Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

И Заро и Леси познаха, но на Леси отговорът е изчерпателен. Леси, ти си.

 

 

Пещерата Мелисани се намира на остров Кефалония, в близост до градчето Сами.

При земетресение пропада част от земните пластове и под тях се открива пещерата известна и като пещерата на нимфите. Дълбочината на водата в езерото е около 50 м. Мастото е уникално и има страхотна акустика. Когато посещавах пещерата в една от лодките имаше една дама - оперна певица, която като запя и беше страхотно.

 

В градчето Сами е заснет филма Капитан Корели с Никалъс Кейдж и Пенелопе Крус. Сюжетът на филма е една любов на фона на гръцката съпротива.

Редактирано от mililia
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Триест, замъкът Мирамар

 

Ех, най-накрая се включих.  Обикновено вечер късно ви преглеждам, но днес съм навреме

Редактирано от dikrasteva
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Абсолютно!

Мината е от 14 век. В началото на посещение са ходили предимно знатни хора или учени. Нормалните туристи се появяват векове по-късно. Доста почакахме, но поляците здраво си я експлоатират, както каза гида ни вече не е солна мина, а златна мина.
Мината е пълна със статуи, издялани направо върху стените от каменна сол от миньори - любители. (Ако близнете стените, пода или тавана, всичко е каменна сол. )

Това е част от най-голямата и най-красивата камера, която е и действаща църква.Има служба всяка неделя в 8 часа сутринта.
Може и да се ожените, ако искате!

Всичко тук е направено от сол - полюлеи, статуи, под, олтар.
Всичко е направено от трима миньори любители за 60 години, двама са братя.
 

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Моя приятелка живееше в този град... беше се снимала пред този замък (изрязала съм я от снимката)...

Да подскажа градът е в Белгия :)

post-2076-0-01213100-1416242339.jpg

Редактирано от woman_in_white
Връзка към коментар

Замъкът Хет Стийн в Антверп.

Издигнат между 1200 и 1225 година замъкът Стийн днес се счита за най-старата сграда в този белгийски град. По това време дворецът е известен просто като замъка Антверпен. След един основен ремонт и разширяване на средновековната крепост през 1520 година по време на управлението на Карл V, тя започва да се нарича Хет Стийн , което в буквален превод означава „Скалата”.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Вече всички сме го гугълнали, но наградата си е за woman_in_white. Няма измъкване!

 

Щом няма измъкване - така да бъде. Все пак да кажа и къде е... Това е замъкът Стийн в Антверпен, Белгия. :)

Надявам се kakadu да каже нещо интересно докато аз измисля новата загадка :)

 

Едит:

 

Това е едно много симпатично градче в... Къде е правена тази снимка? И от къде е снимано? :)

post-2076-0-61546100-1416245395_thumb.jpg

Редактирано от woman_in_white
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Rothenburg-ob-der-Tauber - Бавария Германия

 

 

п.п. Сега видях, че трябвало да се отговори и от къде е снимано - от високата кула за д кметството

Редактирано от dikrasteva
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Rothenburg-ob-der-Tauber - Бавария Германия

 

Поздравления! :)

 

Ротенбург об дер Таубер (Rothenburg ob der Tauber) е малък град в Бавария.

Намира се на река Таубер. Интересното е, че е почти запазен средновековен град и е световноизвестна туристическа атракция. На мен ми се струваше, че съм попаднала в приказките на братя Грим :)...

Снимката е изглед от кулата на кметството, което се намира на пазарния площад. Височината на кулата е 60 метра и от нея се откриваше страхотна гледка към целия град.

 

dikrasteva ти си наред :)
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Вече всички сме го гугълнали, но наградата си е за woman_in_white. Няма измъкване!

 

ми аз до този момент не съм гугълвала изобщо.. затова се влача на опашката и рева...  :mellow:

Връзка към коментар

S

 

ми аз до този момент не съм гугълвала изобщо.. затова се влача на опашката и рева...  :mellow:

Споко, аз даже и не знам какво е това "гугълване"... :)

Връзка към коментар

А сега, ..... едно скъпо за мен място, красиво дори и през ноември

 

Наистина красиво място... предполагам, че през лятото е още по-красиво (когато са пуснати фонтаните и има вода) :). Предполагам, че в дъното е фонтана на Нептун в Евксиноград :).

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Най-красиво е юни, не само заради фонтаните, а и всичко е цъфнало. Горещо препоръчвам на всички да посетят Двореца.

 

Дворецът „Евксиноград“ е строен за лятна резиденция на княз Александър I Батенберг през 1881-1885 г. Първоначално резиденцията е била наречена Сандрово (по умалителното име на италиански език на княза - Sandro), но през 1893 г. княгиня Мария Луиза Бурбон-Пармска я преименува на Евксиноград (Гостоприемния град).

 

Не пропускайте магазинчето на входа- ризлингът и коняка са много добри!

 

А след това кръгом към любимата ми Варна!

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.