Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

Топло, топло ... и хем мислите са ти съвсем точни, хем снимката не е от Сирмионе  ;)

Топло, но не е там  ;)

Museo del Castello Scaligero - Torri del Benaco?  :lol:

 

post-2276-0-48572300-1482851788_thumb.png

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Топло, топло ... и хем мислите са ти съвсем точни, хем снимката не е от Сирмионе  ;)

...

Заблуди ме еднаквата горна част. :)

Torri del Benaco ни показваш и Castello Scaligero там.

 

chandni беше по-бърза. :)

Редактирано от Mary
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

chandni беше по-бърза. :)

Да, но Mary беше тази, която позна Castello Scaligero, а chandni просто разрови Google earth, така че заслугата е твоя и ти трябва да пуснеш следващата загадка  :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Museo del Castello Scaligero - Torri del Benaco?  :lol:

 

attachicon.gifcastello scaligero museo.png

Brava, Bravissimo, chandni !    :)  - имаме верен отговор!  :)

Brava, Bravissimo на  Mary,  която спомена Castello Scaligero и много правилно написа, че Castello Scaligero се намира в Сирмионе. 

Само че уловката се състои в това, че има Castello Scaligero в Сирмионе, обаче има има Castello Scaligero в Малчезине, а също така има Castello Scaligero в Тори дел Бенако, откъдето всъщност е снимката, както позна chandni 

Ето и снимка на крепостта:

post-139-0-14413000-1482852964_thumb.jpg

 

Понастоящем в нея се помещава етнографски музей свързан с местните традиции и рибарите от езерото Гарда. 

 

 

Някой с право ще се запита защо и трите крепости са "Scaligero". скалиджеро (scaligero) на италиански означава "нещо свързано със Скала", в случая тези крепости са свързани с известната фамилия дела Скала (della Scala) от Верона.

 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 12
Връзка към коментар

Да, но Mary беше тази, която позна Castello Scaligero, а chandni просто разрови Google earth, така че заслугата е твоя и ти трябва да пуснеш следващата загадка  :)

Ти давай загадката. :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Хирошима, Паркът на мира.

Приемам отговора ти за верен  :) Наистина е Хирошима и наистина е паркът на мира, а още по-конкретно - мемориалът на Садако Сасаки.

 

 

А ето и целият паметник.

10982367_840970905970133_861090193332926

Редактирано от Георги
  • Харесвам 11
Връзка към коментар

Тюбинген, Германия, замъка


E, днес за втори път ме изпреварват за малко, но не бях видяла отговора на Сосче преди да пиша.

Редактирано от pamela
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Браво на вас, веднага познахте :)
 

Точно така, тази красива ренесансова порта е главният вход на замъка Хоентюбинген, който се извисява над един от най-старите университетски градове в Европа -Тюбинген. За пръв път в аналите на града се споменава за този замък по времето на Хайнрих IV през 1078г.  Първоначално там живеят управниците на града, след около два века те го продават на графовете на Вюртемберг. През 1477г. граф Еберхад V, по-късно станал първият херцог на Вюртемберг, официално открива Тюбингенския университет, един от първите университети в Европа. Към средата на 18 век университетът придобива част от стаите на замъка, а през 1816г. крал Вилхелм I прехвърля собствеността на замъка изцяло на университета. В него се оформят библиотека, химическа лаборатория и астрономическа обсерватория.
Основен ремонт на замъка е направен през 1979-1994г., след което там са изложени археологическите колекции на университета. Понастоящем замъкът Хоентюбинген е един от най-големите европейски университетски археологически музеи, съдържащ колекции с експонати от ранната човешка история, античността, древен Египет и Близкия изток. 
Ренесансовият портал (на снимката) е в този си вид от 1606г.

Хайде, Сосчето е наред или Памела, както се разберете  :)
Редактирано от iaia_mama
  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Благодаря! 

iaia_mama , много хубаво сте го написали.Признавам ,че интереса ми в тази посока беше свързан основно с университета и не съм била на място ,но ще се поправя! :)

 

  Сега да попитам и аз:

 

 

post-769-0-57342300-1482913001_thumb.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.