Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

Католическата катедрала в Jeonju, Южна Корея?

 

Ах, как знам, как знааааам :))))

 

Ей, опасни сте това магеланците, еле па ти  :) , човек и хималайска пътечка да сложи, пак ще я познаете  :lol: .

 

Както повелява традицията в темата - малко инфо за загадката.

 

post-139-0-84329800-1484993677_thumb.jpgpost-139-0-45636900-1484993675_thumb.jpg

Това е католическата катедрала в Чонджу (Jeonju) - град в Южна Корея с около 600х. жители. 

​Църквата е  построена в началото на XXв. (1908-1914г.) в романо-византийски стил под ръководството на френският проповедник Франсоа-Ксавие Бодуне. Хръмът е разположен на мястото, където са убити множество християнски мъченици, загинали при преследванията на християните (и католиците в частност) в Корея, кулминацията на които е е през 1866г. когато 8000 католици намират смъртта си в различни части на страната. 

Понастоящем в Южна Корея има около 8.5 милиона протестанти и 5.5 милиона католици. 

 

Църквата се намира в центъра на града, близо до традиционното Hanok Village - етнографски комплекс с характерните къщи в типичния корейски стил. 

 

post-139-0-12427500-1484993750_thumb.jpg

 

post-139-0-24238100-1484993755_thumb.jpg

 

срещат се и усмихнати девойки, облечени в национални носии.

post-139-0-56279300-1484993747_thumb.jpg

post-139-0-19014900-1484993745_thumb.jpg

 

А ако случайно корейската кухня не ви допада много, може да хапнете .... какво?

Ами паста или пица  ;) 

 

post-139-0-80695800-1484993752_thumb.jpg

 

 

В случай, че сте в Сеул и имате ден на разположение - има безплатни еднодневни автобусни екскурзии до град Чонджу.

 

 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 14
Връзка към коментар

Е, няма загатки за вас! Точно така. Поглед от склоновете на Везувий към Неапол.

Няколко думи за Везувий: Това е единствения активен вулкан в континентална Европа. Той се намира на 1277 м. надморска височина в близост до Неаполитанския залив. Кратерът му е дълбок 217 м. и обиколка 1400 м. Последното му изригване е било през 1944 г., но въпреки, че е било сравнително слабо има 45 жертви. Разбира се най – голямото известно и унищожително изригване е през 79 г. от новата ера и е погребало под тонове пепел градовете Херкулан и Помпей.

 

Снимка на кратера. Много ме "измъчи" изкачването от 900 м. от паркинга до него, ама като по цял ден съм зад компютъра, как да имам тренинг.

 

Фичо - твой ред е.

post-2803-0-88364900-1485001561_thumb.jpg

Редактирано от Diana Doncheva
  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Мари Николова-давай следващата загадка!

Това е корабът на Одисей край Корфу ,който се лута по моретата на път от Троя за Итака.Нимфата Калипсо по тези брегове го омайва Одисей и му обещава безсмъртие ,но... както всички знаем, той след дълги странствания се завръща при жена си Пенелопа. :) 

Редактирано от Сосче!
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Е какво й е на снимката? Може да е навсякъде, но дайте да проявим въображение, пък може и да се налучка. Със сигурност не съм била на това място и не знам къде е, но виждам река, мост, нещо като фалически символ, нещо като каменен тотем, нещо като каменна тонколона и нещо като знаме в червено, жълто и зелено, обвито около дърветата /ако е знаме, де , че може да се окаже някаква маркировка/. Ако асоциацията със знамето е вярна, първото, което ми показа Гугъл в тази цветова комбинация е на Гана. От друга страна, гледайки пейзажа не ми изглежда много вероятно да е там, ама знам ли като не съм била в Гана :)

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Ами то и на мен така, ама реших да търся символи :) Освен това Мари не е ходила в Гана, та явно другаде е ключът към загадката.

Редактирано от lyusi
Връзка към коментар

Браво на strelec72!

Това е Ужупис - една от държавите на свободния дух!

Всъщност това е квартал в старата част на Вилнюс,където през 90-те се заселват група художници,а по късно го обявявят за самостоятелна република.Имат си парламент,супер забавна конституция,посланници в чужбина и т.н.Важна особеност е, че всички държавни служители се самоназначават.Националния им празник е 1 април.Въобще едно много готино,пъстро и отворено към хора с артистични потребности място.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Чувствам се много горда от себе си...Най-сетне и аз да позная снимка....Питанката от мен е

Къде се намира този замък

post-2195-0-57664900-1485165859_thumb.jpg

Редактирано от strelec72
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Хм. Не съм ходил на това място, но знам къде е или поне така мисля. Скоро четох една статия някъде в интернет за изоставените замъци в Европа. Снимката дори беше същата. Няма да споменавам, защото съм ползвал жокер. Нека другите да отгатнат. 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.