Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

На 14.03.2018 г. в 6:56, AlexandraKo каза:

Ally Pally му викат лондончани, иначе е Дворецът Александра.

 

Малко информация:

Alexandra Palace се намира между Мусъл Хил и Ууд Грийн , в северен Лондон. Построен от Джон Джонсън и Алфред Мейсън и е открит през 1873 г., но е възстановен само от Джонсън през 1875 г. след пожар. Проектиран е да служи като публичен център за отдих, образование и развлечения и като отговор на  The Crystal Palace в Южен Лондон. Предвидено е било да бъде  "Народен дворец" и по-късно е наречен "Ally приятелски". От 1936 г. е дом на телевизия Би Би Си .

Голямата зала и Западна зала обикновено се използват за изложби, музикални концерти и конференции. Има кръчма, ледена пързалка и палмова градина.

Прекрасно място е и си струва да се посети, особено по време на организирани събития. Щоуто за автомобили, снимки от което публикувах е едно от тях. :)

 

image.png.c17fbbf289717d7f102d4c59b0e2a1be.png

http://www.alexandrapalace.com/

 

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Да наистина е Люксембург. Посетих го главно заради коледните базари. 

Мястото е Грунд (Grund) Едно невероятно живописен малък квартал /1/4 от града/, врязан дълбоко в пролом, а някои от каменните къщи са изградени директно в скални повърхности. Акцентите включват: мост от петнайсети век, древни каменни укрепления, терасовидни градини и лозя, удовлетворяващ асортимент от пъбове и ресторанти, миниатюрно голф игрище и миниатюрен влак (за миниатюрни пътници).Тук е бившият женски затвор, превърнат в природонаучен музей. Кварталът сега е център на нощния живот с множество кафенета, клубове, заведения и дискотеки.

Гледката е към Де Шемин де ла Конеше (Le Chemin de la Corniche) Тази пешеходна алея е построена върху укрепленията по протежение на източната страна на града. Ла Конеше е известен още като най-красивият балкон в Европа.  Corniche е част от екстензивния Walk Wenzel. Тази красива променада се простира над скалата Бок, на който са построени тези укрепления от 17-ти век. Обиколете романтичната пешеходна пътека, за да разгледате разрушените руини, които се намират над реката Alzette. Най красивата гледка е от моста на Rue Münster /на снимките долу/

Ето още снимки:

 

GOPR4789.jpg

GOPR4967.JPG

GOPR5000.JPG

GOPR5019.JPG

GOPR5110.JPG

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 15 минути , bad kid каза:

Да , едно от двете е :) ама уточни

Казвам Лече.

И пак се колебая между Санта Киара и Санта Тереза, ама май- втората.

Дето фасадата беше надстроявана и недовършена. При този ракурс и при това осветление не съм съвсем сигурна. :(Но, залагам на Санта Тереза в Лече.

 

Редактирано от AlexandraKo
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 10 минути , bad kid каза:

Правилно, това е Санта Тереза в Лече. За съжаление не знам подробности за нея

ти си :)

Намерих си и моите снимки:

P1110518.JPG.5618094d9d90f0a55bceb580b4a8c9d9.JPG

 

P1110520.JPG

P1110522.JPG

P1110523.JPG

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Точно така, това е селото на Попай моряка в Малта. То е построено, когато Уолт Дисни и Парамаунт Пикчърс решават да направят филм, базиран на популярната анимационна лента за Попай Моряка. Изграждането на снимачната площадка започнало през юни 1979 година. Заснемането на филма започва през януари 1980 година, а проектът бива завършен декември същата година. Днес снимачната площадка е отворена за обществеността.

Zara, ти си :)

Връзка към коментар

Веднъж познах, но ме изпревариха. Загатвам лесно. Каква е тази статуя , в кой град , и какво изобразява. И защо ми се ходи там всяка година?  Къде е оригинала, в коя страна?И ми се иска факти за първата, за оригинала ... да ме засипете..  :)

188697_181542251888420_7604853_n.jpg

Връзка към коментар

Статуята на Христос Спасителя в Рио. Ходи ти се всяка година там поради същата причина както на мен - карнавала :girlcrazy:. Със своите 32 метра това е третата най-висока статуя на Исус Христос в света, първите две са в Полша и Боливия.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Благодаря, @cumalissa. Пожелавам на теб, както и на себе си, пътуване до Рио по време на карнавала.

 

И от мен нещо лесно - къде се намира фонтанът на снимките и коя е жената?

 

 

 

DSC_0858.jpg

DSC_0856.jpg

Връзка към коментар

Фонтанът се намира в Градината на Диана в северната част на Château de Fontainebleau и да, статуята е на богинята на лова Диана.

Понеже и двамата дадохте по половин отговор, моля да се споразумеете кой да пусне следващата загадка :).

 

 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.