Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

Къщата-музй на Джим Томсън в Банкок, Тайланд?

3 minutes ago, Rainy said:

Абе хора, що само казвате ЛЕСНО? Масова практика. Ми аз не познавам поне 95% от загадките. Значи съм много тъпа...

И непрекъснато се чудя - защо непрекъснато казвате "това е толкова лесно"?

Чист спам съм, ама се изкуших да питам - терзае ме от години защо. :blink::) 

Даващите загадките го пишат, за да не си мислят позналите, че са много умни... Не е за да накарат непозналите да се чувстват зле :)

 

  • Харесвам 3
  • Смея се 5
Връзка към коментар
преди 1 минута , akair каза:

Даващите загадките го пишат, за да не си мислят позналите, че са много умни... Не е за да накарат непозналите да се чувстват зле :)

Ми не знам :) Просто се изкуших сега да питам. Чета го от години и непрекъснато се бия през главата да не се комплексирам.

Сакън, не последната дама е причина за този въпрос - ама се шашкам просто :biggrin:

Връзка към коментар
преди 12 минути , akair каза:

Къщата-музй на Джим Томсън в Банкок, Тайланд?

Даващите загадките го пишат, за да не си мислят позналите, че са много умни... Не е за да накарат непозналите да се чувстват зле :)

 

Точно!

 

Jim Thompson’s House - там, където Изтокът среща Запада
Джим Томпсън е американски шпионин и търговец на коприна в Тайланд през 50-те и 60-те години. Един ден през 1967 г., в разгара на успеха си, той мистериозно изчезва в малайзийската джунгла. Домът му е в традиционен тайландски стил, декориран с красиво тиково дърво и заобиколен от градини. След като приключил с военната си служба през 1946, решил да се установи в Тайланд, където посветил повече от 30 г., за да съживи тайландската коприна, която тогава била една умираща занаятчийска индустрия и да я представи на света и на най-уважаваните модни къщи и модни подиуми в Париж, Ню Йорк, Лондон и Милано.

Снимка на Сем. ТÑендаÑилови.

 

 

Снимка на Сем. ТÑендаÑилови.

 

Снимка на Сем. ТÑендаÑилови.

 

Снимка на Сем. ТÑендаÑилови.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 1 час, Rainy каза:

Абе хора, що само казвате ЛЕСНО? Масова практика. Ми аз не познавам поне 95% от загадките. Значи съм много тъпа...

И непрекъснато се чудя - защо непрекъснато казвате "това е толкова лесно"?

Чист спам съм, ама се изкуших да питам - терзае ме от години защо. :blink::) 

Щото като си бил и е лесно. Правят се на стари кучета. :vinsent:

Ще ти издам една тайна - да не познаваш загадките не означава, че си тъп. Означава, че не си бил на мястото.

 

Иначе сериозно - и аз се дразня на тези "лесни" места, които са ги виждали трима души на кръст. Имам една такава снимка от дървото в двора, много е лесно за разпознаване, да знаете. 

  • Харесвам 3
  • Смея се 6
Връзка към коментар
преди 1 минута , Zaro каза:

Щото като си бил и е лесно. Правят се на стари кучета. :vinsent:

Ще ти издам една тайна - да не познаваш загадките не означава, че си тъп. Означава, че не си бил на мястото.

 

Иначе сериозно - и аз се дразня на тези "лесни" места, които са ги виждали трима души на кръст. Имам една такава снимка от дървото в двора, много е лесно за разпознаване, да знаете. 

Благодаря ти! :) Надявам се, че не съм тъпа, макар че доста често ме разколебават :biggrin:

 

Просто ми се искаше да попитам приятелски магеланци, които използват това определение - лесно. Какво им носи. Щото не е лесно. Хич. Когато аз публикувам - рядко, си викам - егати, това как ще го познаят повечето хора...

 

Иначе много харесвам тази "рубрика" - вдъхновява ме. Просто имах импулс да дам обратна връзка.

