Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

И сега една снимка, специално за @AlexandraKo :biggrin:, една много лесна планинарска снимка, макар и с лошо качество.

 

Жокер 1 - едно от имената на върха се съдържа в това, което се вижда на снимката.

Жокер 2 - един от най-красивите върхове, да не кажа най-красивият, в Пирин и в България изобщо, алпийски катерачески обект. IMG_3502.thumb.JPG.6b0aedb28660b642bdbb22fa112d6fb2.JPG

Редактирано от Zaro
  • Харесвам 1
  • Браво 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар

Zaro,загадката ти е много хубава.Разгледах сума ти снимки на Пирински върхове,развихрих си фантазията по жокер 1(не ми помогна).Най-близкото до твоята снимка,което видях е връх Голяма стража.

  • Харесвам 3
  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 16 минути , AlexandraKo каза:

Заро, АлександраКо казва:

Синаница или Разцепеният връх.

@master_of_germs да не е подсказвал?

 

Да, Синаница е. Разцепеният връх се вижда разцепен откъм Сандански. Там така и му казват. За съжаление нямам собствена много хубава снимка, затова ще си позволя да пусна две от нета:

 

image.png.b2dbb2bce7ec2dcb89845cfb9a66c424.png

 

http://www.ksuhorukov.info/site/portfolio/muratovo_sinanica/#prettyPhoto

 

image.png.59cc3b84eefcc981356694588e4c7754.png

 

https://martinemilov.wordpress.com/2014/01/18/синаница-красива-но-опасна/

 

 

 

Редактирано от Zaro
  • Харесвам 7
  • Браво 1
Връзка към коментар

По някои карти  от соца се среща и като Сини връх, а синьото също е доста в заровата снимка. И това може да се отговори на жокера, не само типичната разцепена форма ;) Аз мислех, че @Иван Попов ще отговори като местен, ама яко чете за изпити. Пък и въпросът беше зададен с ясен адресат :)

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 25 минути , Zaro каза:

@master_of_germs да не е подсказвал?

 

Да, Синаница е. Разцепеният връх се вижда разцепен откъм Сандански. Там така и му казват. За съжаление нямам собствена много хубава снимка, затова ще си позволя да пусна две от нета:

 

image.png.b2dbb2bce7ec2dcb89845cfb9a66c424.png

 

http://www.ksuhorukov.info/site/portfolio/muratovo_sinanica/#prettyPhoto

 

image.png.59cc3b84eefcc981356694588e4c7754.png

 

https://martinemilov.wordpress.com/2014/01/18/синаница-красива-но-опасна/

 

 

 

Ееееее, аз веднъж ще ти позная загадката, а пък тиииии - някакви съмнения.:( Аз да не съм преписвачка - оставачка! Виж, какво пише над снимката ми в профила, деее! Отличничка съъъъм!:dancing:

Даже знам и още нещо - че не се знае, що му е това името. Дали на някакъв виден османлия Синан, нам си кой си или на “синан “ - което било “копие”на арабски май.

И другата теза, дето я поднася Мастерът - във връзка със синия цвят.

преди 18 минути , master_of_germs каза:

По някои карти  от соца се среща и като Сини връх, а синьото също е доста в заровата снимка. И това може да се отговори на жокера, не само типичната разцепена форма ;) Аз мислех, че @Иван Попов ще отговори като местен, ама яко чете за изпити. Пък и въпросът беше зададен с ясен адресат :)

Адресатът отговориииии, чакам си шестичката!:lol:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 38 минути , master_of_germs каза:

По някои карти  от соца се среща и като Сини връх, а синьото също е доста в заровата снимка. :)

 

преди 12 минути , AlexandraKo каза:

И другата теза, дето я поднася Мастерът - във връзка със синия цвят.

Адресатът отговориииии, чакам си шестичката!:lol:

Ако не ме лъже паметта, името Сини връх е от годините на възродителния процес. Харамията в Рила стана Хайдута.

 

Хайде, заслужи си шестичката :)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 2 минути , Zaro каза:

 

Ако не ме лъже паметта, името Сини връх е от годините на възродителния процес. Харамията в Рила стана Хайдута.

 

Хайде, заслужи си шестичката :)

А Джангала стана "Самодивски връх"... и прочие, и прочие остроумия... :no2:

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 3 минути , Zaro каза:

 

Ако не ме лъже паметта, името Сини връх е от годините на възродителния процес. Харамията в Рила стана Хайдута.

 

Хайде, заслужи си шестичката :)

Ох, благодаря! Много  ми е ценна.

Отстъпвам си реда  на някого, дето има желание, пък не е успял до сега.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, master_of_germs каза:

По някои карти  от соца се среща и като Сини връх, а синьото също е доста в заровата снимка. И това може да се отговори на жокера, не само типичната разцепена форма ;) Аз мислех, че @Иван Попов ще отговори като местен, ама яко чете за изпити. Пък и въпросът беше зададен с ясен адресат :)

Точно така ама Вие сте отговорили и без мен! Иначе 6 за 

@AlexandraKo   :yahoo: и за @master_of_germs!.Мале Синаница еее много яко местенце! 

@mary_shery Гърция или Словения е !.. :lol:

Връзка към коментар

Словения е по-близо, но все още студено. Аз си трая. Не съм бил, но имам нечестното предимство да знам, къде задаващата загадката е скитала заедно с жена ми.  Не е сложила най-разпознаваемата гледка към скалите, но цветът им е толкова характерен, че трудно може да се сбърка.

А и има една държава, в която @mary_shery е много по-голям експерт, отколкото Словения.

Връзка към коментар
преди 2 минути , master_of_germs каза:

А и има една държава, в която @mary_shery е много по-голям експерт

Цнтърът на Вселената...? Македония? :lol:

  • Шок 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 17 часа, mary_shery каза:

Къде се намират тези скали и какво има върху тях?

 

970650_10201044872944943_2099685807_n.jp

Върху тези скали има ли мост?

Който не води наникъде, а просто ги свързва. Има подобни близо до Дрезден.

 

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към коментар

Браво! :)

Скалите са част от национален парк Саксонска Швейцария, близо до Дрезден и на границата с Чехия. Простират се на огромна площ и са много интересно ерозирали в различни форми. Тази група, които аз съм снимала са отделени под името The Bastei и са свързани с каменен мост, за да може туристите да се насладят на невероятните гледки към Елба и да се докоснат до скалите. Името значи буквално бастион и идва от някогашен замък, който е бил разположен там и се говори, че е бил най-големия в региона. В момента обаче почти нищо няма останало от него, поне аз не видях друго освен редени камъни тук-там. За тези, които искат и да изкачат скалите има пригодени маршрути за виа ферата, които са малко встрани от основната група, където е моста. Дават осигуровки на място и дори малки деца се пробват. Следващият път нищо чудно и аз да пробвам. :) От толкова гледане и захлас по скалите и гледката надолу за малко щях да си изпусна туристическия автобус, тъй като бях забравила накъде е паркинга и за малко да сляза в селото. По принцип е голяма лудница, но когато аз бях,се изсипа един проливен дъжд за 15 Мин и хората се разбягаха, заседнаха в кафенето и оставиха целия маршрут за неколцина ентусиасти. 

Ето още няколко снимки, дано ви харесат! :)

 

945647_10201044872464931_81352784_n.jpg?

 

971734_10201044879425105_2050874694_n.jp

 

943680_10201044881785164_1852711388_n.jp

 

945218_10201044879185099_1502057635_n.jp

 

  • Харесвам 20
  • Браво 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.