Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

преди 29 минути , AlexandraKo каза:

В Джумая-та не съм влизала никога. Все си мислех, че не може да се влиза там, понеже е действаща.

И съм сигурна, че много майни също не са влизали.😲

.. аз не съм опитвал да вляза, защото мислех че е действаща ... ,  но пък сладките неща, които продават в близост опитани всички ...

Срам. 😐

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 23 минути , Rainy каза:

Живяла съм 20 години в Пловдив (не съм майничка иначе) - и аз така като теб... 

И аз не съм влизал,но съм я разглеждал виртуално.Имаше я в един сайт с виртуални разходки в няколко пловдивски забележителности.В google maps(street view)има няколко снимки от джамията.

 

Редактирано от traveler
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, Боби каза:

Сега пусни загадка, да измиеш срама 😂

Аааа, няма измиване, голям срам.

Чак като ида да я разгледам, ще се успокоя.😲

Пък за новата загадка да се явят @Zaro енд  @master_of_germs

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към коментар
преди 5 минути , AlexandraKo каза:

Аааа, няма измиване, голям срам.

Чак като ида да я разгледам, ще се успокоя.😲

Направо махни това "ах, как знам", докато не я видиш.😂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 час, AlexandraKo каза:

Да ти кажа, беше ясно, че е джамия. Но не ми приличаше на никоя от тези, които съм виждала.

В Джумая-та не съм влизала никога. Все си мислех, че не може да се влиза там, понеже е действаща.

И съм сигурна, че много майни също не са влизали.

Отивам да се срамувам в ъгъла.😲

 

 

преди 1 час, Rainy каза:

Живяла съм 20 години в Пловдив (не съм майничка иначе) - и аз така като теб... 

Мале-е-е-е, това ако не бяха самопризнания - нямаше да повярвам.

Сега очаквам и @Дани Магелани да си признае някой грях от този калибър.  😏😀😁 

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 29 минути , ven62 каза:

 

Мале-е-е-е, това ако не бяха самопризнания - нямаше да повярвам.

Сега очаквам и @Дани Магелани да си признае някой грях от този калибър.  😏😀😁 

Ееее, ти пък, веднага пристигна, да не изпуснеш сеира!🕵️‍♂️

преди 38 минути , Тони каза:

Направо махни това "ах, как знам", докато не я видиш.😂

Хехе, те не знаеш продължението:

Ах, как знам, как знааам..."че нищо не знам".

 

  • Харесвам 1
  • Смея се 4
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, AlexandraKo каза:

В Джумая-та не съм влизала никога. Все си мислех, че не може да се влиза там, понеже е действаща.

 

преди 2 часа, Таньо каза:

.. аз не съм опитвал да вляза, защото мислех че е действаща ... ,  но пък сладките неща, които продават в близост опитани всички ...

Срам. 😐

Не знам дали е действаща, но даже и да е, това не е непременно пречка да се посети.
(и аз не съм влизал там) 

 

преди 38 минути , ven62 каза:

 

Мале-е-е-е, това ако не бяха самопризнания - нямаше да повярвам.

Сега очаквам и @Дани Магелани да си признае някой грях от този калибър.  😏😀😁 

Айде докато дойде Дани и аз да си призная - не съм влизал в софийската синагога - все се каня и все отлагам/забравям..  🙄😳🙄

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 3
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Може би, по отношение на Джумая-та винаги съм действала първосигнално - че жени не се допускат в джамията и даже не ми е дошло на ум, да пробвам, да питам или да потърся информация в нета.

В другата джамия на аптека Марица съм била, но тя не е действаща и си мислех, че за това може да се разглежда.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 1 минута , Фичо каза:

Айде докато дойде Дани и аз да си призная - не съм влизал в софийската синагога - все се каня и все отлагам/забравям..

Тази зима бях в софийската синагога 🙂 За жалост джамията в София беше в ремонт. И аз не виждам причина, според която да не се влиза в действаща джамия. Влизал съм в джамиите в Одрин и Истанбул, които са си били действащи, никой не е спирал туристите.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 13 минути , Фичо каза:

...

Айде докато дойде Дани и аз да си призная - не съм влизал в софийската синагога - все се каня и все отлагам/забравям..  🙄😳🙄

Добре де... Като сме почнали... а и за да ви стане по-спокойно.

По-голям грях от моя има ли:

Скоро обърках Магурата с Леденика … и то писмено, тук, в този форум... 😞 

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , ven62 каза:

Скоро обърках Магурата с Леденика … и то писмено, тук, в този форум... 😞

Приятелката ми бърка Троян с Габрово, а един познат бърка Варна с Бургас 😉 В бързината се случват такива неща.

  • Харесвам 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 3 часа, lamerz1912 каза:

Снимките, които пуснах са от Джумая Джамия в Пловдив.

