Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

Аз пък се радвам, че се решават толкова бързо. Аз не бих ги познала, ако някой друг ми ги даде...

Честно казано не знам много за църквата, затова давам препратка към Уикипедия.

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%B8_%D0%9C%D0%B8%D0%BD%D0%B0_(%D0%A1%D0%BE%D1%84%D0%B8%D1%8F)

Мари Николова, ти си

Връзка към коментар

Само да те поправя,че църквата от снимката е Св.Троица:http://www.hramove.bg/hramove/temple_46.html

А линка, който си дала е за църквата Св.Мина.Тя се намира в Слатина съвсем близо до Св.Троица.

На нейно място е имало манастир с име Св.Троица,както е описано в линка.

Редактирано от Мари Николова
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Само да те поправя,че църквата от снимката е Св.Тройца:http://www.hramove.bg/hramove/temple_46.html

А линка, който си дала е за църквата Св.Мина.Тя се намира в Слатина съвсем близо до Св.Тройца.

На нейно място е имало манастир с име Св.Тройца,както е описано в линка.

Благодаря, ето че научих нещо ново. За собствената си загадка.  :)

 

 

Childish, Ех, че хубава зимна снимка!  :)  у нас си е най-хубаво и всичко си имаме

Снимката е от ... вчера. Мартенска.

Редактирано от Childish
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Златни коне и палми = топло място  и много пари -  има ги в КЛ, ама  кончетата теглят една каручка :) В някакъв суперлуксозен хотел. Но в КЛ не си ходила. Значи, не е там.

Златни коне, палми  и много подобни разточителства / присъщи на много богатите хора/съм виждала и в Дубай, там си била, сигурно са те. И аз като Заро с дините направих изводи ;) ;)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Алекс, с нетърпение чакам ( а сигурно не само аз ) информация за мястото.

Ето, моля!

 

Петропавловският събор (на руски: Петропавловский собор, официално название Собор во имя первоверховных апостолов Петра и Павла) е катедрална църква в стил холандски барок, намираща се в Петропавловската крепост в Санкт Петербург, Русия.

Църквата е строена през периода 1712-1733 г. на мястото на едноименна дървена църква от 1704 г. Нейн архитект е швейцарецът Доменико Трезини. Тържествено е осветена на 11 юни 1733 г. Камбанарията на събора достига височина 122,5 м, завършваща с позлатен връх и фигура на летящ ангел. Построена е като базилика в стил барок. Разположението на църквата я прави най-високата сграда в Санкт Петербург, виждаща се от почти всяка точка, както и негов символ.

Позлатеният иконостас на църквата е изпълнен през периода 1722-1726 г. в Москва. Иконописите и стенописите са дело на руски и италиански художници.

Величайши погребения в църквата започват още по време на нейния строеж, когато през 1715 г. в криптата ѝ са положени тленните останки на 2-годишната дъщеря на Петър I. През същата година под камбанарията е погребана съпругата на престолонаследника Алексей Петрович, а през 1718 г. и самият княз.

На 29 май 1731 г. в цъквата са поставени тленните останки на Петър I. Общо в църквата са извършени 41 височайши погребения. През 1865 г. всички саркофази са заменени с еднотипни, от бял мрамор, украсени с позлатени бронзови кръстове, като имепраторските саркофази са украсени с двуглави орли. Изключение правят зеленият саркофаг на Александър II и розовият саркофаг на съпругата му, направени през 1887 и 1906 г.

 

Източник:

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%B5%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%BF%D0%B0%D0%B2%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B8_%D1%81%D1%8A%D0%B1%D0%BE%D1%80

 

Ето и още няколко мои снимки.

 

post-1504-0-12592300-1426102518_thumb.jpg

 

post-1504-0-14140800-1426102822_thumb.jpg

 

post-1504-0-64501800-1426103075_thumb.jpg

 

post-1504-0-14913600-1426103446_thumb.jpg

 

post-1504-0-88950200-1426103712_thumb.jpg

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да,снимката е правена пред хотел Al Qasr.Той  е част от комплекса Madinat Jumeirah,наричан още “Арабската Венеция”.Много приятно за разходка място, особено вечер.

