Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

В момента, AlexandraKo каза:

Будапеща.

Дааа, Българското посолство в Унгария, на улицата с красиви сгради-Андраши, водеща към най-големия площад в Будапеща - Площада на героите.

 

SDC14724.JPG

SDC14721.JPG

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Точно така. Това е сградата, в която се помещава Музея Панорама, който показва завладяването на Константинопол. Самият музей е доста интересен и с много подробности, а самото платно-панорама е много добре направено, а и музиката е много подходящо подбрана. Единствен недостатък според мен беше, че имаше доста посетители. @Mary, твой ред е.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

@master_of_germs - ти си!

 

Водната кула мисля е най-сниманата постройка в Манхайм. 🙂 

Построена е през 1889 г. от архитекта Gustav Halmhuber, който участва и в изграждането на Берлинския райхстаг.

Водната кула е висока 60 метра, с диаметър 19 метра и побира 2000 кубически метра вода.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Понеже е световно, ако пуснем една висока топка в центъра на тая дъга, къде би попаднала топката?

Жокер - снимката е правена в България точно по пладне (т.е. точно в 1:00 ч лятно часово време) в ден, близък до лятното слънцестоене. При други условия мисля, че е практически невъзможно да се види кръгова дъга на точно това място. Примерно отстояние с повече от половин час от пладне или повече от месец от лятното слънцестоене. Без да съм напълно сигурен в това, но мисля, че релефът на местността не би го позволил.

 

circular rainbow.jpg

Редактирано от master_of_germs
  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 18 минути , Мари Николова каза:

Боянски водопад?

Не, не е той. Всъщност на снимката не се вижда никакъв водопад... Но да... там нейде има водопад. И ако приемем, че съществува минимален шанс хвърлената топка да откочи странно на няколко пъти и да попадне в този водопад, то тогава надали някога ще я видим отново 😉

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 13 минути , neuromancer каза:

Прилича ми на входа на дяволското гърло до Триград

Точно там е. Входът (или, ако се следва туристическия поток - изходът!) на Дяволското гърло. 

Понеже там е отвесна дупка, а Триградското ждрело е тясно и дълбоко, слънце вътре почти никога не огрява. Освен по пладне и то само, ако слънцето се издигне достатъчно високо в небето, т.е. през лятото. А за да се види кръгова дъга, снимащият трябва да е точно с гръб към слънцето - в този случай да е сллидно надвесен над парапета и да снима надолу към входа на гърлото, където постоянно има водни пръски от пещерния водопад в Дяволското гърло. А се нарича Дяволско гърло, защото каквото попадне в него, никога повече не изплува и пропада завинаги в подземните дълбини. Та не, не смятам да си пускам топката там 🙂

За сметка на това смятам да поканя @neuromancer да зададе следващата загадка 🙂 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 3 часа, AlexandraKo каза:

Ним, Пон дю Гар.Акведукт е.

Ама, тая загадка я познавахме вече веднъж, ако не се лъжа.

Верно бе, даже аз съм го пуснал

Срам

Така де, ти си

 

  • Харесвам 1
  • Смея се 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.