Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

Да, двореца Пена в Синтра. Едвам намерих снимка от там, която да ви затрудни малко. Едно от местата, които ми оставиха много силно впечатление, както и цялата зона наоколо.

Двореца не е много стар 200 годишен е създаден от Juan II, първоначално е имало манастир, който бил разрушен от земетресение и след това е реконстроиран в това което виждаме днес. Не е голям, намира се на върха на един хълм, наоколо е гъста гора. Винаги ми е приличал на дворец от приказка за деца, доста се различава от другите дворци по света.

Вътре не даваха да се снима, но нещата, които видях не вярвах, че могат да се направят от човек. Просто е било друг свят и е имало други виждания за всичко. Ето и няколко снимки

DSCF7152.jpgDSCF7155.jpgDSCF7166.jpgDSCF7174.jpgDSCF7184.jpgDSCF7187.jpgDSCF7188.jpgDSCF7193.jpgDSCF7201.jpg

 

Фичо ти си наред.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

....

Двореца не е много стар 200 годишен е създаден от Juan II, първоначално е имало манастир, който бил разрушен от земетресение и след това е реконстроиран в това което виждаме днес. Не е голям, намира се на върха на един хълм, наоколо е гъста гора. Винаги ми е приличал на дворец от приказка за деца, доста се различава от другите дворци по света.

Да, сравнително нов като за дворец и малко еклектичен, даже според някои е на границата на кича ;) , но определено си заслужава да се види!

 

Вътре не даваха да се снима

Хммм, странно . :rolleyes:., аз нямам спомен да е имало някакви забрани за снимане   - навсякъде си снимахме и всички други туристи  снимаха, но може пък да не съм видял табелите.

Връзка към коментар

Хелзингборг? Рояк имаше много хубави снимки оттам с подобни сгради.

Ама тука вероятно важното е скулптурата пред фонтанЯ? ;) Забелязала съм, че обръщаш голямо  внимание на детайлите :)

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към коментар

Gothenburg?

 

Не

 

Ми то пък, да не вземе да излезе някое кьошенце от Стокхолм, ааа? :unsure: :unsure: :unsure:

Не

 

И за да не затлачваме играта пускам жокер - градът се счита за един от двата най-стари града в Швеция. ;)

Връзка към коментар

Да, градът е Лунд, а снимката е от площада пред ЖП-гарата.

Приема се, че Лунд и Сигтуна са най-старите градове в Швеция.

Лунд е малък (около 80х. жители) университетски град в най-южната шведска провинция Сконе, която през средните векове е била част от Дания.

Универсетът в Лунд е основан през 1666г. и е един от най-старите и престижни университети в Северна Европа, има филиали в Хелзингборг и Малмьо.

Основна забележителност в града е катедралата, изградена около 1080г., а в края на XIV век църквата получава красивият си бароков олтар. Катедедралата е известна и със своя астрономически часовник Horologium mirabile Lundense.

Още инфо за Лунд - ето тук в един пътепис.

 

Лунд се намира само на 20-тона километра от Малмьо, така че препоръчвам на всички, които посещават тази част на Швеция, при възможност да отделят няколко часа за посещение на това красиво градче с много млади хора.

 

 


Заро, ти си на ход! ;)

post-139-0-28761000-1425031956_thumb.jpg

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.