Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

Или по-скоро Оборище?

 

Правилен отговор!

 

Мраморната плоча, която сега се намира в двора, е красяла главния вход на италианското училище в периода 1928-1944. По соца помним сградата като Музикалното училище. Впоследствие е реституирана на католическата църква и се ползва ... за църква. На Коледа попаднах там на служба. Свещеникът я водеше на английски, а прихожаните си мълвяха Отче наш всеки на своя си език. Доколкото знам сградата е занемарена, защото са изчаквали някакъв законов срок за промяна на предназначението. Но има признаци, че е минал и реконструкцията и в бутиков хотел (с параклис?) ще започне всеки момент.

 

Историята на сградата е добре разказана с илюстрации тук: http://stara-sofia.blogspot.bg/2011/01/5.html

 

Това, което многа да добавя от себе си е, че баба ми е преподавала там български език през първата половина на 1930-те.

 

Двуцветко е наред

  • Харесвам 15
Връзка към коментар

Ellena благодарностите са изцяло за Mary. Без нейната намеса нямаше да видят бял свят следващите интересни загадки (или поне нямаше да са снощи) :)

По новата загадка предположение... Отзад зад монумента море ли е? И ако да: Черно или Каспийско? :biggrin:

Редактирано от woman_in_white
Връзка към коментар

А паметник ли е?

 

Извини невежеството ми, но гледах филмче за опитите за разработки на летящи чинии по време на Втората световна война.

Та предложеното за разгадаване, досущ прилича на един ракетен 'launchpad' в Полша :)

Връзка към коментар

Правилен отговор!

 

Мраморната плоча, която сега се намира в двора, е красяла главния вход на италианското училище в периода 1928-1944. По соца помним сградата като Музикалното училище. Впоследствие е реституирана на католическата църква и се ползва ... за църква. На Коледа попаднах там на служба. Свещеникът я водеше на английски, а прихожаните си мълвяха Отче наш всеки на своя си език. Доколкото знам сградата е занемарена, защото са изчаквали някакъв законов срок за промяна на предназначението. Но има признаци, че е минал и реконструкцията и в бутиков хотел (с параклис?) ще започне всеки момент.

 

Историята на сградата е добре разказана с илюстрации тук: http://stara-sofia.blogspot.bg/2011/01/5.html

 

Това, което многа да добавя от себе си е, че баба ми е преподавала там български език през първата половина на 1930-те.

 

Двуцветко е наред

 

Аха!

 

След това:

 

post-247-0-41724900-1482961440.jpg

 

...и това:

 

http://stara-sofia.blogspot.bg/2011/01/5.html

 

...и това:

 

https://translate.google.com/#it/en/opera

 

...ми стана ясно какво всъщност значи изразът: „Това е друга опера“.

Винаги съм се чудел защо пък точно опера, а тя каква била опер работата :)

 

 

С Двуцветко съм съгласен - онова там е произведение на изкуството. На кофражно-бетонджийското изкуство :) Тоя монументален стил ми навява мисли за Средна Азия, някой от -становете.

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Elogio del Horizonte или с две думи Възхвала на хоризонта. Противоречива абстрактна скулптура от известния баски скулптор Едуардо Чилида Хуантеги. Поставена е в парка Санта Каталина в Хихон през 1990-а и от тогава е символ на града. Малко е безумна, но това е може би защото не разбирам от изкуство - за сметка на това гледките от там към Атлантика (Кантабрийско море) и Хихон са зашеметяващи гарнирани с убийствен вятър.

 

АСМ - твой ред е.

post-299-0-24828600-1483076682_thumb.jpg

post-299-0-62800700-1483076721_thumb.jpg

post-299-0-26867900-1483076755_thumb.jpg

  • Харесвам 14
Връзка към коментар

Открих го!

Мавзолеят на Ясър Арафат в Рамала.

Как го открих? Пробвах да го прочета надписа, но снимката не е отчетлива, а и не е сигурно, че надписът съдържа името. По-вероятно да е някой цитат от корана. Но  ... снимката е от ноември 2016. Постингите ти малко преди това са за пътуване в Израел. На кой арабин биха построили в сравнително нови времена (модерна архитектура) мавзолей с почетен военен караул там някъде?

Или е крал Хюсеин, или е Арафат. Е, оказва се, че е Арафат  :)

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Верен отговор. Не очаквах да е чак толкова трудна задачата, че да се стигне до такова търсене. Никой ли не е ходил в Рамала?

П.П. Как да го ева разбра, че е от ноември? :D

Редактирано от ACM
Връзка към коментар

Верен отговор. Не очаквах да е чак толкова трудна задачата, че да се стигне до такова търсене.

П.П. Как да го ева разбра, че е от ноември? :D

 

Виж си името на jpg файла  :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.