Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

преди 38 минути , AlexandraKo каза:

Мастеееер, нали щеше да познаваш снимката? Хем ти и подсказах!:O

Мастерът се е вкарал в хорър-филма "Семестриална заверка - епизод 25: Университетът е голям и студенти дебнат отвсякъде" :rtfm::butcher:. Това зомбитата, ако бяха като студентите, светът отдавна да е свършил.

С неистово настървение си чакам сБирката и най-вече - бирката! :ok:

Така че за тоя снимков изпит май ще се явявам на удължена сесия :lol:

 

Ама, ако може, @Marisha да каже, дали снимката е от Тайланд, че да си я включа при подготовката на домашното ;)

 

 

Редактирано от master_of_germs
  • Харесвам 4
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 12 минути , master_of_germs каза:

Мастерът се е вкарал в хорър-филма "Семестриална заверка - епизод 25: Университетът е голям и студенти дебнат отвсякъде" :rtfm::butcher:. Това зомбитата, ако бяха като студентите, светът отдавна да е свършил.

С неистово настървение си чакам сБирката и най-вече - бирката! :ok:

Така че за тоя снимков изпит май ще се явявам на удължена сесия :lol:

 

Ама, ако може, @Marisha да каже, дали снимката е от Тайланд, че да си я включа при подготовката на домашното ;)

 

 

От Тайланд е. Това ми е любимото място там. Целия резерват си заслужава. Има трекове, има пещери. Там видях  рафалезия. Няма да скучаеш. Има и дайвинг.

Редактирано от Marisha
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 9 минути , master_of_germs каза:

:ok:

Така че за тоя снимков изпит май ще се явявам на удължена сесия :lol:

 

Ама, ако може, @Marisha да каже, дали снимката е от Тайланд, че да си я включа при подготовката на домашното ;)

 

 

Хихи, не се ли плащаше за таз удължена сесия? Например, 10 бири и 2 шишета вино?:rtfm:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Хайде, аз ще напиша кое е мястото, понеже вече ми стана едно от топ местата за посещение, ако отида в Тайланд. Езерото Cheow Lan. :) Невероятно е, четох някъде че е изкуствено направено заедно с един от най-големите язовири в страната. Някога там е имало гора, доказателствата ги виждаме на снимката. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 49 минути , mary_shery каза:

Хайде, аз ще напиша кое е мястото, понеже вече ми стана едно от топ местата за посещение, ако отида в Тайланд. Езерото Cheow Lan. :) Невероятно е, четох някъде че е изкуствено направено заедно с един от най-големите язовири в страната. Някога там е имало гора, доказателствата ги виждаме на снимката. 

След издигането на стена през 1982 година на река Клонг Саен, пространство между карстовите  скали и няколко села беше наводнено. Включително село Ban Chiew Lan (комини на къщи могат да се видят над повърхността на езерото). Разправат, че под водата всичко останало непокътнато - къщи, храмове.
Жителите на преселените села получиха не само нови парцели, а изключителни права за провеждане на туризъм.

@mary_shery ти си наред.

Мястото е прекрасно. Задължителна е поне една нощувка в къщички на водата.

Редактирано от Marisha
  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Трогир, Хърватска - с многото си запазени венециански и римски сгради като крепостта Камерленго например (от където  е направена снимката), има своето място в списъка на ЮНЕСКО. Катедралата също е много впечатляваща, съчетание от няколко стила, с много красива входна порта, главно готически елементи и камбанария с красива гледка. Можете да разгледате градчето спокойно за 1 ден, защото е мъничко, но иначе много приятно. Препоръчвам да не е през юли и август, защото става твърде пренаселено или да изберете по-ранен час, особено ако искате да направите хубави снимки. Вечер е приятно да се разходите около пристанището.

 

Ето още няколко снимки:

 

17862409_10212711875092705_3731834844419

 

17854682_10212711903493415_2373155923201

 

17835165_10212711904933451_5405315935714

 

 

17855557_10212711867892525_2074915044503

 

Домосед, ти си наред. :)

  • Харесвам 12
Връзка към коментар
преди 26 минути , etty каза:

От кой град е това? (жокер: в Испания)

103_4534.JPG

Това е Тарагона. Първо обаче трябва да се отговори на загадката на Домосед :) 

Редактирано от П.Кръстев
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 34 минути , etty каза:

От кой град е това? (жокер: в Испания)

103_4534.JPG

преди 8 минути , П.Кръстев каза:

Това е Тарагона. Първо обаче трябва да се отговори на загадката на Домосед :) 

 

По-нагоре има активна загадка от @домосед.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 27 минути , akair каза:

може би Париж CDG:

Да, Париж, CDG. Летище, за което съм един от малкото форумци, признаващи, че им харесва :lol: Познава се по звездообразния първи и обтекаемия втори терминал

 

@akair ти си на ход

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 37 минути , akair каза:

Може би трябваше да кажа Роаси :)

Моята загадка с летище ще я оставя за по-натам. Но кой е този град и кое е мястото:

YDXJ0462.thumb.png.b11048d39a57ebc0015ba785f501052a.png

Нямаше ли по-лоша снимка под ръка :)

Прилича на място, на което никога не бих отишла... Да пробваме със Сиатъл?

 

Връзка към коментар
преди 7 минути , Алекс каза:

Нямаше ли по-лоша снимка под ръка :)

Прилича на място, на което никога не бих отишла... Да пробваме със Сиатъл?

 

Път 99; ако ще се ходи в Аляска.;)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 13 минути , akair каза:

Градът е Сиатъл, сега остана и мястото някой да познае.

Прилича на Alaskan way viaduct/Higway 99 под сградата на Washington Mutual / след Pier 66/ около аквариума :) 

 

 

Редактирано от chandni
Връзка към коментар

Да речем, че това е достатъчно добър отгоров.

Сиатъл е главният град в King County (наименувана по името на  Др Мартин Лутър Кинг). Градът е разположен в залива Пугет, на брега на Тихия океан. Там са централите на няколко световни компании - Майкрософт, Амазон, ..., там са и заводите на Боинг. Летището Сиатъл-Такома е хъб на Делта и Аляска Ерлайнс, както и  "врата" за полети до Азиатско-тихоокеанския район. През втората 1/2-на на 20-ти век там са построили и известната "Игла", която кула се е превърнала в символ на града. В Сиатъл е отворил врати и първият в света Старбъкс - тогава магазин за чай, кафе и подправки. Днес градът е адски зелен, млад и интересен. Сериозно място намира хипстър културата. Местната управа е инвестирала в подмяна на част от автобусите с тролеи, има системи за споделено ползване на велосипеди. Отново в града е и известният рибен пазар Pike Place.

За да не качвам същите снимки, повече информация можете да намерите в пътеписа ми от Сиатъл в раздела с пътеписите.  @Алекс

и @chandni  да се разберат кой ще сложи следващото предизвикателство

 

А снимката е направена от терасата в края на пазара Pike Place, точно до тотема.

 

IMG_6445.png.e464b64d6e4a27882852ad04f81083c5.pngIMG_6469.thumb.png.965254987804aa43949c5efdb4058829.pngIMG_6471.thumb.png.3415154218fc83f39b879ecd12dcf4c4.pngIMG_6710.thumb.png.4403f33aa49d7d574eaaf7fc964253db.png

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Абе хора, що само казвате ЛЕСНО? Масова практика. Ми аз не познавам поне 95% от загадките. Значи съм много тъпа...

И непрекъснато се чудя - защо непрекъснато казвате "това е толкова лесно"?

Чист спам съм, ама се изкуших да питам - терзае ме от години защо. :blink::) 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.