Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

преди 3 часа, kakadu каза:

Ако приемем, че съм познал, това е базиликата "Нуестра Сеньора дел Пилар“ в Сарагоса. Знам, че по олтара много е работил Гоя.

И за да не бавя играта една спортна загадка.... Кой е стадиона?

Olimp.jpg

Стадио "Олимпико" в Рим?

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Като гледам снимката, става въпрос за  Цар футбол.

Френското спортно издание Miroir sprint, явно е отразило събитието, значи, има намесени французи.

Екипите на единия отбор, вероятно - победителя - са бели.

Имаме и година - 1956. Имаме и купа.

Какво се е случило тогава, че да има намесени французи и други - с бели екипи?

Бели са екипите на " белите лебеди" - футболния отбор на  Реал Мадрид.

През 1956 е първото издание  на КЕШ, с финал на стадион Парк де Пренс, където финалният мач се играе между френския  Реймс и Реал Мадрид.

Реал побеждава и става първият носител на КЕШ.

Така че, снимката е от футболен музей на стадион. Не вярвам да е на Парк де Пренс, залагам, че е на Сантяго Бернабеу, Мадрид.

Освен това, снимката долу в дясно, над двете, мисля, че е тази:

image.png.e61f0a7383bfa47a7cf34f668f8c7c1c.png

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 2
  • Браво 4
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, AlexandraKo каза:

Като гледам снимката, става въпрос за  Цар футбол.

Френското спортно издание Miroir sprint, явно е отразило събитието, значи, има намесени французи.

Екипите на единия отбор, вероятно - победителя - са бели.

Имаме и година - 1956. Имаме и купа.

Какво се е случило тогава, че да има намесени французи и други - с бели екипи?

Бели са екипите на " белите лебеди" - футболния отбор на  Реал Мадрид.

През 1956 е първото издание  на КЕШ, с финал на стадион Парк де Пренс, където финалният мач се играе между френския  Реймс и Реал Мадрид.

Реал побеждава и става първият носител на КЕШ.

Така че, снимката е от футболен музей на стадион. Не вярвам да е на Парк де Пренс, залагам, че е на Сантяго Бернабеу, Мадрид.

Освен това, снимката долу в дясно, над двете, мисля, че е тази:

image.png.e61f0a7383bfa47a7cf34f668f8c7c1c.png

 

Бре, бре, бре. Разказваш като пряк свидетел от първия ред. Както се казва, "Отлично, Уотсън, но ..."

 

Всичко е така, но стадионът е друг. В снимката имаше едно подсказващо жокчерче, но явно има преоразмеряване и не се е разчело, което прави въпросът особено хлъзгав. От линка мисля, че ще се отвори по-добре.

 

https://photos.google.com/album/AF1QipMKaiGnH29o-duceI8Ytrj9RREfL2LsHx0cWjQt/photo/AF1QipPQGuVL8iw-mNGjpvvOoehZgzGl1DzCVdjIorJT

 

Реал Мадрид има 12 купи на КЕШ. Дали ще си играе да ги излага една по една? Едва ли. На Бернабеу са изложени всички една до друга.

 

12-real-madrid-european.jpg

 

С какво тази е по-особена? Тя е първата, не просто на Реал Мадрид, а първата за КЕШ. Това я прави по-специална. И тя пътува с всеки финал (мисля) на Шампионската лига до ... стадиона, на който ще се проведе финалът за годината.

 

Редактирано от Zaro
  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Много ми хареса въпроса и останах учуден, че това не е верния отговор.

Купата в първаночалния и вариант е печелена за постоянно (6 кратен победител) от 5 отбора. Реал, Милан, Аякс , Байерн и Ливърпул. Много вероятно е снимката да е от музейте на някой от тези отбори. Аз все пак ще играя малко по-нестандартно и ще заложа на последния печелил тази купа през 1992 - Барселона.

Редактирано от Щастливеца
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, Zaro каза:

 

Бре, бре, бре. Разказваш като пряк свидетел от първия ред. Както се казва, "Отлично, Уотсън, но ..."

 

Всичко е така, но стадионът е друг. В снимката имаше едно подсказващо жокчерче, но явно има преоразмеряване и не се е разчело, което прави въпросът особено хлъзгав. От линка мисля, че ще се отвори по-добре.

 

https://photos.google.com/album/AF1QipMKaiGnH29o-duceI8Ytrj9RREfL2LsHx0cWjQt/photo/AF1QipPQGuVL8iw-mNGjpvvOoehZgzGl1DzCVdjIorJT

 

Реал Мадрид има 12 купи на КЕШ. Дали ще си играе да ги излага една по една? Едва ли. На Бернабеу са изложени всички една до друга.

 

12-real-madrid-european.jpg

 

С какво тази е по-особена? Тя е първата, не просто на Реал Мадрид, а първата за КЕШ. Това я прави по-специална. И тя пътува с всеки финал (мисля) на Шампионската лига до ... стадиона, на който ще се проведе финалът за годината.

