Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

Дани Магелани
преди 15 минути , master_of_germs каза:

Да, от македонския бряг на Охридското езеро е правена снимката! (На @Дани Магелани явно не ѝ е било ден за пускане на тото :) ).

Селцата между Охрид и Свети Наум обикновено се минават транзит от туристите, пък и през повечето от тях главният път си минава досами брега на езерото. Но село Трпеjца остава леко встрани и по-ниско от нивото на пътя. Разположено е на склон, така че практически от всяка къща има изглед към езерото. Съвсем малко плажче с дребни камъчета, но пък най-чистото такова, поне на македонския бряг. И фотогенично. По различен начин от Охрид и св. Наум, но аз много си го обичам това място. Едно магазинче. Едно ресторантче.

А местните с гордост казват на Трпеjца "Сен Тр(о)пе на Балканот" :ok:

trpejca.thumb.JPG.b6dfcda6a839309acceff4463cf8f5ec.JPG

Къщите са буквално на три метра от водата.

trope.thumb.jpg.eba517b0946cbf835bc19b1619905cd4.jpg

 

trpe.jpg.88de402a84cd2faf554bd6b890fcf83a.jpg

 

И за финал - една снимка отвисоко към Трпейца (долу-вдясно) и албанския бряг отсреща:)

5b065045291bf_koritskirid.thumb.jpg.9cf57e621a5671dc3083d8df90f76225.jpg

 

На @neuromancer му се пада ред да задава следващата загадка. :) 

 

От последната снимка се разбира, че е Охридското езеро. Минавала съм няколко пъти по този път, но не познавам добре брега.

За това и бързо отхвърлих тази локация.

А за тото никога нямам ден и за това не играя. :lol:

Мой преподавател казваше, че който е учил "Теория на вероятностите", тото не играе.

  • Харесвам 1
  • Браво 2
Връзка към коментар
Дани Магелани
На 24.05.2018 г. в 3:21, neuromancer каза:

Щом е водоем и на Балканите, това трябва да е Охридското езеро и Македония (пък и прилича)

Ти си наред. Позна езерото.

Връзка към коментар
преди 11 минути , Таньо каза:

Не зная от къде снимката, но е специфично въздействаща. Комплименти!

На теб на какво ти прилича?😉 Баш това си е!

На мен ми прилича на една нашенска пещера, близо до Кърджали, Утробата се казва. 

Забравих да  река, че загадката е стра-хот-на!

 

 

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар

Чел съм за пещерата Утробата, за първоначалната ѝ дължина и за това, че е  била изкуствено прокопана до сегашния размер, за слънчевия лъч в 12 на обяд и т.н. , но нека за това разкаже @neuromancer.

Не съм ходил за съжаление ...

Страхотна загадка, но уловения или режисиран момент на снимката е над всичко!!! 

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 21 минути , Таньо каза:

Чел съм за пещерата Утробата, за първоначалната ѝ дължина и за това, че е  била изкуствено прокопана до сегашния размер, за слънчевия лъч в 12 на обяд и т.н. , но нека за това разкаже @neuromancer.

Не съм ходил за съжаление ...

Страхотна загадка, но уловения или режисиран момент на снимката е над всичко!!! 

Ами, ходенето е малко трудничко. Такива светилища траките ги правели винаги на върха на планината, та до там си е бая път по стъмното.Но е интересно.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да, @AlexandraKo позна, това е пещерата Утроба близо до хижа Боровица, Кърджалийско. Смята се че е била тракийско светилище, естествена пещера, леко модифицирана да наподобява влагалище. В съответния ден от годината, някъде февруари май беше, светлината от отвора достига до дъното.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 минути , dikrasteva каза:

Не

Почти съм сигурен, че съм я виждал при последната ми разходка в Германия, но така в тъмното не мога да се сетя къде точно.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Даа съжалявам, чи имам само нощни снимки-проблем с фотото, но ако я бях дала в друг планGOPR0320.thumb.jpg.14d3489a87294b1d991082f652419032.jpg

 

щеше да е съвсем лесно!

 

И за да спазим условието на играта:

Това е 

Старото кметство Alter Rathaus;

Историята на Старото кметство на Бамберг е доста любопитна: фреските, които украсяват фасадата му, са толкова невероятни, колкото и историята на самата сградата. Според легендата епископът на Бамберг не предоставя на гражданите никаква земя за изграждането на кметство. Това накарало местни жители да се забият коловете в самата река Регниц, за да създадат изкуствен остров, на който изградили кметството, което те толкова силно желаели да има.

Фреските на старото кметство няма как да не ви впечатлява, защото придават на самата фасада триизмерно качество. Това се дължи на приложената архитектура стил „trompel d’oeil”. Специален детайл на фасадата е едно от нещата, които туристите винаги търсят – от една от стените се подава крак на херувим. Днес в старото кметство се помещава престижната рококо зала, както и колекцията на Лудвиг.

Кметството е свързано с двата бряга с мост. След пожар през 1460г. е възстановено в късноготически стил, а в началото на XVIII век е декорирано в бароков стил. В центъра на сградата има кула от пясъчник с балкон, камбанария и часовник. В този вид Старото кметство е оцеляло и до днес.

 

  • Харесвам 6
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 18 часа, master_of_germs каза:

Бaмберг.

Не мисля, че има друга сграда някъде, която така да съчетава двата стила. По-известнaтa гледнa точкa, обaче, е от срещуположнaтa стрaнa. 

 

Мастеееер, пак ли пишеш двойкиииии?😉Забрави да сложиш снимка и за тукашния модул🤗

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.