Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

Връв, но признавам си ползвах гугъл мапс !!!

 

Имаме участник познал верния отговор!

 

Село Връв - първото пристанище на българска територия по течението на Дунав. Намира се почти на границата между България, Сърбия и Румъния. Изолирано, но прекрасно. Населявано е от власи. Тези обаче не се давят на края на Дунава, а са много мили и гостоприемни хора. Връв е малко, старо и меланхолично село в северозападното ъгълче на България, на брега на Дунава. Всъщност то е най-северното селище в страната, c римската крепост Дортикум и сцена на важни исторически събития. Тук идва и граф Луиджи Марсили, който пръв приковава вниманието със скиците си върху старините и развалините по тези земи. А и за старите мостове. Макар и сега почти забравено от внуците на коренните му жители, във Връв има много хубави неща, които да се видят, пипнат и помиришат. Има и къде да преспите. Къщите се отличават от другите български села. Плитичините на Дунава лятото правят местността неузнаваемо красива. А върху бившата митница на пристанището е изписан италиански фашистки лозунг, но той не е странен остатък от минали времена; просто преди няколко години тук е бил сниман италиански исторически филм. Едно магаре редовно пасе в района и придава особен оттенък на посланието в лозунга  :lol:

 

Макар загадката да беше доста подвеждаща и трудна, се радвам че се случи подобно развитие. Обичам такива селца, търся ги и активно съдействам за запазването им.

 

2vruvv.jpg

 

15vruv.jpg

 

17vruv.jpg

 

3vruv.jpg

 

Връв

 

Айде сега следващия да пуска Айфеловата кула, че след тая загадка имат нужда от почивка хората :lol:   

Редактирано от Бай Добри
  • Харесвам 22
Връзка към коментар

Ще кача нещо, което намерих на телефона си и да си призная към този момент и аз не се сещам от къде е точно, но обещавам да го намеря за да може да потвърдя победителя.

 

Успех !

 

post-957-0-87107000-1484738936_thumb.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Имаме участник познал верния отговор!

 

Село Връв - първото пристанище на българска територия по течението на Дунав. Намира се почти на границата между България, Сърбия и Румъния. Изолирано, но прекрасно. Населявано е от власи. Тези обаче не се давят на края на Дунава, а са много мили и гостоприемни хора. Връв е малко, старо и меланхолично село в северозападното ъгълче на България, на брега на Дунава. Всъщност то е най-северното селище в страната, c римската крепост Дортикум и сцена на важни исторически събития. Тук идва и граф Луиджи Марсили, който пръв приковава вниманието със скиците си върху старините и развалините по тези земи. А и за старите мостове. Макар и сега почти забравено от внуците на коренните му жители, във Връв има много хубави неща, които да се видят, пипнат и помиришат. Има и къде да преспите. Къщите се отличават от другите български села. Плитичините на Дунава лятото правят местността неузнаваемо красива. А върху бившата митница на пристанището е изписан италиански фашистки лозунг, но той не е странен остатък от минали времена; просто преди няколко години тук е бил сниман италиански исторически филм. Едно магаре редовно пасе в района и придава особен оттенък на посланието в лозунга  :lol:

 

Макар загадката да беше доста подвеждаща и трудна, се радвам че се случи подобно развитие. Обичам такива селца, търся ги и активно съдействам за запазването им.

 

2vruvv.jpg

 

15vruv.jpg

 

17vruv.jpg

 

3vruv.jpg

 

Връв

 

Айде сега следващия да пуска Айфеловата кула, че след тая загадка имат нужда от почивка хората :lol:   

 

 

Не мога Да повярвам как едно толкова малко и бедно селце може да бъде представено наистина готино с подходящите фотографии.

 

Браво!!!!  

Солун?

Не е Солун.

За първи път не познават загадката ми от първия път :)  :) :)  

Редактирано от TeshkaR28
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Имаме участник познал верния отговор!

...

 

 

 

 

3vruv.jpg

 

Връв

 

Айде сега следващия да пуска Айфеловата кула, че след тая загадка имат нужда от почивка хората :lol:   

 

Поредни поздравления за бай Добри.

 

Между другото тази архитектура е типична за част от северозападна България. Ако не бях прочел, че къщата е в с. Връв, можех да се обзаложа, че е от с. Сталийска махала - на 10 км. от Лом.

 

Дали не е някакъв стил. Някой архитект има ли повече познания по въпроса?

Връзка към коментар

Поредни поздравления за бай Добри.

 

Между другото тази архитектура е типична за част от северозападна България. Ако не бях прочел, че къщата е в с. Връв, можех да се обзаложа, че е от с. Сталийска махала - на 10 км. от Лом.

 

Дали не е някакъв стил. Някой архитект има ли повече познания по въпроса?

Учили са, ven62, хората в чужбина и са се връщали тук да приложат наученото, а не като сега... Не съм архитект, но може би тази информация ще задоволи любопитството ти:

След Освобождението крайдунавските градове стават първите преносители на европейската архитектура благодарение на бързо установилите се търговски и транспортни връзки с Германия, Австро-Унгария, Сърбия, Румъния и Русия. През 1899 г. с Княжески указ е утвърден план за застрояване на Видин. В града пристигат първите инженери и архитекти, дипломирали се в реномирани европейски университети, които се включват в неговото изграждане. Значителен принос за новия европейски облик на Видин имат:

арх. Никола Нешов, завършил Кралското висше техническо училище в Щутгарт през 1894 г.

арх. Майер Аладжемов – Кралското Баварско висше училище в Мюнхен през 1909 г.,                

арх. Тодор (Тома) Върхота – чешки възпитаник                                                                                         

инж. Димитър Захариев, завършил Политехниката в Мюнхен през 1889 г.,                                 

инж. Тодор Кожухаров – Политехниката във Виена през 1890 г., както и много други.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Св. Георги, Неа Мудания  :)

 

Между другото го позна преди мен. Аз не бях сигурен къде е и тъкмо се разтърсвах, когато видях, че си написал и се сетих, че наистина е там.

Редактирано от TeshkaR28
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Браво! Имаме участник с верен отговор!  :)

Ах, как знам, как знааааам:))))

Ама,моля,нека някой да пусне следващата загадка!:)) Че съм в странство и съм много заета тука с едно Кианти и превъзходно пулпо.:((Отделно, дето нямам кьорава снимка под ръка:)))

  • Харесвам 12
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.