Много исках да я посетя вчера, но имаше табела че е молитвено време (месец Рамазан) и посещенията не са подходящи.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 7 минути , Миланка каза:

Много исках да я посетя вчера, но имаше табела че е молитвено време (месец Рамазан) и посещенията не са подходящи.

Да, в момента наистина не е много уместно.

Връзка към коментар
преди 53 минути , Фичо каза:

 

Айде докато дойде Дани и аз да си призная - не съм влизал в софийската синагога - все се каня и все отлагам/забравям..  🙄😳🙄

Около празника на София има дни на отворените врати за различни обекти в Столицата.Тогава организират безплатни беседи,на които професор евреин разказва интересни истории за Синагогата и  въобще за еврейската общност в България.Може да се посети и музея на втория етаж.Обясниха ни,че богослужения в храма се извършват рядко на големи празници,обикновенно използват малка зала в страни от входа,така че може би не е толкова лесно да се посети.

В дните на София посетихме и джамията,тогава точно започваше ремонта.Обстановката е по-скоро скромна,не е богато изографисана.

И аз не знаех,че може да се влиза в Джумаята....

Редактирано от Мари Николова
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 4 часа, Фичо каза:

 

Айде докато дойде Дани и аз да си призная - не съм влизал в софийската синагога - все се каня и все отлагам/забравям..  🙄😳🙄

Признавам без бой:

И аз не съм влизала, Фичо! Много ме е срам!😂

Вен, и в Джумая Джамия не съм била! Сраааам! 😉

Сега по-спокойно ли ще спиш?

И сега като умряхме от срам, Вен ще ни организира турове в софийските и пловдивските храмове на различните религии. Но да си кажа за пореден път - прагът ми е 3 храма на ден максимум.

  • Харесвам 1
  • Шок 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар

Държавата всеки би трябвало да се сети коя е, но за да е по-трудно /за отгатване, а и за изкачване/ надморската височина е под 8000 метра. 7710 метра, по-точно.

 

Редактирано от master_of_germs
  • Харесвам 4
Връзка към коментар
Боян Димитров

Приема се за верен отговор, предполагам всеки заинтересован от тука нататък ще намери кой, със своите 7710м е 32рият връх по височина в света. Един от най-трудните за изкачване.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 час, Боян Димитров каза:

Приема се за верен отговор, предполагам всеки заинтересован от тука нататък ще намери кой, със своите 7710м е 32рият връх по височина в света. Един от най-трудните за изкачване.

Вие съвсем се побъркахте на тема загадки - дори и отговор не давате, когато трябва 🙂 , и да, има google, но е друго усещането, като разкаже човек...

преди 1 час, master_of_germs каза:

Държавата всеки би трябвало да се сети коя е, но за да е по-трудно /за отгатване, а и за изкачване/ надморската височина е под 8000 метра. 7710 метра, по-точно.

 

Аз и в Алпите гледах... От близък план няма как да се познае - Хималаите са върха на сладоледа но има много видове сладоледи 🙂

Връзка към коментар
преди 47 минути , Rainy каза:

Вие съвсем се побъркахте на тема загадки - дори и отговор не давате, когато трябва 🙂 , и да, има google, но е друго усещането, като разкаже човек...

Аз и в Алпите гледах... От близък план няма как да се познае - Хималаите са върха на сладоледа но има много видове сладоледи 🙂

Ами не ми беше алпийско. Такива чак стени и в Алпите са рядкост.  А и планът не е чак толкова близък. Знам, че съм виждал снимки на върха, знам,че е в Хималаите... Но се замислих и аз малко, даже мислех да питам за жокер дали е седемхилядник (ако беше от осемхилядниците щеше да е по-лесно за отгатване, техни снимки съм гледал толкова много, че лесно бих ги разпознал. После се сетих, че @Боян Димитров е правил трекинг в района на Канчедзьонга и явно трябваше да е там нейде. А и той беше стартирал една темичка за природни забележителности, където още най в началото е започнал с Канчедзьонга и е обърнал внимание на търсения в загадката връх 🙂 Кумбхакарна, известен повече като Джану. 

 

 

Ама @AlexandraKo като постанови, че или аз, или @Zaro трябвало да разпердушиним загадката. Не бива така 😉 Идеята е и други да се понапънат малко, да се запалят по баирбудализма 😄 Затова дадох само една трета от отговора, уж, пък то да ми се рече, че стигало за тройка 🙂 

 

  • Харесвам 5
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 18 минути , master_of_germs каза:

Затова дадох само една трета от отговора, уж, пък то да ми се рече, че стигало за тройка 🙂 

 

Три плюс 😁 Аз обожавам баир-будализма. И си помислих за северната стена на Айгер... Ама не беше тя, де. 

Моята мисъл беше - нека разказваме повече, и то със сърце, когато не е само до отгатване на една дума. Това наистина вдъхновява, а не само да търкаме билетчета 🙂  

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.