Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

Това е покрива на Университетската библиотека във Варшава, развит като ботаническа градина. Много приятно място за разходка със страхотна гледка към Висла.

 

https://archi.ru/world/66076/biblioteka-varshavskogo-universiteta

 

Приемам за верен отговора на Таньо.

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 28 минути , Zara каза:

Това е покрива на Университетската библиотека във Варшава, развит като ботаническа градина. Много приятно място за разходка със страхотна гледка към Висла.

 

https://archi.ru/world/66076/biblioteka-varshavskogo-universiteta

 

Приемам за верен отговора на Таньо.

 

Моля, нека който има желание да пусне следващата загадка.

Не съм ходил на това място. Втората снимка ми се стори позната от един 3D shooter на PS.

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 час, Zara каза:

Приемам за верен отговора на Таньо.

 

От къде е снимката.

jpg1327.png

 

Жокер: В едно от нивата на Assassin's creed мястото може да се разгледа по-добре отколкото на живо @Боби. :)

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 12 минути , chandni каза:

Замъкът Сан Анджело в Рим?

Да, разбира се! :)

Ще разкажа по-късно за него. Има много интересни истории, които мисля че хубаво да бъдат част от тази игра.

@chandni, ти си.

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Който иска, нека го търси... :) Целта на играта (поне за мен) не е да се затрудняваме, а да си тестваме зрителната памет - дали си спомняме места, които сме виждали - лично или на чужди снимки. А за тези, които не са виждали мястото - евентуално да възбуди любопитството им и да ги накара да го посетят ;)

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 3 минути , traveler каза:

защото без да искам го потърсих

Аз го потърсих нарочно -_- Колкото да потвърдя предположението си, че е бразилец. 

Sorry, като съм казал вече А, ще кажа и Б: стенопис ETNIAS в Рио де Жанейро

 

http://visit.rio/en/que_fazer/etnias-ethnicities-mural/ 

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към коментар

@домосед, ти си! :)

 

Графитите се намират в близост до Praca Maua, Rio de Janeiro. Рисувани са от Едуардо Кобра за олимпийските игри в Рио през 2016 г. Ако бъдат потвърдени от Рекордите на Гинес, това ще бъдат най-големите графити, нарисувани от един човек!

 

Наречени Las Etnias, представляват 5 лица от 5 различни континента, представляващи 5-те олимпийски кръга. Художникът е работил върху произведението в продължени на 2 месеца и е използвал 100 галона бяла боя, 400 галона цветна и 3500 цветни спрея!

 

Графитите са ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ВПЕЧАТЛЯВАЩИ, а очите са буквално като живи! :)

 

Ето и останалите 4 лица:

 

2.thumb.jpg.5f2a342754ef9280e263f1a0dffb5b61.jpg

 

3.thumb.jpg.4f1892c5d6054877aa69300508fe6751.jpg

 

4.thumb.jpg.2ffebbc32cc811008556333404a65436.jpg

 

5.thumb.jpg.144af604792b1a33c05aebd5bbf9dc05.jpg

Редактирано от chandni
  • Харесвам 12
  • Браво 3
Връзка към коментар
преди 5 часа, Happy_Traveler каза:

Македония.

Мозайка от македонския художник Р.Корубин в село Пелинци, където е мемориалът на АСНОМ / (Анфашисткото събрание на националното освобождение на Македония /.

  • Браво 3
Връзка към коментар
преди 40 минути , AlexandraKo каза:

Мозайка от македонския художник Р.Корубин в село Пелинци, където е мемориалът на АСНОМ / (Анфашисткото събрание на националното освобождение на Македония /.

Е това е то... Да бият @master_of_germs на собствената му територия... Все едно Бразилия да падне от Германия със 7:1 насред Бело Оризонте! :lol:

  • Харесвам 1
  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 7 минути , chandni каза:

Е това е то... Да бият @master_of_germs на собствената му територия... Все едно Бразилия да падне от Германия със 7:1 насред Бело Оризонте! :lol:

Черно тото!!! :biggrin: Играл съм го мача за тая снимка двойка с хендикап :ph34r:

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Моля, модератор да ми изтрие мнението, веднагааааа!

Не бива в този хубав ден да причинявам отрицателна емоция на Мастера, само, щото се е успал.:yahoo:

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.