Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

Вече всеки от нас може да погледне на карата и да намери, че градчето се казва Растоке.

Според на Роси 777 трябва да ѝ се признае за познат отговор,

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Град Slunj е с население около 1 700 души и общо взето е известен с една местност, която се води старата му част и се казва Rastoke. Rastoke се води историческия център на Slunj и представлява комплекс от водни мелници и красиви малки водопадчета. Първата мелница в района датира от XVII век, а максималния брой, който са достигали, е бил 22. Мелниците са се задвижвали от хоризонтални гребла под формата на колела. Водата завърта тези колела, които посредством специален механизъм предават движението на едни кръгли камъни, които смилат царевицата. За да се постигне достатъчно сила, падащата вода от водопадите била пренасочвана под специален наклон от 35 градуса.

 

Роси 777 - ти си :)

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

2013 пътувайки към Плитвичките езера го мернах това местенце , то се вижда от пътя и си казахме ,като се прибираме към България ще спрем . Но на връщане валеше като из ведро и го пропуснахме. И днес като видях снимката много се зарадвах ,че и аз мога да отгатна мястото, но за съжаление бях на работа и не мога да ровя и да търся точното име  , само в съзнанието ми изплуваше табела с буква Р...... :lol: . От дълго време следя темата но за съжаление нищо не мога да позная , но пък научих за много нови местенца :) . Благодаря ,че ми признахте отговора . :)

Много се чудих коя снимка да ви сложа и ето това е моята загадка : Кой е града ?post-5400-0-86067300-1484162582_thumb.jpg

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Откъде към къде е снимано, че не се е хванало нито едно минаре ?

Като се излезе от този парк в долния му край се открива страхотна гледка към Босфора . Снимката е направена вървейки към моста Галата :)

 

post-5400-0-52362700-1484204061_thumb.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Откъде към къде е снимано, че не се е хванало нито едно минаре ?

Като допълнение към снимката на Роси 777, ето още една , пак без минарета, откъм водата, на почти същата панорама. :)

 

post-1504-0-59272500-1484205400_thumb.jpg

Предполагам, че новата загадка е от Виетнам. По шапките съдя....

Може и в Камбоджа да е, там също се гласят с такива шапки. ;)

Прилича ми на Siem Reap river.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Предполагам, че новата загадка е от Виетнам. По шапките съдя....

 

Не, не е от Виетнам.

 

Като допълнение към снимката на Роси 777, ето още една , пак без минарета, откъм водата, на почти същата панорама. :)

 

attachicon.gifP1240601.JPG

Може и в Камбоджа да е, там също се гласят с такива шапки. ;)

Прилича ми на Siem Reap river.

 

Не е и в Камбоджа. 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.