 

Еее, това по пътя на логиката.Може и да не съм права, разбира се.:)

Линкът не се отваря.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Точно тази конкретна купа е ПЪРВАТА и е спечелена за постоянно от Реал Мадрид през 1967, след като покриват и двата критерия за постоянното й спечелване (6 пъти или 3 последователни) :), но така и не успях да открия къде... Google мълчи, а и аз явно не задавам правилните въпроси... :P Открих една снимка, на която пише, че е в музея на Реал Мадрид, който отново е на Сантяго Бернабеу, но... @Zaro каза, че не била там... :unsure:

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 12 минути , chandni каза:

Точно тази конкретна купа е ПЪРВАТА и е спечелена за постоянно от Реал Мадрид през 1967, след като покриват и двата критерия за постоянното й спечелване (6 пъти или 3 последователни) :), но така и не успях да открия къде... Google мълчи, а и аз явно не задавам правилните въпроси... :P Открих една снимка, на която пише, че е в музея на Реал Мадрид, който отново е на Сантяго Бернабеу, но... @Zaro каза, че не била там... :unsure:

 

 

Критериите са 3 или общо 5 пъти. Реал ги покриват още в третото издание на КЕШ. Купата е в музея на Реал, когато не пътува по специални поводи, като този.

Още една снимка от същото място с един простак на заден фон, С ЖОКЕР КАТО СЛЪНЦЕ:

 

IMGP9752.JPG.d5e1d940696f3854bae2dbddecf91a98.JPG

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Честно казано жокера ми убягва. Обаче този музей според мен е в Киев. Ти даде много добър жокер още с първия си коментар, но невярвах да е толкова лесно.

Връзка към коментар
преди 12 минути , Щастливеца каза:

Честно казано жокера ми убягва. Обаче този музей според мен е в Киев. Ти даде много добър жокер още с първия си коментар, но невярвах да е толкова лесно.

Не е задължително снимката да е правена тази година, а и Заро не е отбелязал Украйна в профила си като посетена държава.

На 99% съм сигурен, че е от Уембли

Edit: И понеже @Zaro пуска жокери, докато аз пиша коментари, процентите се качиха до 100%

Редактирано от master_of_germs
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Уембли. Финалът през 2013 г. беше на този стадион. Жокерчето бяха текстове и надписи на английски, които ги има на снимката в линка.

 

Още снимки. Започвам с една аналогова от 1999 г.

Wembley.jpg.2f0cbce48d840b6318e6c50a7afb3789.jpgIMGP9729.JPG.7ca286f49342032d1e4090dc8b196578.JPG

 

Уставът на първия футболен клуб в света, Шефийлд.

 

IMGP9749.JPG.db46afb26bb857e119946cce7dfceaf9.JPG

 

Знамената на участниците в СП 1966 г., нашето знаме също присъства.

 

IMGP9736.JPG.4e69d7767fd64739bc871abf85d409c0.JPG

 

IMGP9747.JPG.5a67d1133ff371af4d2625a1f4c80121.JPG

 

IMGP9738.JPG.9053742c6f4573c97a1c365b5c5096dc.JPG

 

IMGP9733.JPG.08d0ce1bbee986000bd1ce97c2b392c8.JPG

 

IMGP9736.JPG.4e69d7767fd64739bc871abf85d409c0.JPG

 

IMGP9739.JPG.e4eaa70f016fa08d78c800b9816fb90b.JPG

 

Боби Мур

 

IMGP9755.JPG.e3a86860c89fb3bacbd438f20f61ec38.JPG

 

IMGP9759.JPG.3ba1b79ce9088c7a6c95c7a631f566b8.JPG

 

@master_of_germs е на ред.

 

Редактирано от Zaro
  • Харесвам 9
Връзка към коментар

3 дни няма отговор или жокер в темата, следователно всеки може да пусне следващата загадка. 

 

Съобщението е автоматично. 

Връзка към коментар
преди 4 минути , Емика каза:

Я, да видим този бръмбар кой го е виждал и по-точно къде?

 

5ad3a09dea9f0_.jpg.26ab1b9d74c0e6e78343d437f66dfc22.jpg

E, най-вероятно ТИ си го виждала, даже пише и КОГА, ама КЪДЕ?

Понеже съм в етап да си подготвям домашното - Сингапур, остров Сентоса.

  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 19 минути , master_of_germs каза:

E, най-вероятно ТИ си го виждала, даже пише и КОГА, ама КЪДЕ?

Понеже съм в етап да си подготвям домашното - Сингапур, остров Сентоса.

Да, о. Сентоса. А, ако го подготвяш за там, предвиди 1 цял ден;)

 

Да си в Сингапур и да не прескочиш до съседния остров Сентоса, си е направо недопустимо! За местните жители това е едно от най-популярните места за развлечения. Заради многото атракции, които се предлагат тук, Сентоса е познат и под името Островът на забавленията. А в буквален превод Сентоса означава мир и покой. Някога тук е била база на военните, но след като те го напускат, от 1985 година насам островът се изпълва с атракции, които привличат и семейства с деца от града, и много чужди туристи. Управлява се от консорциум, в който участват бизнесмени от Сингапур, Европа и Япония, под наем за срок от 99 години.

