Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

преди 14 минути , Zaro каза:

Боянски водопад?

Личи си кой ходи в планината и през зимата :)

Твой ред е за загадка.

 

Витоша е най-красива зиме, но да не е през уикенда и да може човек да си спи на някоя хижичка, през нощта да навали яко и на сутринта да проправяш пъртина. Тогава се беше случила една наистина люта зима и температури от около -20 се задържаха около седмица, та водопадът хубаво замръзна. Няколко дни поред си скитах в планината, без да срещна почти никого. А снимките от водопада са от деня, в който се получи много рязко затопляне и образът с каската наистина си диреше белята. Справяше се добре с катеренето, но ледът вече не беше съвсем подходящ и той затова използва и скалата, където може. Няма и час след това огромни ледени висулки от водопада почнаха да се откършват и скоро след това вече си потече и вода. Късметлия човек се оказа :) 

 

 

Редактирано от master_of_germs
  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 51 минути , master_of_germs каза:

Личи си кой ходи в планината и през зимата :)

Твой ред е за загадка.

 

Витоша е най-красива зиме, но да не е през уикенда и да може човек да си спи на някоя хижичка, през нощта да навали яко и на сутринта да проправяш пъртина. Тогава се беше случила една наистина люта зима и температури от около -20 се задържаха около седмица, та водопадът хубаво замръзна. Няколко дни поред си скитах в планината, без да срещна почти никого. А снимките от водопада са от деня, в който се получи много рязко затопляне и образът с каската наистина си диреше белята. Справяше се добре с катеренето, но ледът вече не беше съвсем подходящ и той затова използва и скалата, където може. Няма и час след това огромни ледени висулки от водопада почнаха да се откършват и скоро след това вече си потече и вода. Късметлия човек се оказа :) 

 

 

Така и не се научих да я харесвам тая Витоша. Няма я тръпката да се катериш, а краят все да не идва. Таман набереш скорост и вече си прехвърлил планината и започваш да се спускаш.

Това, което не ми харесва да Витоша е, че няма място, в което да си истински в недрата на планината. Така, както можеш да го усетиш в другите планини. Малка ми е, леснодостъпна. Няма камънак, няма го усещането да си възнаграден за усилията да се изкачиш.

 

Да продължим с лесните снимки. Тая е наистина брутално лесна, но ми дойде първа, а и е от хубаво място, обогатяващо.

IMGP6315.JPG

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Аз също не харесвам Витоша поради описаните от @Zaro причини. Този престой с биене на пъртина през еднометров сняг беше единсвеният път, когато я почувствах като истинска планина.

 

преди 44 минути , Zaro каза:

Да продължим с лесните снимки. Тая е наистина брутално лесна, но ми дойде първа, а и е от хубаво място, обогатяващо.

IMGP6315.JPG

Обогатяващо в смисъл?... Не става въпрос за обогатяване на уран, надявам се :)

 

Ама, за да върви играта - дали не е в близост до Рилския манастир?

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 18 минути , master_of_germs каза:

Аз също не харесвам Витоша поради описаните от @Zaro причини. Този престой с биене на пъртина през еднометров сняг беше единсвеният път, когато я почувствах като истинска планина.

 

Обогатяващо в смисъл?... Не става въпрос за обогатяване на уран, надявам се :)

 

Ама, за да върви играта - дали не е в близост до Рилския манастир?

Топло.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

На тия планинарските, само седя и гледам.Заровите винаги са ми мнооого мъчни, ходила съм тук-там, ама, само, до където се стига с кола. :(Чак ме е срам, че съм такъв мега-градски турист.:(

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Да, ама настоящата загадка на Zaro май не е хич планинарска и е от място, ако не чак масово, то поне достатъчно често посещавано и от много градски туристи. ;)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, Rainy каза:

Има пъхнати бележки - като Стената на плача :) 

@master_of_germs го позна, но ще пусна едно закачливо жокерче. Мястото може да разплаче човек не с трудността на изкатерване, а с трудността на провиране.

