Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

Боян Димитров

 

преди 33 минути , master_of_germs каза:

Ами не ми беше алпийско. Такива чак стени и в Алпите са рядкост.  А и планът не е чак толкова близък. Знам, че съм виждал снимки на върха, знам,че е в Хималаите... Но се замислих и аз малко, даже мислех да питам за жокер дали е седемхилядник (ако беше от осемхилядниците щеше да е по-лесно за отгатване, техни снимки съм гледал толкова много, че лесно бих ги разпознал. После се сетих, че @Боян Димитров е правил трекинг в района на Канчедзьонга и явно трябваше да е там нейде. А и той беше стартирал една темичка за природни забележителности, където още най в началото е започнал с Канчедзьонга и е обърнал внимание на търсения в загадката връх 🙂 Кумбхакарна, известен повече като Джану. 

 

 

Мдааа!!! Моят жокер щеше да е в тази посока. Първо щях да кажа, че е от посетените от мене страни. И горе долу, който ги погледне, веднага трябва да се досети, че става въпрос за Непал. 

 

Иначе района там е страхотен. Няма го комерса от базовите лагери на Еверест и Анапурна. Слагам още една снимка на връх w региона (Wedge peak), за който доколко знам е качван само веднъж от 2ма човека, но тъй като той е под 7000 метра, загадката щеше да се усложни:DSC_2618.thumb.jpg.c16a9b33a38d720d477e25ac01de24ee.jpg.

 

 

Така или иначе е ред на @master_of_germs за нова загадка 

Редактирано от Боян Димитров
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Боян Димитров

Яяяя, планинарските загадки са във възход! 🙂

 

Добрееее, с уговорката, че отдавна не съм ходил по тези места, горе долу снимките са ясни.

 

1. Кременски езера

2. Тези не ги знам как се казват, но върха изглежда да е Острец/Сиврия и те са долу в ниското. Вероятно са Рибни.

3. Аргирово и Митрово

4. Попово

 

Тъй като всички езера заобграждат връх Сиврия, предполагам, че това е търсения отговор. Историята с грешката в надморкста височина не я знам и не я намирам на първо четене, освен че Сиврия се бърка с Джангал

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 33 минути , Боян Димитров каза:

 

1. Кременски езера

2. Тези не ги знам как се казват, но върха изглежда да е Острец/Сиврия и те са долу в ниското. Вероятно са Рибни.

3. Аргирово и Митрово

4. Попово

 

Тъй като всички езера заобграждат връх Сиврия, предполагам, че това е търсения отговор. Историята с грешката в надморкста височина не я знам и не я намирам на първо четене, освен че Сиврия се бърка с Джангал

Много добре 🙂 

Само на втората снимка не са Рибните езера, а Брезнишките и Каменишките. И връхчето не е Сиврията (макар че наистина прилича). Ето я и нея, снимана от същото място, от което са и останалите снимки.

sivriya.jpg.46deb73465a5623460b73b057b578353.jpg

А заигравката с надморската височина се отнася до отговора на твоята хималайска загадка 🙂

 

Редактирано от master_of_germs
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 9 часа, master_of_germs каза:

Ама @AlexandraKo като постанови, че или аз, или @Zaro трябвало да разпердушиним загадката. Не бива така 😉 Идеята е и други да се понапънат малко, да се запалят по баирбудализма 😄 Затова дадох само една трета от отговора, уж, пък то да ми се рече, че стигало за тройка 🙂 

 

Ееее, ти пък, то, на таз толкова трудна загадка, взе да се пазариш за оценки!😜

Постанових, щото, освен вас двамата, няма друг, толкова наясно с върхове и камънаци планински.

Колкото и да се напъвам, като не съм ходила по такива места, как да ги позная?

Браво!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 27 минути , Боян Димитров каза:

Сега очаква ли се пак аз да дам загадка? А едновремено представям и друг прочит на последната тема:

 

DSC_0264.jpg.ad1f9cd08d003c9716ae147583b37f1c.jpg

DSC_0274.thumb.jpg.cdaec26c60ed5f4252e49f5fd57f1c02.jpg

DSC_0272.thumb.jpg.8ca1b443c2d14723e265508f1da4ca24.jpgDSC_0009_2.thumb.jpg.c7db44dffc3d6bf749e361c869f68211.jpg

 

 

 

Да, пак си ти.Вие с Мастера, ако продължите с камънака, ще се менкате като Путин-Медведев , Медведев-Путин.😜

  • Харесвам 2
  • Смея се 9
Връзка към коментар
Боян Димитров

Веднага предоставям църковен материал, за опрощаване на греховете. 🙂

 

Близо до кой дворец се намира тази църква?

 

P1020079.JPG.9f7bc0cccf870423345b8e91b7d00daf.JPG

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 21 часа, master_of_germs каза:

На кой връх те праща и кои езера виждаш долу?

Джано. Това е върхът, от който се виждат най-много езера в България. 

Редактирано от Zaro
  • Харесвам 4
Връзка към коментар
Боян Димитров
преди 1 минута , Фичо каза:

До някой голям дворец 😉

Хехе, истината е, че по времето, по-което е снимана снимката беше почти равна поляна 🙂

 

преди 6 минути , Zaro каза:

Джано. Това е върхът, от който се виждат най-много езера в България. 