До Сентоса може да се отиде както по суша и вода, така и по въздух с кабинковата въжена линия. От станцията в комплекса Vivo City може да се вземе супермодерната железница Сентоса Експрес, с която да се стигне до острова. От въпросния МОЛ са както се казва само няколко крачки до моста, който свързва Сингапур със Сентоса. Преди няколко години на този мост е изградена покрита улица на два етажа, която отделя пешеходците от автомобилното движение. Само за нейното модерна инфраструктура са вложени 70 милиона долара! Лифтът обаче си остава най-предпочитан заради красивата панорама към града и пристанището. Построен е от швейцарци през 1974 година. Най-високата точка на острова е на 166 метра височина, а лифтът стига до 118. Кабинките са с по 8 места. Освен стандартни, има и VIP кабинки, с кристали Сваровски.

 

Историята на Сингапур е кратка, но съдържателно и много атрактивно представена в музея на восъчните фигури на остров Сентоса. Главните действащи лица: исторически личности или обикновени хора, са експонирани подобно на героите в Музея на мадам Тюсо. Може да се види например как сър Рафълс и представителите на няколко етнически общности подписват документа за обособяването на Сингапур като британска колония. Има много сцени от „старата икономика” на островитяните, свързана с риболова, търговията, старите занаяти и др., от бита им – устройството на дома,сватбените традиции, живота в семейството, отглеждането на децата, духовното им развитие с влиянието на религията в различните етнически общности и т.н. Пресъздадена е дори атмосферата на джунглата с типичната гъста растителност и звуците, издавани от нейните обитатели.

 

На остров Сентоса е  и гигантският Marine Life Park, вписан в Книгата на Гинес, който се счита за най-големия океанариум в света. Инвестиция за над 7 милиарда долара е събрала под един покрив повече от 100 000 морски обитатели от над 800 вида! В морския аквариум Open Ocean , който също държи първенство на планетата, може да се наблюдават през огромен стъклен прозорец 36 х 8 метра небивало разнообразие от морски видове – само акулите са около 200! На фона на иновационния дизайн на парка, неговите създатели са отделили голямо внимание за съхраняване и защита на морските обитатели, поощрявайки в развлекателните програми прекия контакт на посетителите с тях. Може да поплуваш в басейна заедно с делфините, да опознаеш отблизо морските корали с техните неотменни обитатели – рифовите риби. Лагуната на делфините пък е своебразно продължение на запознанството с морския свят. Спектакълът с розовите делфини е уникален!

С две думи....о. Сентоса е с развлечения за хора от 2 до 102 години!:smile3:

 

Музеят на восъчните фигури

5ad3ac2732146_o.Santosa21_06.09g020.jpg.6f1563e5c63114618d0f446c454a35df.jpg

5ad3ac32e8448_o.Santosa21_06.09g021.jpg.81e86c8c95020c245630ae83a7fc824e.jpg

5ad3ac495e620_o.Santosa21_06.09g026.jpg.67bf1aadbcce55872d2004675b213972.jpg5ad3ac59dc824_o.Santosa21_06.09g027.jpg.e45b8dac5c612b74535afa3cb0519474.jpg

 

 

 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Аз ще върна играта към предишната нерешена загадка. Давам жокерчета-снимки от същия обект. 

Защото и у нас има интересни и добре направени обекти встрани от основните туристически потоци...

 

k1.jpg.12195c4199a610ce3ebdeb6db8359d2b.jpg

k2.jpg.7822c125f9d15acb8b3dbe165a1199b0.jpg

k3.jpg.528666e3ded1230b1a4523f3ca812043.jpg

k4.jpg.99762992ccc19769f215829b483d9a79.jpg

k5.jpg.99e9867d6bbab3f0f82b9893b4cf6d6c.jpg

Редактирано от master_of_germs
  • Харесвам 6
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Прилича на зоологическа градина. В България кенгуру има само в София, обаче... Ако е свързано с горната снимка, не е София. Ако е зоо, не е и Стара Загора, не е и Ловеч. не е и Добрич. Хъм. Залагам на Плевен, там не съм била :)

Връзка към коментар
Евгени Димитров

Днес направихме един бърз стоп в този град и се отбихме до тази сграда. Каква е, с кое събитие се свързва, в кой град се намира? Вие сте наред!

5DAC635D-B831-4252-8FCB-ADC8C2B639EF.jpeg

Връзка към коментар

Давам отговор на загадката на master of germs.Така де ,ние от Добрич си я знаем- Центъра за защита на  природата и животните ,гр.Добрич.Създаден с помощта на швейцарците от Шафхаузен.Наскоро ни се  роди пони.

  • Харесвам 5
  • Браво 4
Връзка към коментар
Преди 1 час, Sara каза:

Давам отговор на загадката на master of germs.Така де ,ние от Добрич си я знаем- Центъра за защита на  природата и животните ,гр.Добрич.Създаден с помощта на швейцарците от Шафхаузен.Наскоро ни се  роди пони.

Така е - ние си знаем. А би трябвало нашето зоо да го знаят повече хора, защото е единственият зоопарк у нас, който с чиста съвест да наречем европейски. Ти си наред :)

А аз ще дам малко повече информация, но чак довечера :)

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.