Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

Най-много ми прилича на Обидош - Португалия.

Вероятно не е това - не виждам крепостните стени на заден план, а и това хълмче (планина)

Но все пак - благодаря ти, че ме върна на това място. :)

 

p.s. Да помогна на следващия - на номера на мотора пише Cabo Frio  ;)

Редактирано от ven62
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

 

p.s. Да помогна на следващия - на номера на мотора пише Cabo Frio  ;)

И аз да помогна - снимката не е от Кабо Фрио, там няма такива стари къщи   ;)

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Много ми прилича на Tiradentes... Павираната улица нагоре към храма.


P.S. Но като нищо може да да е Ouro Preto или Mariana. Всички те - Бразилия.

Редактирано от Гост
Връзка към коментар

Хм, чак толкова ли трудно се различават...

 

 

Просто ти ги познаваш на петте си пръста :) Но чест ми прави, че разпознах мястото на 95%. Толкова харесах Tiradentes... много! Почвам да мисля загадка, благодаря. А ти ако искаш, драсни два реда за тази църква... 

Връзка към коментар

Oууу, лъха на нещо Андалуско! Отивам да ровя, няма да се обаждам :)

Всъщност, нищо не намерих при теб, но си спомних, че по едно време се бях запалила да си резервирам една такава къща-пещера, близо до любимата ми Гранада, та ще си отговоря, щот сама си го открих: Гуадикс, Андалусия, Испания :)

http://myroads.mobi/11196/guadiks-kadeto-hilyadi-zhiveyat-v-peshteri-i-dnes-guadix-triglodyte-town-in-spain/

Редактирано от eloena
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Цвете, ти си :)

Вила Сан Микеле е построена преди повече от век от шведския лекар Аксел Мунте. Пристигайки на Капри, той поема по дълго и стръмно каменно стълбище, което го отвежда край руините на малък параклис, построен в чест на Сан Микеле. Запленен от красотата на това място, Аксел Мунте решава да изгради дома си точно тук. „Къщата ми трябва да е отворена за слънцето, вятъра и гласа на морето, точно като гръцки храм и да има светлина, светлина, светлина навсякъде,” казва Аксел Мунте и успява да постигне това, изграждайки Вила "Сан Микеле".

Източник: http://www.bg-damma.com/stil-na-zhivot/potchivki-i-turizam/3444_Capri

Горещо препоръчвам биографичната книга на Мунте - Легенда за Сан Микеле.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Край ! Спирам да влизам в тази тема, официално ме подтиснахте :) От месеци я следя и дори не съм бил близо до познаването на нито една :)

Даааа и аз така. Жалко , че и на места на които съм била, пак не можах да разпозная снимките . ... но няма да се отказваме.

Връзка към коментар

Прилича ми на музея на рамен, но може и да не е той...  Не е ли някъде около Osambashi pier?

 

11054880_841015125965711_876434473669388

Редактирано от chandni
Връзка към коментар

Мястото от твоята снимка е, но не съм влизала и не знам дали там е Музеят на рамена.

 

Yokohama Red Brick Warehouse - исторически сгради, построени в началото на ХХ век, използвани за митнически дейности. Както знаем Йокохама и пристанището и са вратата на Япония за търговците от останалия свят. В момента пространството е предназначено за културни прояви, музеи и магазини.

 

 

chandni, ти си!

post-228-0-98822700-1484082223_thumb.jpg

Редактирано от Цвете
Връзка към коментар

Кратерът Нгоронгоро е най-голямата непокътната калдера в света. Името "El-Nkoronkoro" е дадено от Маасаите и означава "Gift of Life". Британските колонизатори се затруднявали с произношението и го трансформирали в "Нгоронгоро". Днес стените на кратера се издигат стръмно на височина 600 м от дъното, което се е превърнало в обширна долина с площ 260 кв. км. Тази долина е резерват и е едно от най-гъсто населените места с диви животни в Африка. Тук живеят приблизително 25 000 големи животни.

 

oli_mali, ти си :)

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Нека да качваме снимки, а не линкове - има компютри, които блокират социалните мрежи, и не само :) Лично аз не виждам снимката...

Заповядай.   :)

post-2276-0-06044400-1484085526_thumb.jpg

 

Гледам да не "задръствам" сървъра със снимки, особено в тази тема, където се пускат много, затова хотлинквам :)

Редактирано от chandni
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.