Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

Сега, за да не каже някой, че с Kaloyan89 си подаваме африканската топка, връщам играта в Европа (че да му е трудно ;)) и то с материал, който го няма в сводките (че да им е трудно и на любознателните четящи  ;))

 

Къде се намира този рядък за от западната страна на Желязната завеса паметник на датата 9 май 1945.

234.JPG

Връзка към коментар

Някъде във Великобритания май беше... Виждал съм го преди. Джърси? 

 

Джърси не е във Велиокобритания, но е правилният отговор.

Историята е, че като са откривали втория фронт с десанта в Нормандия, съюзниците просто са заобиколили укрепения до непревземаемост от германците остров Джърси и са го оставили на практика под обсада до края на войната.

На 9 май 1945, ден след капитулацията, са влезли и официално са го "освободили".

На което е посветен паметникът в столицата Сейнт Хелиер.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Liberation_Day_(Jersey)

 

Ти си.

Връзка към коментар

Мислех, че спада към Великобритания островът. 

 

Не точно. Да се каже, че е "британски остров" е вярно, но не и че е "част от Великобритания". Просто и ясно  :) 

 

http://fr.wikipedia.org/wiki/Jersey

 

Връзка към коментар

Уф, нека в събота вечер внесем малко раздвижване в схемата.

 

Въпросите са два:

 

1. Какво точно се има предвид с указателя към "Sun swim Department" ?  

 

456.JPG

 

Знаещите китайски имат предимство.

 

За останалите за жокер служи вторият класически въпрос

 

2. Какво е това и къде се намира?

 

345.JPG

 

Забележка1: двете снимки не са от един и същи град

Забележка2: за да се продължи играта са нужни правилни отговори и на двата въпроса. Как ще се определи победителят в случай, че различни участници отговорят на различните въпроси ... не съм решил още  :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Предполагам,че на втората снимка е мавзолея на Сън Ят сен в Гуангжоу. Указателната табела от снимка номер1 няма предвид Sun като слънце,а името-Sun (Yat-sen).Нещо такова ми се върти в главата. :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Брей като гледам последните отговори в темата са били домосед-Kaloyan89-домосед-Kaloyan89..... роднина-милиционер-роднина-милиционер :lol:

 

Elina ме е изпреварила с отговора си :) Редактирано от woman_in_white
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Предполагам,че на втората снимка е мавзолея на Сън Ят сен в Гуангжоу. Указателната табела от снимка номер1 няма предвид Sun като слънце,а името-Sun (Yat-sen).Нещо такова ми се върти в главата. :)

 

Това са около един и половина правилни отговори.

Сградата и градът са познати.

С едно наум, че не е точно мавзолей, защото не е погребан там, а е "мемориална зала"  или "зала-паметник". 

Подобна има и в Тайпе, Тайван.

Мавзолей има в Нанкин.

 

Остава да се познае какво точно свързано с д-р Сун Ятсен ще намерим, ако следваме табелата.

Връзка към коментар

Планинска пътечка и след пътечката езерце с водопадче, където д-р Сун Ятсен е обичал да се къпе и размишлява :lol:

 

Именно!

 

Все пак Elina позна първа и повече и сега е наред да пуска снимка. 

Връзка към коментар

Брей като гледам последните отговори в темата са били домосед-Kaloyan89-домосед-Kaloyan89..... роднина-милиционер-роднина-милиционер :lol:

 Elina ме е изпреварила с отговора си :)

Домосед е труден за затрудняване - повечето хора които отиват в Мавриций дори не стъпват в Порт Луи.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Май е доста еретично, но такава дребничка - прилича ми на Дж. Мазина... Обаче изобщо не виждам чертите на лицето...

Връзка към коментар

Да не са Роналд и Нанси Рейгън? каскетчето може да е ремисценция от актьорските години. 

 

Това и на мене ми дойде на ум, но Нанси не е толкова по-ниска от Роналд. А и нито каскета, нито очилата са на място.

Връзка към коментар

Жокер:Двамата са семейство и са свързани с един спорт-основатели са. Фигурите им са поставени на място,създадено от тях,което е ключово за този спорт.

Връзка към коментар

А бе аз го намерих по втория начин, но този спорт е толкова познат у нас, колкото и художествената гимнастика в Непал.

 

Е,все пак филми сме гледали.... :)
Връзка към коментар

А кой е този спорт, че ми стана много любопитно? Да не е нещо свързано с летенето?


Това и на мене ми дойде на ум, но Нанси не е толкова по-ниска от Роналд. А и нито каскета, нито очилата са на място.

Прав си. Аз пропуснах очилата.

Връзка към коментар

А кой е този спорт, че ми стана много любопитно? Да не е нещо свързано с летенето?

Ами хайде който се е сетил,пък макар и по "втория " начин, да напише за кое място и спорт става въпрос и да продължава играта.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.