно фотографско око правят чудни снимки....Е,аз не съм от тях. :blush:

Връзка към коментар

:) :) :) Явно,а ти си имала щастието да посетиш това приказно място в по-подходящо време,когато всичко е цъфнало.А и качеството на моите снимки.....омръзна ми да се извинявам :P Има хора,които дори и със скромна техника,но с точно фотографско око правят чудни снимки....Е,аз не съм от тях. :blush:

ааа , то и моето око не е много фотографско, тук явно е от техниката, нищо повече, иначе моите снимки са точно от Нова година, както и да е, мястото е красиво, интересно, различно и си заслужава :)

Връзка към коментар

Бил съм в Аламбрата цял един ден, но този бик не го помня..Ето как може да не се познае дадено място, дори да е бил човек..

И аз си помислих същото, но може и да не го е имало. Помня, че в двореца на Карл 5-ти имаше временна изложба и много вероятно да сменят експонатите.

Връзка към коментар

Всичко е възможно, имаше и ремонти, а и е доста голямо, няма как да се запомни всичко.

Понеже помня винаги и интересните кулинарни изкушения, в самата Алабра има едно кафене, където ядох страхотен смокинов сладолед. Не съм срещал подобен на друго място.

Редактирано от Alexander
Връзка към коментар

Парга. Заро, това коте ти го беше показал в една тема. Заедно с още снимки оттам, ако се сещам правилно. Ама ме мързи да търся темата. :)

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Парга. Заро, това коте ти го беше показал в една тема. Заедно с още снимки оттам, ако се сещам правилно. Ама ме мързи да търся темата. :)

 

Точно! Съвсем съзнателно пуснах тази снимка, просто котката пасна идеално на анималистичната тематика.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

independence monument yangon

Да, това е Паметникът на независимостта в Махабандола парк в Янгон.

Малко информация и снимки за Янгон:

 

Янгон (Рангун) е столицата на една държава, където всичко има поне по две имена: Бирма-Мианмар. От тези места с твърде много история на глава на населението, с колониален период (Британски), съвременни междуетнически конфликти, и военна диктатура облечена в държавния еквивалент на човешки дрехи, тоест фасада на демокрация.
 

Много се вълнувахме и подготвяхме за пътуването в Мианмар (Бирма), защото туризмът там е в странна фаза на развитие (бил е изцяло контролиран от военната хунта в миналото като още един източник на долари, в последно време уж се либерализира, но нещата май се развиват доста бавничко).  Оказа се вярно, че за обмен на валута взимат само непорочни долари от новите емисии, но противно на предварителните сведения, беше възможно да се изтеглят пари от обикновен банкомат в столицата.

 
Бирманският език съдържа странни за нас звуци и се пише на своя азбука с привлекателно закръглени букви. Не по-малко неразбираема е връзката между тях и латиницата: има поне четири системи за транскрипция, и това в добавка към дублиращите се названия на местата може да доведе до проблеми в общуването. Като цяло малко хора в Мианмар говорят Английски (или други чужди езици). Всички, освен тези в туристическата сфера, съзнават че прекаленото общуване с чужденци може да им докара нежелано внимание от властите. Въпреки това всички са усмихнати и приветливи.

 

"Ръдиард Киплинг пише: „Златното кубе каза: „Това е Бирма и тя е съвсем различна от всяка земя, която ти познаваш“. Смаян от мащаба и богатството на пагодата „Шведагон“, Киплинг вероятно би занемял, ако наистина е могъл да попадне вътре в храма.

 

Облицована със злато, чиято стойност е около 90 милиона долара, блестящата камбановидна ступа е разположена в центъра на 55-декаровия комплекс „Шведагон“. Традицията повелява вярващите и туристите да вървят по посока на часовниковата стрелка, докато преминат покрай многобройните покрити с мозайки колони, шпилове, украсени молитвени павилиони, статуи на Буда, 78 по-малки филигранни пагоди и навсякъде хора, които се молят, срещат, медитират, говорят и гледат как играят децата им.

 

Камбани звънят. Кадилни пръчици разпръсват приятен аромат. Ароматът на приношенията от цветя, ярките цветове на традиционните пасо и лонги (саронги, носени съответно от мъже и жени), наситено шафранените роби на будистките монаси и звукът на нежни напеви и молитви се съчетават в чувствена смесица.

Сияйната 32-етажна ступа се извисява нагоре и завършва със златен глобус, който е натъпкан с 4350 диаманта и скъпоценни камъка, включително един 76-каратов диамант на върха си. За будистите това е най-таченото място в страната, тъй като се смята, че то съхранява реликви от четирима Буди, които са се появявали на земята. То е най-бляскаво при залез.

 

В „Савой“, исторически хотел в колониален стил, питайте за стаи, които имат изглед към пагодата или я наблюдавайте от хотелския ресторант, уместно (макар и твърде предвидимо) наречен „Киплинг“.

 

След ден на борба с тропическата влага и разнебитените, изригващи дим автобуси по широките булеварди на Янгон с дървета покрай тях, климатиците и единственият винен бар в Янгон ще ви зарадват."

Източник: интернет.

А снимките са мои:

 

post-1504-0-81984200-1424945293_thumb.jpg

post-1504-0-51666900-1424945347_thumb.jpg

post-1504-0-66073100-1424945376_thumb.jpg

post-1504-0-19515000-1424945397_thumb.jpg

post-1504-0-62602500-1424945453_thumb.jpg

post-1504-0-52986600-1424945791_thumb.jpg

post-1504-0-77272900-1424945475_thumb.jpg

post-1504-0-25294200-1424945505_thumb.jpg

post-1504-0-92524900-1424945543_thumb.jpg

post-1504-0-85226300-1424945592_thumb.jpg

post-1504-0-73036900-1424945653_thumb.jpg

 

И накрая - нещо интересно. Около Шведагон има различни места, където са обозначени дните от седмицата и съответно когато си роден, отделно за сутрин и след обед, трябва да изкъпеш своята богиня и слончето под нея. За тази цел трябва да знаеш в кой ден от седмицата си роден и по кое време на деня.За здраве, късмет и дълъг живот.

post-1504-0-37986300-1424945431_thumb.jpg

 

том777 ,ти си със следваща снимка, моля!

 

 

 

 

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.