Връзка към коментар

Е, стига де, това нистина беше лесно - не вярвам някой да е ходил в Бангкок и да не е бил в музея. Това е едно от задължителните места за виждаме там. Или пък, поне, при подготовката за пътуване, да не го е срещнал.

Като се каже, че е лесно, това значи, че е много известно място, според мен.

Дървото в двора на Заро ще е от мъчните.:yahoo:

П.П. Ако някой е ходил скоро -дават ли да се снима вътре, че преди не можеше, само в градините и отвън.

Там има интересни и странни неща.

На двора имаше една мънинка къщичка, окичена с цветя и плодове. Това била къщичката на духовете, дето били живяли на мястото, където са големите къщи. Та по този начин им се извинявали, че са ги преместили и всеки ден ги омилостивявали с подаръци. Из музея навсякъде има едни прагове, дето пък били направени нарочно, за да се спъват лошите духове, че обичали да ходят по равно.

Точно, дето вика @chandni, “Изтокът среща Запада “.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 9 часа, Rainy каза:

Абе хора, що само казвате ЛЕСНО? Масова практика. Ми аз не познавам поне 95% от загадките. Значи съм много тъпа...

И непрекъснато се чудя - защо непрекъснато казвате "това е толкова лесно"?

Чист спам съм, ама се изкуших да питам - терзае ме от години защо. :blink::) 

Не си единствена. И аз в повечето случаи нищо не познавам . Дори и да съм била там имам способността да забравям :lol:

Връзка към коментар
Преди 1 час, AlexandraKo каза:

Като се каже, че е лесно, това значи, че е много известно място, според мен.

 

Точно този смисъл влагам аз лично. Когато кажа, че е лесно, това означава, че е известно място, "задължителен" за посещение обект и всеки, който е ходил на дадено място, почти задължително го е посетил или поне при правене на програмата го е видял. Другият смисъл, който влагам е, че е сниман от традиционна гледна точка, а  не, че примерно пускам снимка на Бъкингамския дворец, но снимана стряхата в задния двор... Ако човек не е бил някъде, не е виждал мястото - трудно би го познал. Няма как да познаеш нещо, което не си виждал, но пък ако си бил там, няма да ти е трудно да го отгатнеш.

 

Преди 1 час, AlexandraKo каза:

На двора имаше една мънинка къщичка, окичена с цветя и плодове.

IMG_4647.JPG.f9fc92df38a3b69bca701199682d6b7a.JPG

 

Преди 1 час, AlexandraKo каза:

П.П. Ако някой е ходил скоро -дават ли да се снима вътре, че преди не можеше, само в градините и отвън.

 

Февруари 2017 бяхме там. Нямам спомен да е било забранено снимането, но факт е, че нямаме нито една снимка на интериора, така че не знам... Но може да е било защото се движехме с група и нямаше как да се снима, без да включиш и доволно количество физиономии в снимката. Иначе от двора и градините, включително и от приземния етаж с колоните, имаме снимки, а спалнята е снимана отвън.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Аз не зная какво е това на снимката, ама ми напомня нещо.

На времето, преди сто години имаше една сапунка -"Санта Барбара", та въпросната къща се появяваше там в началото на сериите. Може би, е там, в това градче.

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 10 часа, chandni каза:

. Другият смисъл, който влагам е, че е сниман от традиционна гледна точка, а  не, че примерно пускам снимка на Бъкингамския дворец, но снимана стряхата в задния двор...

Дали да не пусна довечера една прясна снимка от балната зала в Уиндзор :biggrin:

  • Харесвам 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 7 минути , Фичо каза:

Дали да не пусна довечера една прясна снимка от балната зала в Уиндзор :biggrin:

Само, ако те има и тебе на снимката.:yahoo:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
14 hours ago, AlexandraKo said:

Аз не зная какво е това на снимката, ама ми напомня нещо.

На времето, преди сто години имаше една сапунка -"Санта Барбара", та въпросната къща се появяваше там в началото на сериите. Може би, е там, в това градче.

Градчето е това. Сега оставам да разгадаем и коя е сградата. По-скоро не е къща...

