Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

преди 5 часа, neuromancer каза:

Верно бе, даже аз съм го пуснал

Срам

Така де, ти си

 

А,аз съм запомнила,че тогава стана въпрос и  за акведукта в Пловдив.

Давай пак ти,стават грешки.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Значи, там има две ждрела, Триградското (пътя към Триград) и Буйновското (по пътя към Ягодина), тази снимка е от Буйновското. То май е по-тясно, това място май се наричаше Вълчи скок.

преди 16 минути , AlexandraKo каза:

И паааак си тииии:)))))))

не, не съм аз, @ХаджиДимитър е на ред. Аз нещо се поизчерпах

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
ХаджиДимитър

В двора на църквата на кое село извън всякакви канони, е погребан несветски човек.../ с петолъчка отгоре/...?

P3040257.JPG

Извинявам се, намерих по - добра снимка...текста е същия от по - горе...

P3040260.JPG

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
На 18.06.2018 г. в 14:24, ХаджиДимитър каза:

В двора на църквата на кое село извън всякакви канони, е погребан несветски човек.../ с петолъчка отгоре/...?

Погребването на несветски човек в двор на църква е израз на най-голяма почит и признателност. В България има много такива хора, чиито гробове са в дворове на църкви: Филип Тотьо в църквата на гр. Две могили, Русенско, Димитър Ценов е погребан в двора на църквата "Св. св. Петър и Павел" в Свищов, Светозар Димитров- писател и преводач с псевдоним Змей Горянин е погребан в двора на манастира "Седемте престола" , има версия, че Георги Бенковски е погребан в двора на църквата в с. Голяма Желязна и т.н. Последно Дядо Добри е погребан в църквата на с. Байлово.

Много ми е странна тази църква, сякаш камбанарията и не е довършена. Дай жокер, в България ли е?

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Тук имаме петолъчка на гроба, така че това ограничава времевия период. Според мен е в България, в краен случай из бивша Югославия, но не вярвам...

Всъщност не се ли казва точно светски човек, т.е. който не е духовник?

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 6 часа, mosad-KGB-mi5 каза:

Здравейте,

Някой може ли да каже от къде е тази снимка и може би - кой е извършителят?

Владо Черноземски.

 

А, то имало предишна неразрешена.

Редактирано от Zaro
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
ХаджиДимитър
преди 8 часа, Емика каза:

Погребването на несветски човек в двор на църква е израз на най-голяма почит и признателност. В България има много такива хора, чиито гробове са в дворове на църкви: Филип Тотьо в църквата на гр. Две могили, Русенско, Димитър Ценов е погребан в двора на църквата "Св. св. Петър и Павел" в Свищов, Светозар Димитров- писател и преводач с псевдоним Змей Горянин е погребан в двора на манастира "Седемте престола" , има версия, че Георги Бенковски е погребан в двора на църквата в с. Голяма Желязна и т.н. Последно Дядо Добри е погребан в църквата на с. Байлово.

Много ми е странна тази църква, сякаш камбанарията и не е довършена. Дай жокер, в България ли е?

В северна България, близо до Мездра...А на камбанарията нищо и няма, просто ракурс на снимане...

P3040255.JPG

Редактирано от ХаджиДимитър
  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 21 минути , Zaro каза:

Владо Черноземски.

 

А, то имало предишна неразрешена.

Манастира с гроба с петолъчка, никой не го позна, мен ми стана любопитно и даже в нета не намерих инфо.

Връзка към коментар
преди 2 часа, ХаджиДимитър каза:

несветски човек

 

преди 10 часа, Емика каза:

несветски човек

 

Сигурни ли сте, че използвате тази дума на място? Може би имате предвид точно обратното - светски, необвързан с църквата човек

 

https://slovored.com/search/synonymous/духовен

 

https://slovored.com/search/synonymous/светски

Редактирано от домосед
  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 2 часа, AlexandraKo каза:

Младият местен антифашист Кольо.

А пък на третата снимка, големият гроб е на иконописеца, дето е писал иконите вътре в църквата. И който, паднал и умрял точно там, пред олтара.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.