 

  • Смея се 1
Връзка към коментар

Няма мераклии да минат през изпита на Св. Иван Рилски.

 

Както @master_of_germs вече каза, мястото е близо до Рилския манастир. Зидът е до аязмото при "пещерата" на Св. Иван Рилски. Пълно е, както се досещате, с листчета с пожелания. Що се отнася до пещерата, тя не е такава в истинския смисъл на думата. По-скоро е купчина големи камъни, във вътрешността на които се е оформило пространство, което има вход отдолу и изход отгоре. Защо казвам вход отдолу, а изход оторе, а не обратното или в двете посоки? Щото движението в обратната посока е почти невъзможно. Поверието, е че може да премине само този, който е праведен. На излизане нагоре трябва да се направи една по-особена извивка на тялото в един момент. За заклещени не се е чуло досега. Както всички знаем, в България грешници няма :biggrin:.

 

Който не е бил, трябва задължително да отиде.

 

@master_of_germs е на ред.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 13 часа, Zaro каза:

Камъните на планините ли ще мерим :lol:

 

Kamynak.JPG.213bd4ae0bca3df3227a1be4b02990df.JPG

Ми кат' сте рекли :biggrin: ...

...Кой е тоя връх, колко е висок, какво е това навръх камЕнЯка и как се стига дотам? :)

peak.jpg.142d8122b8e31e94593c824ff740a54b.jpg

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 14 часа, master_of_germs каза:

Ми кат' сте рекли :biggrin: ...

...Кой е тоя връх, колко е висок, какво е това навръх камЕнЯка и как се стига дотам? :)

peak.jpg.142d8122b8e31e94593c824ff740a54b.jpg

 

 

На някакъв лифт ми прилича това горе.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 8 минути , Zaro каза:

На някакъв лифт ми прилича това горе.

Основното предназначение на сградата не е като лифтова станция. Но е вярно, има и лифт от другата страна. И с лифта е единственият разрешен достъп до върха. Макар че тоя лифт има всичко на всичко една кабинка :) Точно тази!

5ab64245896cc_cablecar.thumb.JPG.0e79bdd3bae97f7f11715d04dcd72e34.JPG

Връзка към коментар
На ‎23‎.‎03‎.‎2018‎ в 23:17, master_of_germs каза:

Ми кат' сте рекли :biggrin: ...

...Кой е тоя връх, колко е висок, какво е това навръх камЕнЯка и как се стига дотам? :)

peak.jpg.142d8122b8e31e94593c824ff740a54b.jpg

 

 

Високи Татри - Ломницки щит 2634 м. Имам чудесни снимки от Татрите от преди 9 години, но чакам да довършиш темата за Словакия за да добавя някоя.

  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , hristov.hb каза:

Високи Татри - Ломницки щит 2634 м. Имам чудесни снимки от Татрите от преди 9 години, но чакам да довършиш темата за Словакия за да добавя някоя.

Съвсем точно! Ти си наред :) Добре,ч е беше тази тема да се сетя, че имам недовършен фотодневник ;)

Ломницки щит е вторият по височина връх в Татрите и най-високото място в цялата Карпатска планинска система, където е позволено да се изкачиш без планински водач. Догоре се стига с тоя лифт, чиято кабинка побира до 14 души и задължително за такова пътуване си се иска предварителна резервация. Престоят горе в обсерваторията е ограничен до 50 минути.

DSC04650.thumb.JPG.eafa5f0ee3dd9d72d6a568c72d7e72bb.JPG

DSC04651.JPG.b9ab14da1b257924eea98972e1729990.JPG

 

 

  • Харесвам 11
Връзка към коментар
преди 21 минути , master_of_germs каза:

Съвсем точно!

Сигурен бях, че е от словашкото ти планинарстване, но пожене не познавам района, щеше да е стреляне на сляпо. Иначе намерих върха, но не и снимка на кабинката.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.