Ето, затова не бива да се бърза. За мене беше ясно , че е един от 2та, въпреки че май за последно съм ходил преди 5-6 години. Та чаках потвърждение. Сега стана лека обърквация, защото очевидно @Фичо се досети за следващата загадка, а @Zaro  май е с правилния отговор на предишната. Предлагам да си измислят начин кой да зададе следващата 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 22 минути , Zaro каза:

Джано. Това е върхът, от който се виждат най-много езера в България. 

Така си е 🙂 

Не знам Сиврията да се бърка с Джангала, но се случва да се сбърка с Джано, че са един до друг.  Просто ми изникна в главата сходството с имената с ДжанУ. Та една обърквация на У и О може да направи цели 5042 метра разлика в денивелацията от 7710 до 2668 м н.в. 😄 

 

@Zaro позна върха, но пък @Боян Димитров се сети преди това за повечето езера. И понеже ми призна една трета отговор за верен, мисля да върна жеста и да познаваме църквата ( пардон - двореца!), за да не усложняваме играта.

Редактирано от master_of_germs
  • Харесвам 4
Връзка към коментар
2 hours ago, Боян Димитров said:

Близо до кой дворец се намира тази църква?

Църквата е Живоносный Источник. 

 

1 hour ago, Фичо said:

До някой голям дворец 😉

Дворецът е Царицино в Москва.

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към коментар
Боян Димитров
преди 54 минути , Dango каза:

Църквата е Живоносный Источник. 

 

Дворецът е Царицино в Москва.

Най-интересното в тази църква е, че е издържала доста повече отколкото е можело да се очаква. Строена е 18 век, като е заменила дървената църква, преди нея. Много скоро обаче е станала излишна, заради рязкия си контраст с готическата архитектура на новопостроения до нея дворец. По слухове , не са я разрушили, заради страх от Бога. Самият дворец е имал доста незавидна съдба през Втората световна война. В момента е реконструиран напълно на поляна, недалеч от оригиналното му място. Оригиналното място представлява нещо, като Плиска, но реконструкцията е доста по-сполучлива от Базиликата. Местността обаче е много красива с каскадите си от езера.

 

@Dango, следващия ход е във Вашите ръце.

Редактирано от Боян Димитров
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 11 часа, Боян Димитров каза:

Веднага предоставям църковен материал, за опрощаване на греховете. 🙂

 

Близо до кой дворец се намира тази църква?

 

P1020079.JPG.9f7bc0cccf870423345b8e91b7d00daf.JPG

Без за познавам мястото, най-силният жокер е камионът тип водоноска вляво и жената пред него. 🤣

Редактирано от Zaro
  • Харесвам 3
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 12 часа, AlexandraKo каза:

Да, пак си ти.Вие с Мастера, ако продължите с камънака, ще се менкате като Путин-Медведев , Медведев-Путин.😜

 

Само "да взема думата" … на тия планинари такъв плаж ще им "бодна". 😉

И ще искам да кажат колко песъчинки има, колко от тях са силициев диоксид, какви и колко примеси има...  и как се казва лелята под чадъра. 😀😁

 

  • Харесвам 4
  • Браво 1
  • Смея се 6
Връзка към коментар
преди 5 минути , ven62 каза:

 

Само "да взема думата" … на тия планинари такъв плаж ще им "бодна". 😉

И ще искам да кажат колко песъчинки има, колко от тях са силициев диоксид, какви и колко примеси има...  и как се казва лелята под чадъра. 😀😁

 

От мене ще имаш и микробиологично изследване на водата за фекално замърсяване 😄

  • Харесвам 1
  • Смея се 8
Връзка към коментар
Преди 1 час, ven62 каза:

 

Само "да взема думата" … на тия планинари такъв плаж ще им "бодна". 😉

И ще искам да кажат колко песъчинки има, колко от тях са силициев диоксид, какви и колко примеси има...  и как се казва лелята под чадъра. 😀😁

 

Давай, да познаваме и да ги почваме с броенето на песъчинките!😜😜

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 час, ven62 каза:

 

Само "да взема думата" … на тия планинари такъв плаж ще им "бодна". 😉

И ще искам да кажат колко песъчинки има, колко от тях са силициев диоксид, какви и колко примеси има...  и как се казва лелята под чадъра. 😀😁

 

Ахахахахахахххххххххххххх

Връзка към коментар

Прилича ми на Пещерата на дървените колове или Дау Го, намира се на едноименния остров, в залива Ха Лонг - Виетнам.

Ама, в залива има много пещери,аз съм била в три и всичките са много красиви и осветени по този начин.

268180650_151.JPG.2d4ad05d58011c079d1b034cfdcd09f0.JPG

 

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Една загадка и от мен.

Кое е това мвсто?

 

1. Jerusalem

2, New York

3. London

4. Amsterdam

5. Някъде другаде в Щатите

6. Някъде другаде в Израел

По дрехите няма да се познае - освен ако не сте 'евреист'. Има обаче достатъчно жокери.

 

 

 

DSC05178.JPG

DSC05170.JPG

DSC05202.JPG

DSC05210.JPG

DSC05219.JPG

DSC05223.JPG

DSC05225.JPG

DSC05237.JPG

DSC05234.JPG

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.