Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

Това означава ли, че съм аз да пускам снимка?

 

Точно ти си. Благодаря, че ме изчакахте да се наспя :)

Това е статуята на Големия Буда от Камакура. Представлява бронзова статуя на Амитабха (Амида) Буда, която се намира в храма Котокуин. С височина от 13.5 метра това е втората най-висока бронзова статуя на Буда в Япония. Тя датира от 1252 г. и първоначално е била разположена във вътрешността на храма. От 1495 г. статуята стои на открито след като стените на храма са били разрушени на няколко пъти от тайфуни и приливни вълни.

 

Перфектен отговор - благодаря!

А това е лицето...

 

561815_3887604665949_440222317_n.jpg

 

 

Връзка към коментар

domus aurea - Златната къща на Нерон, в която все не успявам да вляза :)

Да. Това е най-впечатляващото място в Рим за мен.

Domus Aurea. Започва да се разкопава / буквално/ в средата на ХХ век. Разположена е на хълм до Колизеума, срещу Сан Клементе. При първоначалните разкопки се открива приблизително правоъгълна форма, в последствие и полукръг. Археолозите са се чудили защо няма симетрия в тази сграда. Следва доразкриването на октогоналната зала с купол, който сме виждали в Пантеона и нататък започва да се появява повторение на правоъгълната, вече разкрита структура. Оказва се, че кръглата зала е центъра на симетриалната ос на вилата. Тя е била с изглед към градини и лозя, за първи път там има вътрешен Нимфеум - водонапорна система, завършваща с фонтан - светилище.  Огромни сводове, уникална система от прозорци, трансформираща светлината през помещенията. Най - впечатляващи са фреските. Били са открити случайно в средните векове, като са вярвали, че това са пещери - гроти. В пролуките от 1-2 м са се вмъквали и Микеланджело и Рафаел и много други, за да ги изучават. Стилът, с който са изписани Ренесансовите сгради , в това число Сикстинската капела и стаите на Рафаел, вила Фарнезиана и т.н се нарича "гротеска" / от грота - пещера/ Характерните "стики" - обемните контури на медальоните, три-измерните картини - всичко това го видях в Домус Ауреа. Препоръчвам най-горещо да се посети! Прави се с тур с гид, трае час и половина.

post-228-0-85319500-1483890173_thumb.jpgpost-228-0-80603900-1483890198_thumb.jpg

post-228-0-52204400-1483890239_thumb.jpg

Редактирано от Цвете
  • Харесвам 13
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.