Връзка към коментар
преди 6 часа, akair каза:

Градчето е това. Сега оставам да разгадаем и коя е сградата. По-скоро не е къща...

Алекс свърши трудната работа с познаването на градчето. Чичко Гугъл казва, че това е сградата на съда:)

  • Смея се 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, akair каза:

Да, точно сградата на съда. @Алекс и @AlexandraKo - едната от вас е наред.

А действащ ли е този съд?Или е историческа сграда, разкажи, моля!

 

@Алекс да пусне, моля, че в момента аз не мога.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
46 minutes ago, AlexandraKo said:

А действащ ли е този съд?Или е историческа сграда, разкажи, моля!

Сградата все още е действащо съдилище и отвън е заобиколена от палми. Завършена е през 1929-та година и е заменила предишната сграда на съда, която е била в гръцки стил, но е пострадала сериозно при земетресение през 1925-та (Санта Барбара е градче в щата Калифорния, където има сериозна сеизмична активност). Настоящата сграда е в испански колониален стил, в какъвто са и повечето сгради в градчето.  За известно време сградата е имала и крило за затворници, но тази част вече не се използва по предназначение, а само за туристически турове. Кулата с часовника се извисява на 89 фита (27 метра). Часовниковият механизъм е поставен през 1929 и основно реставриран през 2009-та, когато е изцяло разглобен и сглобен отново. Бъдейки обществена сграда, всеки има свободен достъп до нея. Има и безплатни турове. Разрешено е качването на кулата, от където се открива невероятна гледка към цялото градче.

Самото градче Санта Барбара е относително малко. Намира се на около 150 км северно от Лос Анджелис, разположено на брега на Тихия Океан и заобиколено от планини. Името на градчето е дадено от испанците, които го основават в сегашния му вид през 18-ти век. Известно е с испанската колониална архитектура и с това, че е любимо място на богаташите - притежават къщи/имения около градчето. Един от най-известните собственици е Опра Уинфри. За съжаление в последните години градчето страда сериозно от проблемите със сушата в района, големите пожари и безводието като цяло.

В покрайнините на града се намира University of California, Santa Barbara - един от 12-те университета от групата University of California - (полу-)публична група от мнoго добри университети - най-известният в групата е, разбира се, Бъркли - University of California, Berkley. Но и останалите са доста силни училища - San Diego, Irvine, River Side, LA,... В департамента по физика на UCSB работи като професор Шуджи Накамура (Shuji Nakamura), който печели Нобелова награда по физика за изобретяването на диоди за синя светлина. Признанието е поради факта, че червени и зелени диоди са изветни на хората и налични от доста време, но преди изобретението на Накамура и неговите колеги, не е било възможно създаването на светещи в бяло диодни лампи, поради липсата на синя светлина (комбинацията от червена, зелена и синя светлина в определена пропорция се вижда като бяла светлина).

 

259945_10150331934279325_6842122_n.jpg.a4e2cf66cae0d96137d549a06f297a5f.jpg252928_10150331934314325_6918213_n.jpg.5a6ccb95ce561b0e8b5b64c7d0ac0c74.jpg247029_10150331934399325_3026899_n.jpg.463af40f260331a1e9ea605f029f4602.jpg247496_10150331934489325_8033141_n.jpg.213ea44c31ce28fb7b5745bf77a75529.jpg247175_10150331934554325_535684_n.jpg.a149209dea9ed298424d6de179a97df8.jpg247370_10150331934124325_1540858_n.jpg.e2a2ed9010d1f6d35b3dd2f61d16fc4b.jpg

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
преди 27 минути , AlexandraKo каза:

Прилича ми на укреплението при  Бинджема, Малта.

Да, в Малта е. Снимките са по- скоро от източната част, но приемам отговорът за верен. Това са защитни стени, построени от британците през 19 век или т.н. Victoria lines, простират се от изток на запад и отделят северната част на острова. Целта им е била да ограничат нахлуващите сили от север. Днес са много известен маршрут за преходи. 

Ето тук повече инфо. http://www.victorialinesmalta.com

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.