Заро да пуска снимка :)

Връзка към коментар

Чудя се дали да се изгъбаркам в стил "лесна снимка" и да пусна нещо безумно, което ако човек не е бил там, няма как да го знае, а и по фона на снимката няма как да се ориентира, да намери сламка, архитектурен детаил, елемент, който загатва местоположението така, че да те заинтригува, да ти разпали мисленето. Да всема да си снимам двора, или небето, хоризонта или нещо друго със същата степен на разпознаваемост?

 

Например:

_IGP4125.JPG

 

 

Или

 

 

_IGP4000.JPG

 

 

Ама нали играта трябва да има образователен, опознавателен характер, снимката да бъде информативна, а не мъка за окото и мисълта. Нали трябва да насърчава другите да разровичкат мястото, току виж им харесало, а не да ги обезкуражава...

 

Айде от мен да мине, лесна на красиво място, което мнозина, а не само малцина, са виждали на живо, наричам го "Целувката".

 

_IGP4028.JPG

Редактирано от Zaro
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Заро,последното нещо което съм искала е да се "гъбаркам".Мисля,че в снимката ми имаше достатъчно елементи и детайли.Александра се ориентира много правилно,точно по тях.А като не си ходил на мястото,затова са жокерите.Все пак ,затова се казва "загадка".А и така научаваме за нови места или детайли,които сме пропуснали при посещение.

 

Пожелавам ти да посетиш  Мадинат Джумейра и да видиш,че комплекса е удоволствие за окото,а не мъка. :)

Връзка към коментар

Заро,последното нещо което съм искала е да се "гъбаркам".Мисля,че в снимката ми имаше достатъчно елементи и детайли.Александра се ориентира много правилно,точно по тях.А като не си ходил на мястото,затова са жокерите.Все пак ,затова се казва "загадка".А и така научаваме за нови места или детайли,които сме пропуснали при посещение.

 

Пожелавам ти да посетиш  Мадинат Джумейра и да видиш,че комплекса е удоволствие за окото,а не мъка. :)

Еее, ама кончетата в Дубай са наистина златни. И това се знае. Защо? Ами, защото принцът едикойси Ал Мактум е притежателят на най-огромното количество състезателни чистокръвни арабски коне.

Защотоне му е никакъв проблем за даде 5-6 млн за някой друг жребец или кобила.

Защото ОАЕ е мястото, където се развъждат най-много чистокръвни коне - това е част от бизнеса на шейхското семейство.Защото точно в Дубай е най-скъпото и най-модно конно надбягване в света, най-престижната световна купа с награден фонд около 10 млн долара. За една година наградите в тези състезания по целия свят са повече от 3 милиарда долара :unsure: :unsure: :unsure: Да, даааааа, в Дубай има защо кончетата да са златни.

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към коментар

Още една:

 

_IGP4022.JPG

 

Иначе във връзка с дубайското злато, се сещам, че богатството е това, което ти остава, като разкараш всичко, което се купува с пари.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Камчия ;)

 

Да. То не остана друго. 

 

Камчия променя устието си всяка година според теченията вълнението на морето. На първата снимка "целува" морето подобно на добре познатото устие на Велека.

 

Снимката по-долу е на същото място, но на следващата година, когато в резултат на силно вълнение и пълноводна река, пясъчната извивка при устието, която на горната снимка се пада отдясно, беше просто пометена и реката се вливаше право напред. На мястото на сблъсък на речната и морската вода усещането беше, че водите си играят с корабчето. В долната си част дълбочината на Камчия не може да се определи, защото дъното е тинесто. Покрай брега могат да се видят водни костенурки. Мястото е очарователно диво.

 

 

IMGP0667.JPG

Редактирано от Zaro
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.